Archiv 2010: Svítkovská nadílka ve Svitavách

12. 10. 2010 | Alena Novotná | Mladší žáci - Po několika zápasech se kádr svítkovských mladších žáků sešel opět téměř v nejsilnější sestavě. Díky dlouhodobému zranění sice chyběla tradiční paní a velitelka Káťa Vobořilová, ale na výkonu týmu se to naštěstí příliš neprojevilo.

Možnost hrát na stabilní tři útočné lajny a fakt, že odpovědnost opět leží na obvyklých klíčových hráčích a ne na hráčích minipřípravkového věku, odnesly snaživé Svitavy. Už před samotnou konfrontací se díky předchozím výsledkům jevily jako jeden ze snadnějších soupeřů, ale bylo třeba si uvědomit, že současný největší konkurent Svítkova v tabulce o konečné umístění, Heřmanův Městec, si odsud odvezl všech šest bodů, z toho první trojici jen tak tak. Vhozených rukavic bylo tedy více a zápasy nebylo možné předem podceňovat. Pikantnosti přidala i účast několika mistrů republiky v kategorii minipřípravek na jedné a několika vicemistrů na druhé straně červené čáry. Družstvo Poličky tehdy posilovali právě současní hráči Svitav.

MČR - Mladší žáci

Sestava týmu:

Brankář: Novotný Lukáš (9), obránci: Kánský Štěpán (66), Koukol Vojtěch (35), Adámek Radek (96), Půlpán Daniel (91), útočníci: Novotný Vojtěch (19), Novák Richard (52), Cejpová Adélka (3), Novotný Lukáš II. (7), Novák Jakub (14), Vlachý Vašek (71), Korbel Martin (16), Lapka Ondřej (34), Strouhal Jan (96),

Trenéři: Ríša Novák, Bohouš Lapka

1.HBC Svitavy - ERA Svítkov Stars Pardubice 0:6 (0:2,0:3,0:1)

Již v druhé minutě první třetiny se po pěkné individuální akci prosadit Honzík Strouhal.  Poté následovaly dvě vyloučení Štěpána, jedno zbytečné, druhé zaviněné „ váhovou přesilou“. Po skončení oslabení následovala krásná kombinační akce, kdy se opět prosadit Honzík Strouhal po asistenci Ríši Nováka. Hned v úvodu druhé třetiny se přesně trefil Ríša Novák. O dvacet vteřin později vyhrál Lukášek Novotný vhazování a připravil střelu našemu snajprovi Štěpánovi, který už zvyšoval na 4:0 pro Svítkov. V polovině druhé třetiny byl vyloučen Vojta Novotný za faul loktem, ale v oslabení utekl Honzík Strouhal a zkompletoval svůj hattrick. Ve třetí třetině kluci zápas kontrolovali a šestý gól přidal Vojta Novotný po hezké kombinaci celé pětky,  ale gól připsán opět Honzíkovi, který asi jemně tečoval, nebo to pan rozhodčí přehlédl.

1.HBC Svitavy - ERA Svítkov Stars Pardubice 0:4 (0:2,0:0,0:2)

Druhý zápas pro nás začal velmi dobře, když se opět ve druhé minutě prosadil Honzík a otevřel skóre. Pět vteřin před koncem třetiny předvedli kluci krásnou kombinační akci, kterou završil po asistenci Vojty Novotného Ríša Novák. Druhá třetina gól nepřinesla, ale převaha našich hvězdiček byla evidentní. V úvodu druhé třetiny přidal třetí gól, kdo jiný než Honzík Strouhal (asistence Kuba Novák). Tři a půl minuty před koncem zápasu svůj první gól v sezóně zaznamenal Martínek Korbel po asistenci vůdčí postavy týmu Honzíka Strouhala.

Statisticky vyzdvihněme skóre 10:0,  kanadské body Honzy Strouhala 6+1, dvě nuly spolehlivě chytajícího Lukáše Novotného, první vstřelený gól v kategorii mladších žáků minipřípravkáře Martina Korbela. Dále musíme určitě pochválit dalšího minipřípravkáře Lukáška Novotného, který svým neúnavným pohybem značně znepříjemňoval život svitavským hráčům. V obraně hlavně Dan a Štěpán předvedli bezchybné výkony a Vojta KoukolRadkem se proti minulým zápasům velice zlepšili. Útočná síla pod vedení Honzíka Strouhala předváděla místy učebnicové akce a téměř všichni hráči si připsali nějakou tu střelu na bránu. Místní organizátory pochvalme za to, že nepodléhají předsudkům a točí výborné pivo z města svého nejbližšího hokejbalového rivala.

Na závěr chceme opět poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům, kteří přijeli do svitavského areálu podpořit hráče. Atmosféra byla výborná, tabule byla bohatá díky šikovným maminkám, chutné nápoje také nechyběly.

Další zápas MŽ nás čeká v sobotu 23.10.2010 na hřišti v Polabinách, kde se utkáme s domácím týmem H.A.K. Pardubice B.  Ale nesmíme opomenout turnaj minipřípravek, který se odehraje v Hradci Králové v neděli 17.10.2010.

Děkujeme Luboš a Alča ve spolupráci s Péťou Korbelem!