12. 10. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Černý den nebyl černým kvůli hromadnému pití tmavé verze oblíbeného moku z chmele, dokonce nebyl černý ani kvůli odcizení výstroje snědšími občany. Černým byl, neb „béčko“ obdrželo nepopulární desítku (a opět není myšlena desetistupňová verze výše zmíněného nápoje).

ERA Svítkov Stars „B“ – Hbc Medvědi Pardubice 3:10 (1-4,1-1,1-5)

Branky Svítkova: Homola(Vašina), Jirsa(Synek), Vašina(Homola)

Vyloučení: 3-3

Využití přesilovek: 0-1

Sestava Svítkova: B: Vondra O: Vokál, Novák, Votava, Bulva, Košťál, Ú:Hejkrlík, Jirsa, Synek, Homola, Vašina, Jirsa, Hanč, Černický, Zděnek

Oblastní liga – Černý den nebyl černým kvůli hromadnému pití tmavé verze oblíbeného moku z chmele, dokonce nebyl černý ani kvůli odcizení výstroje snědšími občany. Černým byl, neb „béčko“ obdrželo nepopulární desítku (a opět není myšlena desetistupňová verze výše zmíněného nápoje).

Vše přitom začalo tak idylicky. Vašina vyslal do brejku Homolu a ten na několikrát propasíroval kus oranžového plastu za záda brankáře Jeřába. Idylka však neměla dlouhého trvání. Medvědi v čele s ostrostřelcem Veselíkem rozjeli kolotoč v obraně domácích. A zatímco na hřišti běhala tlupa vzteklých medvědů Grizzly, tak k ním hráči s hvězdou na prsou přistupovali jako by to byla neškodná medvíďátka z reportáže na konci večerních zpráv na Nově. Nikdo se tak nemohl divit, že skóre na konci třetiny bylo 1-4.

O přestávce si domácí hráči navzájem dali „čočku“ při níž by se strachem ve sparťanské kabině rozplakal i Řepka. Efekt oné emotivní přestávky vydržel po dobu celé druhé části v níž padly jen dva góly. Za svítkovský „B“ tým se prosadil (již tradičně) zkušenou „bekhendovicí“ Jirsa.

Do třetí části vstoupily „hvězdy“ s úmyslem soustředit všechny síly do útoku s vědomím, že může utrpět obranná fáze (v první třetině netrpěla, tam totiž žádná obranná fáze snad ani nebyla). Konečný poměr úspěšných útoků versus nedbalé obrany skončil 1:5. Za domácí po nádherné žabičce Homoly korigoval skóre Vašina (původně jsem to chtěl nazvat čestným gólem, ovšem u branky na 3-9 se dá mluvit o ledasčems, jen ne o cti). I průměrný počtář, jež s průměrem 4 dokončil povinnou školní docházku, si jistě dopočítá, že 5 branek v posledním dějství Medvědům stačilo na dovršení desítky o které byla zmínka na začátku.

Jednoznačný průběh přinesl zasloužené drtivé vítězství „Bruins“ proti bezzubým „Stars“. Sláva vítězům, čest práci...