Archiv 2011: B tým potřetí v řadě prohrál

19. 10. 2011 | Adam Vašina | Oblastní liga – Derby mezi „áčky“ obou klubů patřívá mezi nejsledovanější a nejvypjatější utkání ve východočeském regionu. Jak tomu bylo v případě utkání rezerv obou týmů?

Hc Jestřábi Přelouč „B“ – ERA Svítkov Stars „B“ 6:3 (0-2,4-1,2-0)

Branky Svítkova: Hejkrlík (Černický), Černický (Novák), Černický (Hejkrlík)

Střely:  42-26

Vyloučení: 7-9

Využití přesilovek: 1-0

Sestava Svítkova: B:Danihelka( Vondra) O: Vokál,Bulva, Novák, Košťál Ú: Jirsa, Synek, Černický, Hanč, Vašina, Homola, Pazdera, Pitthard, Hejkrlík

Oblastní liga – Derby mezi „áčky“ obou klubů patřívá mezi nejsledovanější a nejvypjatější utkání ve východočeském regionu. Jak tomu bylo v případě utkání rezerv obou týmů?

I když slovo „rezerva“ v případě domácích není zcela na místě. Na jejich soupisce můžeme nalézt hned pětici borců, jež mají u svého jména „A“, aniž by to znamenalo asistent. Při pohledu na zápisy z utkání 1.NHbL si můžeme povšimnout krom zmíněné pětice dalších 4 hráčů, kteří nastupují nebo ještě loni pravidelně nastupovali o dvě ligy výše. Hosté byli oproti tomu posíleni pouze Pitthardem, hvězdou svítkovského dorosteneckého celku.

I přesto hosté nastoupili statečně a hned po 52 vteřinách vedli po gólu Hejkrlíka 1-0. Domácí to však nerozhodilo a hráli výborně. V první třetině měl z obou brankářů určitě více práce Danihelka v brance Stars. O to větším šokem pro všechny bylo, když v čase 10:15 zvýšil Černický na 2-0 pro hosty. Tímto stavem třetina také skončila. Domácí tlačili, hosté dávali góly aneb jak praví staré přísloví „upletli z ***** bič“.

Ve druhé části už však lovil ze své sítě míček i Danihelka. Domácí snížili na 1-2 auž to vypadalo, že přeberou otěže zápasu do svých rukou. Nicméně to by hosté nesměli mít znovuzrozeného střelce Černického. Ten v čase 22:26 zavzpomínal na své mládí, kdy trestal dorostenecké brankáře svou neomylnou střelou. Jenže domácí to nepoložilo, bohužel spíše naopak. Během tří minut nasázeli 3 góly a rázem vedli oni. Hosté navíc 8 minut z této třetiny strávili ve čtyřech a to se proti tak kvalitnímu týmu hraje opravdu dost těžko.

Třetí část začala ještě hůře, než ta druhá skončila. Místo pokusů o vyrovnání se hosté museli vyrovnávat se stavem 5-3, který svou ranou stanovil Hackenberg.  Svítkovští se ještě snažili se stavem něco udělat, ale krom ojedinělých šancí si nedokázali vytvořit souvislejší tlak. Do prázdné branky tak mohl 20 vteřin před koncem pečetit vítězství domácích „áčkař“ Kazimír.

Doufejme, že souboj „A“ týmů dopadne pro Svítkov lépe!

Slova vedoucího mužstva Martina Bulvy: „ V neděli proti nám nastoupila opravdu velká kvalita v podobě hráčů jako Kopecký, Hackenberg, bratři Kazimírové a další. První třetinu jsme zvládli dobře, podařilo se nám vstřelit dvě branky a prostorově odolávat útokům soupeře. Do stavu 1:3 jsme hráli poměrně dobře, v druhé třetině jsme propadli a soupeř vývoj zápasu otočil. Vždy když jsme, měli šanci s výsledkem něco udělat v naší přesilovce přišel trest i na naší straně. Rozhodčí pískali vše, co viděli, ale v porovnání s předchozími zápasy to bylo velmi odlišné, trochu mě mrzí nejednotný metr při posuzování zákroků zápas od zápasu, hráči pak nevědí, co si mohou či nemohou dovolit. Z naší strany 9 vyloučených je hodně, hrát 18 minut v oslabení proti tak kvalitnímu soupeři jakým Přelouč, je nemožné. Tím jsme se připravili o jakoukoliv šanci na vyrovnání či snížení. Oproti minulému zápasu s Medvědy jsme podali zodpovědnější výkon, ale body nám to nepřineslo. Pochválit bych chtěl brankáře Danihelku, který podal výborný výkon a chytil i vyložené šance soupeře. Po delší době nám brankář pomohl se držet ve hře celý zápas. Dobře nám zahrála i nově složená druhá lajna, která se prosadila i bodově. Trochu jsme se propadli v tabulce třetí prohrou v řadě o víkendu máme šanci na reparát, čeká nás Alfa. Letos nikdo body zadarmo nedává, musíme hrát ještě lépe a bez vyloučení.“