Archiv 2010:Souboj s favoritem soutěže SK Kometa Polička

06. 10. 2010 | Alena Novotná | Starší & Mladší žáci - V sobotu 2.10.2010 přijel do Svítkova asi největší favorit soutěže SK Kometa Polička, která doposud neztratila ani bod a hlavně u MŽ vzbuzuje respekt skóre 72:4.

MČR - Starší žáci

Sestava týmu:

Brankář: Ptáček Jan (33), Kaplan David (1), obránci: Michal Jan (29), Michal Pavel (92), Novák Jakub (28), Kudláček Aleš (12), útočníci: Pitthard Martin (96), Samuelčík Michal (13), Liška Kristián (68), Horák Pavel (8), Vojíř David (10), Doležal Jiří (21), Jelínek Oldřich (42)

Trenéři: Martin Nekola

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK Kometa Polička 1:4 (0:3,0:0,1:1)

První zápas nezačal vůbec špatně.  Kluci s rychlým a velmi dobře technicky vybaveným soupeřem drželi krok a až na pár vyjímek, žádné vážné ohrožení v úvodu první třetiny nepřipustili. Soupeř neustále zvyšoval obrátky a svítkovská obrana se dostávala po čím dál větší tlak a bohužel v závěru třetiny kluci inkasovali během 1,5 minuty 3 góly. V prostřední části hry se hra vyrovnala, Polička polevila a Svítkov se dostával do pár střeleckých příležitostí, ale bohužel jsme nejistého gólmana hostů nedokázali vážněji ohrozit. Ve třetí třetině kluci zrychlili a zpřesnili hru, ale ani 3 nabídnuté přesilovky nevedly k tíženému gólu. V závěru třetiny zkusil Svítkov power-play ale hosté potrestali nedůraz v rozehrávce a po bleskovém výpadu zvýšili do prázdné branky na 0:4. Další power-play přinesla čestný úspěch, kdy se po nahrávce Jirky Doležala prvně v sezóně střelecky prosadil Honza Michal.

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK Kometa Polička 1:4 (0:2,0:1,1:1)

Druhý zápas probíhal a nakonec i skončil jako ten první. Kluci se většinu zápasu bránili a občas vyráželi do protiútoků ohrozit soupeřovu branku. Opět nevyšel závěr první třetiny, kdy hosté dvakrát během dvou minut skórovali. Ve druhé třetině přišlo pár nebezpečných střel (bohužel jen pár), ale gól v této části hry si připsali hosté. Závěr zápasu přinesl podobný hokejbal jako v prvním utkání.  Hosté navýšili skóre opět na rozdíl 4 branek a čestnou branku domácích dal Martin Pitthard (asistence Olda Jelínek a Pája Horák), když se prosadil v přesilové hře.

Starší žáci neodehráli špatný zápasy, ale rychlost a kvalita byly na straně soupeře.

MČR - Mladší žáci

Brankář: Novotný Lukáš (9), obránci: Kánský Štěpán (66), Koukol Vojtěch (35), Adámek Radek (96), Půlpán Daniel (91), útočníci: Novák Richard (52), Vobořilová Katka (18), Novotný Lukáš II. (7), Novák Jakub (14), Vlachý Vašek (71), Korbel Martin (16), Novotný Vojtěch (19), Lapka Ondřej (34)

Trenéři: Ríša Novák, Bohouš Lapka

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK Kometa Polička 1:8 (0:3,1:1,0:4)

Do první zápasu nevstoupili hvězdičky moc dobře a již ve třetí minutě prohrávali o dva góly. To byla pro kluky a kapitánku studená sprcha, na kterou nedokázali odpovědět a v první třetině si kluci nepřipsali ani jednu střelu na gólmana hostů a naopak hosté v poslední vteřině 1. třetiny zvýšili na 0:3. Druhá třetina začala výborně a hned v šesté vteřině se prosadil Honza Doležal (asistence Dan Půlpán a Vojta Novotný). Díky gólu a třem přesilovkám se hrál v této části hry vyrovnaný hokejbal. Naopak třetí třetina proběhla v naprosté režii hostů. Hned v první minutě hosté zvýšili na 1:5, kluci rezignovali, přestali běhat a hosté navýšili skóre na konečných 1:8.

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK Kometa Polička 3:11 (1:4,1:4,1:3)

Důrazná domluva trenéra v kabině nepomohla a do druhého zápasu kluci vstoupili stejně špatně možná i hůř než v prvním a již v čase 1:03 to bylo 0:2, kdy hosté dokonce skórovali v oslabení. Jediná střela na bránu hostů znamenala gól, do brány míček dotlačil za asistence Vojty Novotného nejlepší střelec týmu Ríša Novák. Ve druhé třetině se naplno projevila útočná síla soupeře, kterou kluci nedokázali zastavit a 4 x inkasovali. Chytrou střelou z úhlu překvapil hostujícího gólmana opět Ríša Novák (asistence Honza Doležal). Druhá střela na bránu druhý gól. V úvodu třetí třetiny se nejdříve prosadili hosté, ale již za 15 vteřin skóroval a 1. gól v sezóně si připsal Vojta Novotný po nahrávce Honzy Doležala. Poté, ale hosté opět zvýšili tempo, přidali branky a stejně jako u starších se naplno projevila rychlost a kvalita soupeře. Nejlepšími hráči na hřišti byli v útoku, nejproduktivnější hráč týmu, Ríša Novák a v obraně, každým zápasem se lepšící Daniel Půlpán.

S trochou nadsázky nás může těšit pouze produktivita, kdy jsme ze 4 střel na bránu 3 krát skórovali

Na závěr chceme opět poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům, kteří přišli podpořit svítkovské hvězdičky.

Další zápas nás čeká v sobotu 9.10.2010, kdy zajíždíme k nováčkovi soutěže do Svitav a pokusíme se přivést nějaké bodíky.