Archiv 2010: Úspěšný výlet žáčků do České Třebové

16. 11. 2010 | Luboš Novotný | Mladší & Starší žáci - Výlet luxusním minibusem na dvojzápas do České Třebové se zpočátku nevyvíjel dle našich představ. Vše začalo nemocí Martínka Korbela.

Chvilku na to přišla omluvenka Adélky Cejpové a na poslední chvíli jsme se dozvěděli, že nemoc zkolila i našeho obránce Dana Půlpána, kterého nakonec v obraně výborně nahradili Katka a oba Honzíkové. Přílišný luxus v minibusu neunesl Vojta Novotný, kterému se během cesty udělalo špatně. Naštěstí láska k hokejbalu zvítězila a na hřišti už byl Vojta zase jako ryba ve vodě. Nakonec vše dobře dopadlo a MŽ si opět přivezli plný počet bodů.

MČR - Mladší žáci

Sestava týmu:

Brankář: Novotný Lukáš (9), obránci: Kánský Štěpán (66), Koukol Vojtěch (35), Adámek Radek (96), útočníci: Novotný Vojtěch (19), Novák Richard (52), Novotný Lukáš II. (7), Novák Jakub (14), Doležal Jan (37), Vobořilová Kateřina (18), Strouhal Jan (96), Vlachý Václav (71), Lapka Ondřej (34)

Trenéři: Ríša Novák, Bohouš Lapka

Česká Třebová - ERA Svítkov Stars Pardubice 1:11 (1:4,0:3,0:4)

Do prvního zápasu kluci vstoupili výborně. Již ve 20. vteřině se řítil sám na branku Honzík Strouhal, ale hostující brankář šanci překazil. Za necelou minutu už Honzík velel další útočné akci a po krásné nahrávce Katky Vobořilové nás do vedení poslal Lukášek Novotný. O půl minuty později útočné duo Vojta Novotný a Ríša Novák předvedlo pěknou kombinaci, ale bez střeleckého úspěchu. V čase 2:15 se opět prosadil Lukáš N. (as. Honzík S.) což znamenalo vedení 2:0 pro Svítkov. Teprve ve 4. minutě se Česká Třebová dostala do útoku. První varování zachránil Vojta Koukol, ale další nedůraz před naší brankou skončil gólem hostů. Již za deset vteřin zvýšil na rozdíl dvou gólů výborně hrající Honzík Strouhal. V šesté minutě se do brejku dostal Štěpán Kánský, ale hostující obrana včas zasáhla. Vše si Štěpán Kánský vynahradil v závěru třetiny, když z blízka překonal hostujícího gólmana (as. Honzík S.). Poté zachrápla naše obrana, v posledních vteřinách první třetiny se do brejku řítil hostující útočník, ale nejrychlejší hráč na hřišti Honzík S. vše zachránil (ne naposled).

V úvodu druhé třetiny se na branku soupeře řítilo duo Strouhal x Doležal, ale bohužel akci překombinovali. O pár minut později z dorážky zvýšil na 5:1 pro Svítkov Ríša Novák (as. Vojtík). Poté následovalo druhé větší zaváhání obrany. Opět Honzík S. musel nejdříve zlikvidovat brejk hostů, aby téměř z protiútoku připravil gól pro Honzu Doležala, který už měl snadný úkol. Další šanci měla Katka, ale míček zůstal těsně před brankovou čarou. V závěru třetiny se ještě prosadil Ríša N. (as. Štěpán), který zvyšoval na 7:1, a v kuloárech se začalo šeptat o první letošní desítce.

Poslední část prvního zápasu přinesla čtyři góly. Nejdříve se po pěkné kombinaci prosadila Katka Vobořilová (as. Honza Doležal). O minutku později vyslal krásným pasem Honza D. Honzíka S., ale hostující gólman byl proti. Na 9:1 zvyšoval Štěpán po nahrávce Vojty N. Tížený desáty gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po krásné individuální akci připravil Honzík S. šanci pro Ondru Lapku a ten se trefil přesně. Jelikož to byl jubielní desátý gól, tak pyšný tatínek zainventoval do plzeňského prazdrojeJ. Poslední gól zápasu vsítila Katka po asistenci koho jiného než Honzíka S.

Česká Třebová - ERA Svítkov Stars Pardubice 0:6  (0:2,0:0,0:4)

Druhý zápas začal jako první. V úvodních vteřinách se po samostatném úniku neprosadil Honzík S. Ve druhé minutě otevřel skóre Vojta Novotný po pěkné kombinaci Ríši a Štěpána. Poté následovaly šance Honzíků (Strouhala a Doležala), ale ani jedna nevedla k dalšímu gólu. Na dvoubrankový náskok jsme odskočili díky vlastnímu gólu domácích, kdy se obránce kohoutů snažil vyhodit, ale omylem trefil vlastního brankáře a od něj se balónek odrazil do brány. V závěru první třetiny ještě dvakrát orazítkoval tyč Honzík Strouhal.

Druhá třetina gól nepřinesla. Kluci tlačili, ale bez střeleckého úspěchu. Nejdříve pěkně vystřelil Ríša a Vojta N. tečoval, ale brankář včas padl k zemi. Následovaly pěkné akce Honzíka S., ale také bez úspěchu. Toho využila Česká Třebová a začala zlobit. Nejdříve velký závar před naší brankou vyřešil opět výborně chytající Lukášek Novotný a poté zlikvidoval nájezd hostů (tento den již potřetí) svítkovský expres Honzík S. V závěru druhé třetiny se vyplatilo aktivní napadení. Pod tlakem hrající hostující obránce namazal Lukáškovi N. a ten mohl dát svůj třetí gól, ale těsně minul.

Třetí třetina byla z naší strany zase mnohem aktivnější. Již za 30 vteřin se přesně trefil Vojta N. (as. Vojtík Koukol) a mužstvo se uklidnilo. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a Honzík Strouhal (as. Katka) zvyšoval na 4:0. Teprve až v páté minutě poslední třetinu přišlo první vyloučení dne, vyloučen byl Vojta Koukol. Dříve zmiňovaný Vojta K., ale vše napravil, když ještě jeho pěknou střelu brankař vyrazil, ale na dorážku Katky už nedosáhl. Jak má vypadat důraz před brankou soupeře předvedl dvě minuty před koncem zápasu Honzík S. a zvyšoval už na 6:0. Dvacet sekund před koncem měl velikou šanci Lukášek N., ale krásnou střelou trefil pouze tyč.

Tak to by bylo asi vše, je toho trochu více, psal jsem si poctivé zápisky, díky Luboš Novotný.

Nezapomeňte přijít fandit v sobotu 20.11.10 na MŽ a v neděli 21.11.10 na SŽ – odehrají se důležité zápasy s teamy z Heřmanova Městce.