Archiv 2010: Svítkov pokračuje ve spanilé jízdě

23. 09. 2010 | Petr Kopečný | A team - 4 zápasy, 3 výhry. Taková je bilance Svítkova, který o víkendu dokázal svoji zarputilost a vybojoval 6 bodů do tabulky, kde okupuje 3.místo! Navíc jsme zatím nejslušnějším mužstvem 1.NHbL-Východ!

Ježci Heřmanův Městec - ERA Svítkov Stars Pardubice 1:2

Domácí Ježci nastoupili do zápasu se Svítkovem ve zcela obměněné sestavě než vloni. Většina hráčů mistrovského celku se rozutekla do jiných týmů, nebo si plnili své extraligové povinnosti. Proto dostali šanci mladší hráči a někteří béčkaři. I to nahrávalo hostům od Bylanky k bodovému zisku, ale tento fakt jakoby je ukolébal k podzimní letargii. Po dvou bídných třetinách ovšem zabrali a poprvé se mohli radovat na hřišti Ježků z plného bodového zisku.

Václav Mareš (trenér ERA Svítkov Stars Pardubice)„Dvě třetiny jsme předváděli hru bez pohybu, důrazu a jen díky brankáři Mroviecovi jsme prohrávali pouze 1:0. Do třetí třetiny však nastoupilo úplně jiné mužstvo a hrou plnou pohybu, rychlého přechodu do útoku a častější střelbou, jsme zatlačili HM do jejich pásma. Dvěma góly jsme otočili a odvezli 3 body do Svítkova.“

Třetiny: 1:0, 0:0, 0:2
Střely: 38:22, vyloučení: 5:6, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0.

HBC Hradec Králové 1988 B - ERA Svítkov Stars Pardubice 2:5

Rozjetí svítkovští se pokoušeli o zisk dalších bodů na hřišti Hradce. Do zápasu vlétli hosté velmi dobře a po první třetině a vedli 0:2. Domácí se však oklepali a do konce druhé třetiny ještě snížili. Ovšem závěr zápasu, stejně jako v Heřmanově Městci, patřil opět Svítkovu, který měl 100%ní víkend. Už nyní mají „Stars“ více bodů (9) než minulý ročník za celý podzim (7).
Václav Mareš (trenér ERA Svítkov Stars Pardubice)„Nedělní zápas jsme začali přesně tak, jak jsme odehráli třetí třetinu v Heřmanově Městci a po výhře 5:2 jsme si odvezli další 3 body do Svítkova!“

Třetiny: 0:2, 2:0, 0:3
Střely: 36:37, vyloučení: 9:3, využití přesilovek: 1:3, v oslabení: 0:0.