Archiv 2011: Další zápas hrůzy starších žáků

27. 10. 2011 | Richard Novák | Starší žáci - V článku zápasům starších žáků s týmem HBC Hradec Králové 1988 si trenér servítky nebral. Světlem na konci tunelu je, že se to netýká v plné míře obou utkání.

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Hradec Králové 1988  1:9 (0:3,1:2,0:4), střely na branku 9:25 (3:7, 5:6, 1:12), vyloučení  4:1, využití 0:2

Zápas hrůzy - hned první tak vypadal!

Do utkání jsme šli jako ponocní, všude jsme byli pozdě a už ve 4. minutě jsme prohrávali 0:3. Teprve poté jsme začali hrát konečně i  my , ale bez gólového  efektu. Na začátku druhé třetiny jsme dokázali snížit na 1:3 po střele Krále a asistenci Horáka. Bohužel soupeř nato hned odpověděl dalším gólem. Za stavu 1:4 ve 14. minutě jsme střídali brankáře, který než se rozkoukal, tak inkasoval další branku. Ve 3. třetině jsme kompletně odpadli a v útoku jsme předvedli jen jednu střelu, což je žalostně málo. Soupeř nás zasypal střelami a dal další 4 branky.

Bohužel další zápas, kde jsme nedokázali střílet na soupeřova brankáře. Nejlepším hráčem našeho týmu byl Vojtěch Novotný, kterého jsme si procento zápas půjčili z mladších žáků. Věkem ještě přípravkář(!) se nebál jít do soubojů a nic nevypustil,  a proto jsme ho do druhého zápasu přeřadili do první formace.

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Hradec Králové 1988 2:5 (0:0,1:4,1:1), střely na branku 31:23, (8:4,11:13,12:6), vyloučení  1:2, využití 0:0

Do druhého utkání jsme vstoupili jako vyměnění a  začali hrát to, co umíme, bohužel bez gólového efektu. Vypracovali jsme si několik 100% šancí, ale nic neproměnili.

Na začátku 2. třetiny jsme se zásluhou Pavla Horáka ujali vedení 1:0 (as. Kudláček), bohužel  soupeř v zápětí vyrovnal a do konce třetiny nám utekl na 1:4. Dal nám lekci v produktivitě. Do třetí třetiny jsme stáhli hru už jenom na dvě formace a dali branku na 2:4 (Horák - Král), ale to bylo z naší strany všechno. Přes veškerou snahu už jsme se nedokázali prosadit a 3 minuty před koncem nám soupeř zasadil poslední úder na 2:5. Poslední minutu jsme hráli přesilovou hru 6:4, ale ani tu jsme nedokázali využít.

Sestava : B: Kaplan, Kánský, O: Kudláček, Bažant, Liška, Michal P., Škodová, Půlpán, Ú: Král, Horák“A“, Hlaváček, Novák R.“C“, Novotný “mž“, Gregorová “A“, Novák T., Tilgner , Hromádko.

V utkání jsme nasadili nového obránce Honzu Bažanta, který předvedl slušný výkon a brzo se jistě prosadí do základní sestavy. V útoku pak i nového útočníka  Honzu  Tilgnera. U něho jsme byli zvědavi jak to zvládne,  přece jenom nemá žádné zkušenosti , ale po pár zápasech, až se vyhraje, určitě promluví do sestavy. Jak už jsme několikrát psali, tak nejtvrdšími hráči jsou naše holky, které se u hrazení ničeho nezaleknou a strčí tam naše kluky do kapsy. Nejlepší hráč našeho týmu byl v obou utkáních Novotný Vojta, u kterého doufám, že hra mezi staršími žáky mu pomůže k dalšímu rozvoji.