Archiv 2010: Svítkov podlehl Alfě v nejvyhrocenějším utkání podzimu

16. 11. 2010 | Adam Vašina | B team - Utkání Svítkova s Alfou (já vím, já vím, je to HBC Autosklo H.A.K. Pardubice, ale Alfa je kratší a výstižnější) zřejmě nemůže proběhnout v klidu. Už při prvním utkání si hráči obou táborů nepadli zrovna do oka a to se projevilo i při druhém vzájemném střetnutí.

Přitom slunné nedělní odpoledne bylo vzhledem ke krásnému počasí ideálním časem pro psaní romantických básní o krásách podzimu. Avšak na ty nedošlo.

Pokud někoho Svítkovští neviděli v dresu hostů rádi, tak to byl vysoký démon s vražednou koncovkou a číslem 7 na zádech…Šprincl. Jeho 4 góly z prvního utkání zanechaly hrozivé následky na brankáři Danihelkovi, který se dodnes s výkřiky „hlídejte Šprincla, nenechte ho střílet“ nebo „já vám na to ****, když ho necháváte pořád volnýho“ budí ze spaní. Jako protizbraň domácí vytasili ostříleného harcovníka z „A“ týmu, Vaška Šíbla.

Domácí vstupovali do utkání s mottem „hlavně se nenechat vylučovat“, což brali vážně asi jako Václav Klaus globální oteplování a tak z prvních 10ti minut utkání odehráli 6 minut v oslabení. Naštěstí Danihelka a čtveřice udatných bránících svou roli zvládali bravurně a gól z přesilovek nepadl. Co se hostům nepodařilo v přesilové hře, však zvládli v oslabení a do vedení je v čase 13:48 poslal…chvíle napětí…ano, vskutku, byl to Šprincl.

Vstup do druhé třetiny měli lepší hosté, když se po brejku prosadil Kopáč. Ačkoliv domácí druhé dějství jednoznačně ovládli a přestříleli soupeře 14:8, gólově se prosadili jen jednou. Svůj premiérový gól v „B“ týmu vstřelil Šíblo po příhře Kamaryta snížil tak na 1:2.

Závěrečná část se nesla v klidu pouze prvních 8 minut. Ty přinesly dvě branky. Nejprve hosté vedli 1:3 po gólu Váši (neplést s autorem článku a hráčem „B“ týmu, ten by v tomto zápase na gól potřeboval fotbalovou bránu). Domácí se však znovu vrátili do hry, když nahrávku Šíbla nádherně trefil Synek. Pak se začali rozdávat tresty. Hlavním aktérem byl na domácí straně Kamaryt, který nejprve dostal 10 OT, následoval však i trest ve hře. Šel si tak odpočinout vedle Bulvy, který minutu předtím dostal 10 OT a vzhledem k času, který zbýval do konce utkání, pro něj zápas také skončil. Ve hře 4 na 4 v 11. minutě utkání svým druhým gólem v zápase vyrovnal Šíblo.

Zápas tedy musely rozhodovat až samostatné nájezdy. Nejprve se krásně prosadil Zděnek. Jeho soupeř v dresu Alfy však srovnal. Šlitr v druhé sérii nedal a za hosty se k míčku postavil Šprincl. Míček mu utekl, poskakoval, ale i tak ho tento hráč dokázal dopravit za Danihelku. Tímto se definitivně uvrhl v nemilost a na jeho hlavu bude v nejbližší době vypsána tučná odměna. Když Šíblo v poslední sérii nedal, bylo o dělbě bodů definitivně rozhodnuto.

Hodnocení vedoucího mužstva M. Bulvy:  Nechtěl bych se vůbec vyjadřovat k rozhodčím, kteří tento zápas hrubě nezvládli, ani k divadelnímu představení hráčů v modrých v dresech. Fakta jsou jasná, prohráli jsme po nájezdech, soupeři k zisku dvou bodů blahopřeji.

ERA Svítkov Stars Pardubice „B“ – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice „C“ 3:4 po sn.

Branky Svítkova: Šíblo(Kamaryt), Synek(Šíblo), Šíblo(Vokál)

Střely:  25-25

Vyloučení: 9-6 (navíc za Svítkov Bulva 10min. OT a Kamaryt 10min. OT a následně TH)

Využití přesilovek: 1-0

Sestava Svítkova: B: Danihelka O: Vokál, Bulva,Záleský,Kamaryt Ú:Vašina,Mareš,Seidl-Šafránek,Zděnek,Hanč-Šíblo,Synek,Šlitr