Archiv 2010: Splašené hole napodruhé přehrály Svítkov o gól

08. 11. 2010 | Adam Vašina | B team - První zápasy se všemi soupeři již byly odehrány a tak nastal čas pro druhé kolo s každým ze soupeřů na opačné půdě. Jako první přišla na řadu odveta s týmem Splašených Holí, které první zápas ve Svítkově po velké bitvě vyhráli 4:3.

I dnes se tak v polabinské aréně pod černým nebem dal očekávat litý boj.

První třetina skutečně bojovná byla. Oba týmy si vytvořily několik šancí, avšak gólem neskončila ani jedna. Svítkov nastoupil do zápasu poměrně vlažně a úvod první třetiny tak jednoznačně opanovaly domácí. Zejména skvěle chytající Vondra několikrát ve slibné pozici zkazil domácím radost. Domácím ke skórování nepomohly ani dvě přesilové hry a na přestávku tak oba mančafty odcházely za smírného stavu 0:0.

Ve druhé části hry už byly Svítkovští zcela rovnocenným partnerem a v čase 21:08 se dočkali vedení. V přesilové hře se v pásmu skvěle zorientoval Šlitr a propasíroval míček do branky domácích snad jedinou možnou skulinkou ve výstroji Hudce. Do konce třetiny už další gól zejména díky čarodějovi Vondrovi, který zaklel svou svatyni, nepadl. Po dvou třetinách tak měli hosté skvěle našlápnuto k plnému bodovému zisku.

Během2 apůl minut posledního dějství však bylo vše jinak. Bratři Topičové v domácím dresu dvakrát skórovali a v hlavách hostů se jistě odehrával silný pocit déja vu prvního zápasu. Když Svítkov nevyužil ani minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3 vypadalo to s nadějemi na zisk bodů velmi bledě. V poslední minutě při power play sice skóroval Hejkrlík, rozhodčí však branku neviděli a tak nemohla být uznána. Na skóre se tedy již nic nezměnilo a i druhé vzájemné střetnutí vyhrály „Splašky“ (neplést s odpadní vodou s obsahem všeho možného) těsně o jednu branku.

Hodnocení vedoucího mužstva M. Bulvy: Dnešní zápas jsme chtěli vyhrát. Bohužel naše série skončila. Rozjezd do zápasu jsme měli velmi pomalý. Ve druhé třetině se nám podařilo dát branku, bohužel v třetí třetině jsme nechytli úvod a dostali jsme rychlé dvě branky z předbrankového prostoru. Dnes jsme byli nedůslední ve využití přesilových her, zejména v té 5 na 3,tam vidím pro nás zlom dnešního zápasu. Brankář nás podržel. V závěru jsme měli tlak i power play jsme zkusili, bohužel bez výsledku. Vyrovnávací branku, která nebyla uznána nemohu posoudit stál jsem na jiné části hřiště, rozhodčí rozhodl jak rozhodl.  Máme před sebou poslední zápas, musíme se zmobilizovat a snažit se uhrát pro nás důležité body.

HBC Splašené Hole Pardubice  – Era Svítkov Stars Pardubice „B“ 2:1

Branky Svítkova: Šlitr(Synek)

Střely:  38-27

Vyloučení: 5:4 (navíc Mareš 10 min.)

Využití přesilovek: 0-1

Sestava Svítkova: B: Vondra (Danihelka) O: Vokál,Novák,Košťál,Bulva Ú:Mareš,Seidl,Vašina-Šafránek,Hejkrlík,Zděnek-Pazdera,Synek,Šlitr