Archiv 2011: Ani A tým prapor Stars o víkendu nepozdvihl

21. 09. 2011 | Jan Mroviec | A-tým - Smolný výsledkový víkend našeho klubu postihl i A-tým, který v krajských derby přes velký boj nezískal ani bod.

TJ Lokomotiva Česká Třebová -  ERA Svítkov  Stars Pardubice 5 : 4 (střely 29:19, vyloučení 10:13)

V sobotu 17. 9. 2011 vyrazil team Stars na horkou půdu nováčka z České Třebové. Vstup do utkání se hostům vydařil. Ve čtvrté minutě Hlavsa tvrdě vypálil mezi betony domácího brankáře Držmíška. Ten nestačil zavřít dveře a svítkovský  mladíček Martin Hlavsa hlásil jasně „hvězdy už jsou tady“.  Hosté se však z vedení neradovali ani dvě minuty a po vydařené přesilovce Kohoutů vyrovnal Matěj Švec. Aby Svítkovského Hlavsy nebylo málo, střelou od modré ve třinácté minutě využil přesilovou hru a team Svítkova šel znovu do vedení. Není to ani rok co Martin Hlavsa sundal košík, přesto se tento benjamínek výbornými individuálními výkony v úvodu sezony katapultoval do čela klubového bodování. Svítkov v úvodní třetině střílel branky, ačkoliv domácí byli aktivnější. Tlak domácím nabídli Stars hlavně díky své nedisciplinovanosti. Pět přesilových her přihrávalo Třebové to nejlepší do karet a ačkoliv se obrana hostů a brankář Mroviec činili, na střelu Štěpána Švece po perfektně sehrané přesilovce nedosáhl a v minutě čtrnácté bylo vyrovnáno. Bratrské duo Šveců rozdalo domácímu kotli radost, ten se bohužel spíš než na povzbuzování svého týmu soustředil na urážení hostů. Po první vyhecované třetině šli týmu do kabin za stavu 2:2.

Druhá třetina přinesla opět mnoho vyloučení na straně hostů. Hráči Svítkova byli podrážděni, jelikož jim verdikty rozhodčích přišli jednostranné. Rozhodčí je ale pánem na hřišti. Svítkované však byli metrem rozhodčích opravdu rozrušeni. To přineslo nejen ještě více emocí na hřišti, ale i čtyři desetiminutové tresty na straně hostů. Domácí v přesilových hrách snadno navýšili na 4:2. V poslední vteřině třinácté minuty druhé části vlil novou krev do žil hostům Pavel Šprincl. Víc se v druhé třetině nedělo.

Ve čtvrté minutě třetí části se opět trefili domácí. Nová tvář svítkovské sestavy a také jméno, z kterého mají noční můry muži s lapačkou po celé republice Pavel Šprincl, se letos rychle vžil do své role a snižoval na rozdíl jediné branky. Závěr utkání ovládli excesy a jeden trest ve hře. Domácí Michael Mrštný si spletl svítkovského střelce Zelinku s fotbalovým míčem. Když si tento mladík v sestavě domácích uvědomil co provedl a došlo mu že podle bitkařského kodexu by ho čekaly nepříjemnosti, rozhodl se po vzoru Foresta Gumpa utíkat co nejdál od všech hráčů s hvězdičkou na hrudi. Ani power-play hostů v závěru nakonec vyrovnání nepřinesla a svítkovští znovu museli překousnout trpkost porážky.

SK Kometa Polička - ERA Svítkov Stars Pardubice 5 : 3 (střely 40:29, vyloučení 9:7)

Čtvrté kolo zavedlo hvězdy do nedaleké Poličky s cílem konečně zvítězit. Slabší chvilku si v deváté minutě vybral hostující brankář Mroviec, který srazil míček pod sebe a Lukáš Sokol mohl otevřít skóre. Netrvalo však ani minutu a v čase 9:43 vyrovnával někdejší kapitán juniorské reprezentace Jiří Cempírek. Do kabin se šlo tedy za vyrovnaného stavu 1:1.

Dvacátá minuta přinesla přesilovku pro domácí Kometu. Polička roztočila svůj kolotoč. Na střelu mistra světa Michal Chmela Jan Mroviec, hájící svítkovskou svatyni ještě stačil, na dorážku kapitána Poličky Romana Schaunera mohl už jen smutně přihlížet. Více branek k vidění nebylo, i když šance byli na obou stranách. Brankáři se však v druhé třetině činili.

Třetí třetina přinesla více branek. Ve druhé minutě vystřelil hráč nominovaný do soutěže o nejtvrdší střelu v benefičním utkaní hvězd Evropa vs. Zbytek světa a domácí brankář Škoda mohl jenom souhlasit že je jedním z favoritů na vítěze. Lukáš Kamaryt vyrovnal na 2:2. Další vyloučení hostů nabídlo kometě návrat do vedení a v čase 34:39 skóroval Karel Geba.

Netrvalo však ani minutu a znovunavrátilec do sestavy hvězd, dělostřelec Kamaryt vyrovnával. Ve 40. minutě dostali hosté příležitost přesilové hry a všichni věděli, že z ní svítkované mohou vytěžit vítěznou branku. Co se ale nedělo. Polička téměř dvě minuty bránila a po chybě jednoho ze svítkovských obránců mohla využít samostatného úniku, který Mroviec zlikvidoval. Po jeho zákroku však nastal zmatek v obraných řadách. Toho využil Poličský David Rokos. Ten napřáhl a vystřelil domácím 3 body. Na 5:3 kosmeticky upravoval do prázdné brány Schauer a Svítkované musí doufat v lepší zítřky na domácí půdě.

Sestava: Mroviec, (Černický), Hlavsa, Tvrdík, Kamaryt, Šatara, Koch, Vávra, Novotný, Mifek, Šprincl, Šováň, Cempírek, Zelinka, Borovec, Maixner, Švihlík, Minařík