Archiv 2011: Bodlináči z Heřmanova Městce si ze Svítkova odvezli sedm kousků

02. 11. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Na hráče svítkovského „B“ týmu čekal v neděli soupeř z nedalekého Heřmanova Městce. V dresu tamního „céčka“ se po hřišti u Bylanky proháněl i sám předseda ČMSHb Josef Kozel.

ERA Svítkov Stars „B“ – Ježci Heřmanův Městec „C“ 7:1 (2-0,2-1,3-0)

Branky Svítkova: Hejkrlík (Zděnek), Zděnek (Černický, Hejkrlík), Vašina, Synek (Hejkrlík, Bulva), Kánský (Pazdera), Vašina (Synek), Vašina (Synek)

Střely: 45-24

Vyloučení: 3-4

Využití přesilovek: 0-1

Sestava Svítkova: B: Danihelka O: Vokál, Novák, Starý, Žák, Bulva, Košťál, Ú:Hejkrlík, Kánský, Homola, Vašina, Jirsa, Zděnek, Černický, Pazdera, Šlitr

Oblastní liga – Na hráče svítkovského „B“ týmu čekal v neděli soupeř z nedalekého Heřmanova Městce. V dresu tamního „céčka“ se po hřišti u Bylanky proháněl i sám předseda ČMSHb Josef Kozel.

I on tak přihlížel úvodnímu drtivému náporu domácích, kteří hostujícího strážce svatyně zasypávali střelbou jako lybijští povstalci sídlo Muammara Kaddáfího. Stejně jako arabský vůdce, i brankář Michálek svou tvrz dlouho úspěšně bránil. Ve 14. minutě už však náporu podlehl. Vyběhl proti Zděnkovi, který si ovšem míček prostrčil skrz něho a zívala na něho prázdná branka. Zapisovatel už zřejmě psal do zápisu ke gólu číslo 19, nicméně Zděnek šokoval. Jeho střela se pouze otřela o boční síť a míček tak do branky musel pohotově dopravit Hejkrlík. Slovenský sniper si však náladu zlepšil hned v témže střídání, kdy skvostně tečoval Černického střílenou příhru a domácí vedli 2-0. Danihelka kromě několika málo pokusů  hostů (které pohotově kryl) neměl příliš práce a tak si mohl spokojeně s ostatními spoluhráči užít přestávkovou pauzu za stavu 2-0.

Na začátku druhého dějství se ovšem radovali Ježci. Hosté zužitkovali přesilovku a vedení se rázem zúžilo na rozdíl jediné branky. Dalších několik minut domácí opět marně dobývali tvrz ježčího brankáře, kterému občas pomohl zákrok z říše snů, občas jen obyčejná klika. Ta ho opustila ve 28. minutě, kdy Vašina sklepl (ne, nebylo to rukou a na toto téma odmítám vést diskuze) ze vzduchu míček do jeho branky. Ještě veseleji bylo za 2 minuty. Synek zkušeným bekhendovým blafákem zvyšoval již na 4-1.

Hned po úvodním hvizdu závěrečné třetiny prokázal své zkušenosti kapitán Kánský. Celá vyprodaná aréna nevěřícně sledovala na kostce opakovačku jeho neskutečného gólu, kdy zpoza branky ála Petr Leškav nejlepší formě překvapil brankáře Ježků. Minutu po něm ho krásným gólem chtěl napodobit Vašina, ale jeho trapný tahák nad lapačku si vysloužil pouze jemné znuděné zahučení v ochozech. Zápas se již chýlil ke konci, ale v poslední minutě vybuchli nadšením všichni alkoholici v řadách domácího týmu. Nejen, že Homola slíbil flašku, když nedá gól (a nedal, ač byl možná nejaktivnějším útočníkem Svítkova), ale Vašina také završil hattrick a tak si (kromě dalšího jemného zahučení) taktéž vykoledoval závazek v podobě lahvinky dobrého pití.

Zápas byl tedy uzavřen výsledkem 7-1 apokud si alespoň 6 hráčů (což je minimum vyžadováno pravidly) Svítkova nepřivodí otravu alkoholem, tak v neděli od 16 budou hostit tým Olympie Hradce Králové u Pardubic.

Hodnocení vedoucího mužstva Martina Bulvy: „V zápase s Ježky jsme nechtěli ponechat nic náhodě, tak jsme nasadili tři kompletní pětky. Poměr střel z celého zápasu asi mluví za vše. Dlouho se nám nedařilo z moře šancí překonat brankáře hostí, u kterého stálo místy velké štěstí. Za stavu 2:0 pro Stars přišlo klasické polevení doplněné o zbytečné série vyloučení, která nás stáli gól v naší sít'i. Tento krátký výkyv jsme přestáli, přidali další góly a zápas v pohodě dohráli. Máme radost z hattricku Vašiny, protože ho to bude stát flašku "zelený".“