Archiv 2011: Béčko si poradilo s rezervou Autosklářů s Alfy

26. 10. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Svítkovský „B“ tým přivítal „céčko“ 6. nejvýznamnějšího pardubického klubu (1. ERA Svítkov Stars Pardubice, 2. Delta Pardubice, 3. HBC Medvědi Pardubice, 4. SK HBC Splašené Hole Pardubice, 5. HBC Roneka Pardubice ...  6. Alfa). Žebříček sestavovala skupina několika desítek nezávislých expertů a není ovlivněn jakoukoliv klubovou rivalitou.

ERA Svítkov Stars „B“ – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „C“ 4:1 (2-0,0-1,2-0)

Branky Svítkova: Novák (Homola), Černický (Hejkrlík), Žák (Černický), Kánský (Pazdera)

Střely: 37-33

Vyloučení: 4-5

Využití přesilovek: 1-0

Sestava Svítkova: B: Vondra (Alf) O: Vokál, Novák, Starý, Žák, Bulva, Košťál, Ú:Hejkrlík, Kánský, Homola, Vašina, Jirsa, Hanč, Černický, Pazdera, Šlitr

Jednu hvězdu světového formátu však hosté přivezli. Do jejich svatyně si stoupl nejslavnější a nejrespektovanější moderátor hokejbalových utkání v celé galaxii, Petr Špaček (že bych byl po tomhle konečně vylosován v přestávkové soutěži?). Domácí však vytasili hvězdy ještě zářivější. Obranné řady vyztužil Martin Starý, bratr útočníka Starého, který působí v hokejové extralize. A do středu první formace se vrátil kapitán Kánský, který do soutěžního duelu nastoupil po roční odmlce způsobené zraněním kolene.

Úvod utkání se domácím vydařil (nedostali jsme gól v prvních 2 střídáních jako obvykle). Oba týmy byly poměrně pilné ve střelbě, avšak na první gól se čekalo takřka 10 minut. Pak se stalo něco nevídaného. Nejen, že se domácí v přesilovce dokázali dostat do pásma, dokonce se v něm dokázali udržet i déle než 5 vteřin a kupodivu i skórovali. V čase 9:27 napřáhl za modrou Novák a propálil vše, co mu stálo v cestě. Za dalších 27 vteřin Černický zvyšoval již na 2-0 anedělní odpoledne bylo hned veselejší.

Druhá třetina se nesla v duchu čar a kouzel, která předváděli oba golmani. Oba týmy opět střílely jako o život, nicméně jediným výsledkem byl rozčarovaný výraz v obličejích střelců a několik nepublikovatelných výrazů na adresu soupeřova brankáře a vlastních střeleckých schopností. Tři minuty před koncem druhého dějství se však hosté dočkali a dostali míček až za Vondrova záda.

Třetí část vypadala podobně jako dvě třetiny předešlé. Domácím se podařil vstup a po nezištné Černického příhře se krásně prosadil Žák. Minutu a půl před koncem ukázal Kánský, že za ten rok hrát hokejbal nezapomněl a usměrnil Pazderovu nahrávku za Špačkova záda.

Domácí tak po delší době okusili pocit vítězství a již příští neděli si ho zkusí vychutnat znovu po utkání s rezervou Ježků z Heřmanova Městce.

Hodnocení vedoucího mužstva Martina Bulvy: „Zápas s Alfou pro nás začal dobře, celkově první třetina nám vyšla. V druhé třetině přišlo jaké si uspokojení a na našem herním projevu to začalo být znát, když jsme soupeře, zejména jeho první lajnu, začali pouštět' do šancí. Zde nás podržel i brankář Vondra. Za stavu 2:1 se nám podařilo dát gól, kterým jsme trochu odskočili a zápas dohráli. Za tři body jsem rád po třech prohrách, ale k ideálu to má ještě daleko. Nyní máme šňůru domácích zápasů, tak snad ještě nějaké body přibudou na naše konto."