Archiv 2010: Znovuzrozené svítkovské béčko má první pohár

26. 07. 2010 | Adam Vašina | Ani poměrně chladné počasí neodradilo 6 hokejbalových týmů od účasti na prvním ročníku Lúzr cupu pořádaného chrudimským Jokeritem. Mezi účastníky nechyběl ani obnovený tým svítkovské rezervy, který si hned z první letošní akce odvezl pohár za třetí místo.

Vzhledem k tomu, že někteří se viděli poprvé v životě až těsně před prvním zápasem, tak je to velký úspěch, který jistě dodá pohodu do kabiny týmu. Ve třech zápasech hraných na 2x12 minut ukázali hráči Svítkova, že se s nimi v nové sezoně OHBL musí určitě počítat!

Jokerit Chrudim  –  Svítkov Stars „B“ 3:4

Branky Svítkova: 2x Zděnek, Mareš, Cempírek

Již od 9:00 v zahajovacím utkání turnaje poměřili Svítkovští síly s domácím výběrem. Zápas však pro ně nezačal vůbec dobře a již ve 2. minutě inkasovali hned z první střely domácího celku. Na vyrovnání se naštěstí nečekalo dobře a ze své hole ho zařídil celý turnaj skvěle hrající Slavomír Zdeněk, když ukázal své schopnosti při nařízeném trestném střílení. Když hned o několik minut později Jakub Mareš poslal hosty do vedení, tak již nic nenasvědčovalo tomu, co mělo přijít. Ačkoliv domácí celý zápas tahali za kratší konec pomyslného provazu, tak to byli právě oni, kdo dával góly. Nedlouho po sobě se v druhé půli zápasu prosadili domácí střelci a na světelné tabuli svítil stav 3:2 ještě necelých 5 minut před koncem. Poté se však na hřišti začali dít věci! Nejprve se o boxerskou vložku postaral Martin Bulva s jedním z domácích útočníků a ve férovém pěstním souboji jednoznačně vyhrál. Bohužel někteří méně intelektuálně vybavení hráči v bílých dresech s chrudimským znakem na hrudi ukázali svou omezenost a v počtu 4 jedinců se vyhrnuli ze střídačky a vrhli se na Bulvu.

Tento moment jakoby nastartoval spící hráče Svítkova a hned v zápětí se jim podařilo znovu vyrovnat. Vašinovi střela příklepem sice sklouzla z hole, ovšem tak šikovně, že našla hůl skvěle naběhnuvšího si Jiřího Cempírka, který míček tečoval krásně mezi betony domácího gólmana. Hokejbaloví bozi však zápas zřejmě sledovali pozorně a tak dopřáli Svítkovským i zasloužený vítězný gól. Postaral se o něj svým druhým gólem v zápase slovenský „sniper“ Zdeněk. Je velká škoda, že skupina několika málo hlupáků v domácích barvách, kteří na hřiště přišli dělat cokoliv kromě hraní hokejbalu, pokazila dojem z jinak velice sympatického výkonu Jokeritu v úvodním zápase.

Fire Horses Živanice  –  Svítkov Stars „B“ 7:1

Branky Svítkova: Vašina

Ve druhém utkání čekal na Svítkov tým Fire Horses Živanice (dále jen „FH“) posílený o hráče 1.NhbL Wabera, Bílého, Kopečného a Šprincla, kteří jsou výsledkem skvělé manažerské činnosti dnes pouze přihlížejícího Matějovského. Hned od začátku zápasu o sobě tato čtveřice dávala vědět a již ve 23. Sekundě byl stav 1:0. Jak postupoval čas, tak se zvyšoval i příděl branek ve svítkovské síti. V půli zápasu bylo za stavu 3:0 v podstatě rozhodnuto. Jediným světlým okamžikem z pohledu hostů bylo krásné seběhnutí obránce Vokála, který poslal ještě lepší nahrávku na Vašinu, jenž střelou příklepem nad rameno připravil Cidlinského v brance FH o nulu. Zbytek zápasu však byl plně v režii FH, kteří nakonec zvítězili poměrem 7:1. Uvidíme, zda-li bude ligové setkání obou týmů stejně jednoznačné nebo bude tým FH bez výše zmíněných posil na stejné úrovni jako svítkovské „béčko“.

Kazi team  –  Svítkov Stars „B“ 2:3 po s.n.

Branky Svítkova: Zděnek, Vašina, rozhodující nájezd Žák

Ani do třetice se Svítkovu start do utkání vůbec nepovedl a po 2 minutách na turnaji již potřetí prohrával 1:0. První půle byla ve znamení urputného boje na obou stranách a skvělých výkonů obou brankářů. Na straně Kazi teamu se vyznamenával Sedmák, na straně druhé skvěle zneškodňoval šance soupeře Aleš Danihelka. Když už to 6 minut před koncem vypadalo se svítkovským týmem bledě, tak dal o svých ohromných střeleckých schopnostech již potřetí na turnaji vědět Slavomír Zdeněk. Mezi půlící a modrou čarou vyslal Sedmákovi nad rameno nechytatelnou pumelici a svítkovská střídačka mohla slavit vyrovnání. Nedlouho poté se hostům podařilo využít přesilovou hru, když Martin Hlavsa skvostně našel na pravém kruhu zcela osamoceného Vašinu, který se střelou na zadní tyč Sedmákovy branky nemýlil a dokonal obrat Svítkova v zápase. Bohužel se hráčům s hvězdou na hrudi vedení udržet nepodařilo a o konečném třetím místě se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech.

Ve druhé sérii se nádherným bekhendovým blafákem prezentoval Daniel Žák a jelikož brankář Svítkova Danihelka nepustil za svá záda míček ani jednou, mohli svítkovští začít slavit zisk poháru za třetí místo.