Archiv 2011: Bohatá předvánoční nadílka Ronece

23. 11. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Jsou týmy proti kterým se nechce hrát nikomu, např. Čechov. A jsou také týmy proti kterým chce hrát každý, např.Roneka.

Zápasy s Ronekou totiž vždy byly synonymem honby za body a také často rozhodovaly o konečných výsledcích kanadského bodování OHbL. Doba se však mění a Roneka už není tou Ronekou, co jsme mívali rádi. Statistika nuda je, má však cenné údaje, zpívá se v rozkošné pohádkové písničce. A statistika nám toto tvrzení potvrdí. Před nedělním střetnutím totiž Roneka v předcházejících 7 utkáních prohrála průměrně rozdílem pouhých 6,5 gólu! A to je od dob 20tigólových rozdílů jistě postup správným směrem.

Hosté (není nad to být doma hostem, aspoň se zastřelují míčky soupeře a máte to z kabiny blíže na střídačku) však na statistiky nedbali a na soupeře vlétli tempem, jaké je schopno vyvinout i toto vozidlo. Je to pochopitelné, komu by se chtělo vyvíjet nějakou větší aktivitu v neděli lehce po deváté hodině ranní, když venku navíc byla kosa, že by nastydl i lední medvěd. První třetina tak přinesla poměrně vyrovnaný souboj a ač měli hosté přeci jen o něco více ze hry, tak gól ne a ne přijít. Buď si hostující kanonýři vylámali zuby na vlastní nemohoucnosti nebo je vychytal v prvním dějství výborně chytající Vajda. Branka však nakonec přišla. Hejkrlík si s Jirsou několikrát vyměnil míček a následně krásnou kombinaci zakončil střelou do prázdné branky.

Druhá třetina byla o poznání bohatší a postupně se trefili Vašina, Hanč, Homola, Zděnek, Starý a Kánský. Opět se potvrdilo, že Roneka letos dokáže zahrát vyrovnanou první třetinu s kýmkoliv (jen v polovině zápasů prohrávala po 1. části o více než gól), ale v dalších třetinách se „složí“. Těžko říci, čím to je zaviněno, to je otázka pro trenéra Roneky, ale buďme za to rádi. V této třetině však domácí místy vystrčili i své útočné drápky. Zejména Špulák několikrát donutil Danihelku odložit noviny a soustředit se na chytání. I s jeho nájezdem si však domácí strážce svatyně spektakulárním zákrokem poradil a držel naději na čisté konto!

V poslední části zápasu už byla ve vzduchu jen otázka, kolik dostane družina vedená managerem Širokým nasypáno. Ve 39. minutě se během deseti vteřin (!!!) dvakrát prosadila první formace Vašina-Kánský-Homola a skóre bylo 9:0. Všichni alkoholu holdující hráči hostů najednou zbystřili, dokonce i Danihelka zahodil nedočtené noviny, neboť další střelec musel svůj desátý gól podpořit flaškou zeleného nápoje z milovaného lihovaru Božkov. Nakonec to však bylo ještě mnohem veselejší! Desátou branku totiž vstřelil Láďa Homola a zároveň tím tak završil další „flaškyhodný“ počin a to završení hattricku. Hráč, který se v předchozích zápasech trápil a cinkal svými střelami o brankovou konstrukci tak konečně prolomil střeleckou smůlu. Díky bohu pro něj a díky bohu pro naší sbírku tekutin v kabině!

Závěrem je nutno vyzdvihnout 4 největší hvězdy utkání. První je bezesporu Láďa, který si k hattricku připsal ještě asistenci. Druhou určitě kapitán Kánský (věřím, že můj pokus o šplhnutí si u kapitána je dostatečně nenápadný), který dal gól, ale hlavně na další 3 přihrál. „Assisttrick“ si připsal i Černický. A poslední hvězdou je Danihelka, který si svou nulu musel hodně zasloužit, ale vychytal všech 16 střel soupeře.

Roneka potvrdila vzestupnou tendenci svých výkonů a zřejmě se s ní do budoucna bude muset také počítat. Svítkovské však o víkendu čeká soupeř mnohem náročnější a v neděli znovu v 9 ráno (bože, kdo tyhle časy vymyslel) do Svítkova přijedou hráči z populárního chrudimského „B“ týmu.

Hodnocení vedoucího mužstva Martina Bulvy: „Zápas s Ronekou skončil, jak jsme si přáli, pouze první třetinu bylo skóre napínavější, ve zbylých třetinách nám padly góly a zápas se v poklidu dohrál.“

Statistiky:

Hbc Roneka Pardubice – ERA Svítkov Stars „B“ 0:11 (0-1,0-6,0-4)

Branky a áčka svítkova Svítkova: Branky – 3 x Homola, 2 x Vašina, 2 x Zděnek, Hejkrlík, Kánský, Hanč, Starý. Asistence – 3 x Černický, 3 x Kánský, 2 x Jirsa, Homola, Záleský, Hejkrlík

Střely:  16-36

Vyloučení: 4-3

Využití přesilovek: 0-1

Sestava Svítkova: B:Danihelka( Vondra) O: Vokál,Bulva, Novák,Starý,Košťál, Záleský Ú: Zděnek, Jirsa, Hejkrlík, Černický, Šlitr, Hanč, Vašina, Homola, Kánský