Archiv 2010: Svítkov doma opět padl a prohrál páté utkání v řadě

20. 10. 2010 | Petr Kopečný | A team – Pardubický Svítkov doma potřetí nezabodoval, tentokrát proti lídru z Jihlavy. Celkově je to prohrané 5.utkání v řadě a s 9body jsme klesli na 9.místo.

ERA Svítkov Stars Pardubice - SK Jihlava 3:6 (2:2,1:4,0:0)

Svítkovští mladíci přivítali na svém hřišti U Bylanky lídra tabulky, (ex)extraligovou Jihlavu. Nabuzený tým Svítkova se hned po úvodní buly dostal pod velký tlak Jihlavy, která otevřela skóre po 59 vteřinách hry Jobákem, kterému servíroval Kučera. O pár minut později si šel zchladit hlavu na trestnou lavici domácí Mokříž, výpomoc v obranných řadách z extraligového Autoskla. Ovšem hostům stačilo 20 vteřin, aby vyloučení potrestali. Tentokrát si aktéři prvního gólu akorát vyměnili role. Zápas jako na střelnici dokumentovala první trefa za Svítkov z hole Tomáše Háka (také výpomoc, tentokrát z Letohradu), který využil velké chyby hostujícího obránce Gregora. Těsně před koncem první části se na výlet do útočné třetiny Svítkova vydal opět Hák, který chtěl nahrávat svému spoluhráčovi, ale domácí obránce si srazil míček do vlastní branky. I přes převahu Jihlavy svítil stav 2:2.

Velké bouřlivo v obou šatnách znamenalo zajímavou zápletku do další třetiny. Jihlava však opět ukázala silné úvody třetin a přidala další branku do sítě mladíka Mroviece. Další dvě minuty na to zvyšoval opět Jobák a na hrozivých 2:5 z přesilové hry navýšil mládežnický reprezentant Danko, který využil vyloučení legendy v obranných řadách domácích, Martina Nekoly. Domácí tak vystřídali brankáře a místo Mroviece nastoupil Martin Černický. Impuls pomohl a David Mlateček snižoval svým prvním gólem za Svítkov na 3:5. Ovšem nadšení vydrželo domácímu Svítkovu pouhou minuty, kdy s ledovým klidem zakončoval nad rameno brankáře Černického jihlavský Brázda. Jihlava si stav do konce zápasu pohlídala a drží se dál na první příčce. Svítkov po skvělém úvodu sezony nevyhrál již 5.utkání v řadě!

Branky a asistence: 8.Hák (Večerník), 15.Hák, 26.Mlateček (Borovec) – 1.Jobák (Kučera, Gregor), 4.Kučera (Jobák, Brázda) PP, 18.Staněk (Dlabaja, Danko), 21.Jobák (Zelený, Danko), 24.Danko (Píbil, Vávrů) PP, 27.Brázda (Danko, Došek)

Střely: 23:38, vyloučení: 10:3, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 0:0

Václav Mareš (trenér ERA Svítkov Stars Pardubice): Do utkání jsme vstupovali s odhodláním získat první body na domácím hřišti. Realita však byla úplně jiná a než jsme se rozkoukali prohrávali jsme 0:2. Do konce třetiny jsme zlepšenou hrou vyrovnali na 2:2. Místo abychom ve zlepšeném výkonu pokračovali i ve druhé třetině, nechali jsme soupeře pohodlně nastřílel čtyři góly a bylo rozhodnuto.

Sestava ERA Svítkov Stars Pardubice: Mroviec (od 24.Černický M.) – Hlavsa, Nekola, Mokříž, Kopečný, Hák – Cempírek, Krištof, Černický D., Chudoba, Mifek, Veselík, Večerník, Mlateček, Borovec

Sestava Sk Jihlava: Procházka (Štefl) – Blaško, Dlabaja, Gregor, Homola, Jakoubek, Zelený – Brázda, Danko, Došek, Jobák, Kučera, Píbil, Staněk, Střecha, Vávrů