Archiv 2011: Béčko prohrálo s týmem dřevorubců

22. 03. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga - Možná si řeknete, že jsem zvolil příliš odvážný nadpis článku. Možná ano. Nicméně posuďte sami. Jak nazvat tým, který má v tabulce slušnosti od předposledního větší odstup než předposlední od prvního?

Jak nazvat tým, který v jednom zápase nasbírá 36 trestných minut (13*2min + 1*10min)? Jak nazvat tým, jehož hráči po každém druhém hvizdu dohrávají souboje, často s hokejkou v obličeji soupeře? Jak nazvat tým o kterém rozhodčí prohlásí, cituji: „Kdybych jim měl pískat všechno, tak hrajou celej zápas ve třech“?Takto by se dalo ještě dlouho pokračovat a myslím, že termín „dřevorubci“ je pro béčko Chrudimi ještě velice milosrdný.

Avšak pojďme na to postupně. Poprvé se oba týmy střetli již v létě v rámci přípravného turnaje v Chrudimi. Už tehdy si Svítkovští mohli udělat na chrudimské borce názor (a zjistili, že IQ průměrného borce z Chrudimi nepřevyšuje číslo, jež nosí na zádech). V lize se oba týmy potkali na svítkovském hřišti 3.10. a domácí tehdy zvítězili poměrem 5:3. Na jaře však mělo přijít to horší. Do Chrudimi jezdí všichni zhruba stejně jako trestanci kdysi do uranových dolů.

Domácí hostující Pardubáky však mile přivítali, požadavek na kabinu se jim nejspíše zdál přehnaný a tak museli využít útulné střídačky pro hosty. Po nezbytném pokřiku již nic nebránilo startu utkání. Začátek se však hostům příliš nevyvedl. Již v čase 0:29 využili domácí první šance utkání a ujali se vedení. Svítkov se však dokázal rychle oklepat a po nezištné příhře Seidla mohl Vašina pohodlně srovnat skóre. Tentýž hráč však o několik minut déle po příhře Zděnka místo zpětné přihrávky zasobcoval, trefil tyčku a Zděnek podal návrh na veřejný lynč.  Vyrovnaný stav netrval dlouho a v 5. minutě domácí znovu šťastně skórovali. Zbytek třetiny (jako zbytek zápasu) se nesl ve znamení střelby hráčů Pardubic a intelektuálních výlevů domácích. Za 12 minut utkání domácí dokázali posbírat 18 trestných minut a to už chce skutečně kumšt!

Ve druhém dějství hosté opět bušili do domácí obrany, ale excelentně chytající Novelinka nechtěl vyrovnání dovolit. Až v čase 25:58 ho v přesilovce překonal Zděnek. Nicméně, nenechte se zmást. Ač dali hosté v přesilovkách 3 góly, tak rozhodně nelze mluvit o tom, že by jim přesilovky šly. Naopak! Právě špatné přesilovky byly zřejmě hlavním důvodem prohry na hřišti Chrudimi. Velkou smůlu si Svítkov vybral v závěru druhé části hry, kdy vteřinu před přestávkou domácí znovu skórovali a potřetí v utkání tak vedli.

Třetí třetina se opět nesla v duchu marného dobývání domácí branky. Někdy byl proti Novelinka, někdy branková konstrukce (v zápase hned 4krát). Hosté tedy stříleli a domácí dávali góly. Necelých 9 minut před koncem zvýšili vedení na 4-2 abranka to byla nakonec vítězná. Svítkovské hvězdy sice v power-play minutu před koncem snížili na rozdíl jediné branky (vlastní gól domácích připsán Hejkrlíkovi), bohužel to však z jejich strany bylo vše. Domácí hvězda, nejsympatičtější hráč ligy, držitel Nobelovy ceny míru, vysokoškolský profesor a celkově velice inteligentní a bystrý jedinec, jehož jméno nejsem hoden ani vyslovit vyhodil přes celé hřiště a ke svému velkému údivu poprvé v životě trefil branku. Po něm se prosadil ještě další borec domácích a velkolepé oslavy mohly propuknout. Na obou stranách. Hosté sice prohráli, ale mohli slavit fakt, že se s výběrem domácích snad již letos nestřetnou a mohou pouze přát mnoho štěstí jejich soupeřům v play-off.

Na závěr mi dovolte ještě shrnutí. Svítkov prohrál díky své nemohoucnosti v zakončení a chybách v obraně. Neexistuje jediná věc na kterou by se hosté mohli vymluvit, prostě si to prohráli sami a tak to je. Přesto je zarážející, jak také může vypadat zápas OHbL. Člověk by si myslel, že tato liga se hraje zejména pro zábavu a drtivá většina utkání se také odehrává v přátelské atmosféře. Je smutné, že některá individua toto nechápou a vybíjí si na hřišti s hokejkou v ruce své mindráky z dětství, velikosti některých částí těla, svého nudného hloupého života…

I přesto můžeme v tomto utkání nalézt 3 borce na konec:

3) Brankář Novelinka, který podal takřka olympijský výkon si v našem žebříčů borců na konec zasluhuje krásné třetí místo.

2) Domácí nejmenovaný hráč, který je největším odborníkem na buly v historii hokejbalu. Umění zasáhnout po každé buly soupeře hokejkou do obličeje či jiné nekryté části těla je skutečně frajeřina. Proto smekáme klobouk a v našem žebříčku udělujeme druhé místo.

1) Robert Košťál. Když už si celý svět myslel, že je Usain Bolt nejrychlejší, tak přišel Michal Hanč. Když už si celý svět myslel, že je Michal Hanč nejrychlejší, tak přišel Robert Košťál. Přesun do útoku mu umožnil ukázat jeho rychlost a ta je vskutku impozantní. Bude zajímavé sledovat v následujícím ročníku Diamantové ligy svítkovské souboje Hanč-Košťál. Pro odhalení netušených dovedností jasné zlatá medaile!

!!! Tento článek je čistě subjektivním pohledem autora a nevyjadřuje stanovisko klubu ERA Svítkov Stars!!!

Hodnocení vedoucího mužstva M.Bulvy: Dnes vyhrál šťastnější tým, v náš neprospěch rozhodla nízká efektivita v zakončení 55 střel na brankáře soupeře mluví za vše-podal výborný výkon. K průběhu utkání se nebudu vyjadřovat naprosto se ztotožňuji s vyjádřením zástupce Alfy z podzimu roku 2010 při jejich vzájemném zápase. Hrajeme to všichni pro zábavu-nevím proč má někdo zapotřebí se snižovat k takovým věcem jako dnes předvedli někteří hráči Chrudimi. Oceňuji výkon rozhodčích, kteří opravdu vylučovali co viděli, na to se opravdu vymlouvat nemůžeme. V závěru jsme se pokusili power play, dostali jsme z toho dva góly, tam to je již vabank. Blahopřeji soupeři k výhře a jsem rád, že náš počet vzájemných duelů byl vyčerpán a ve zdraví to všichni naši hráči dohráli.

Hbc Jokerit Chrudim „B“ – ERA Svítkov Stars „B“ 6:3 (2-1, 1-1,3-1)

Branky Svítkova: Vašina(Seidl),Zděnek(Hejkrlík),Hejkrlík

Střely:  38-55(!!)

Vyloučení: 14(!!)-5

Využití přesilovek: 0-3

Sestava Svítkova: B: Vondra O: Vokál,Bulva,Nežádal,Novák Ú:Seidl,Vašina,Zděnek,Hejkrlík,Žák,Košťál,Záleský,Šlitr,Mareš