Archiv 2010: První zápasy žáčků v Heřmanově Městci

14. 09. 2010 | Alena Novotná | O víkendu se v Ježčí aréně představili poprvé v nových dresech žáci Svítkova. Oproti minulým rokům byly obě tyto kategorie početnější, což nás udržovalo v naději bodového zisku.

Dovolte mi pár slov úvodem:

K hokejbalu jsme se dostali před pár lety, když jsme Vojtíka přivedli poprvé na trénink hokejbalu, bylo mu 5 let a v týmu byl jediný v tomto věku. Ale jak šel čas, našel si za ty roky skvělou partu, kamarády. Nebylo to poslední roky jednoduché, naše hvězdičky mají za sebou desítky prohraných utkání, turnajů, přestože tvrdě a poctivě vždy trénovali a trénují, ale jedním z důvodů byl nízký počet hráčů a také nízký věk, což znamenalo soupeře leckdy o hlavu vyšší, ale i tak se občas podařilo šikovností a rychlostí nahradit tento deficit. Ale podařilo se získat i pár nádherných a cenných pohárů a medailí.

Nyní již postupně doplňujeme naše mládežnické kategorie, naše malé hvězdičky již získali spoustu zkušeností a je vidět, že se už spolu sehrávají, začínají snad i běhat, střílí góly, občas i hokejbalově myslí, některému to jde v útoku, jiný se nebojí osobních soubojů s podstatně většími kluky, další dokáže vystřelit, jiný je spolehlivý obránce, a naše princezny - samy holky mezi kluky, se neztratí, umí už bojovat a rychle se učí - všichni se neskutečně zlepšují - všichni jsme součástí týmu a jsme výborná parta ….. a možná i proto jsou vidět první výsledky ….. jen tak dál!!!

Ale k zápasům...

Sobota 11. Září 2010, Heřmanův Městec - první zápasy sezóny mladších a starších žáků.

Ačkoliv ráno byla pěkná mlha, počasí během zápasů bylo více než luxusní – bylo vysloveně letní. Sraz byl na hřišti ve Svítkově v 8.00 hod., kde čekal již připravený autobus. Poté co jsme se všichni přepočítali a zjistili, že nikdo nechybí, vyrazili jsme vstříc HM. Na hřiště jsme dorazili celkem brzy, domácí tým tam ještě ani nebyl. Využili jsme toho a zmocnili se volného hřiště a nechali mládež, aby se seznámila s ježkovským umělým povrchem. Byl trochu mokrý, a proto se docela klouzal. Když dorazili místní a dostali jsme k dispozici šatny, začali jsme se připravovat na zápas.

MČR - Starší žáci

Vstup do soutěže se starším žákům sice nevydařil úplně podle jejich představ, ale vzhledem k tomu, že neměli příležitost se příliš rozehrát při nějakém přátelském zápase nebo turnaji, myslíme si, že hráli dobře a příště to bude určitě ještě lepší.

Nesmíme opomenout pochválit nové útočné duo Martina a Dana, kteří ač nováčci v hokejbalu, byli na hřišti nepřehlédnutelní, dále Olda - náš hrdina, přes zranění v obličeji nenechal tým v nouzi a hrál i v druhém zápase. Také zmíníme nováčka Pavla Horáka, který se rychle zapojil a naši stálici hvězdu Jirku Doležala, který opět nezklamal a bojoval jako správný kapitán. Samozřejmě chválíme také ostatní hráče, kteří dali do zápasů vše, co umí, ale zápasy nám ukázali, že je ještě co zlepšovat (více už tréňa).

SESTAVA TÝMU:

Brankář: Honza Ptáček (33), David Kaplan (1), obránci: Honza Michal (29), Pavel Michal (92), Petr Votava (23), Kuba Novák (28), útočníci: Martin Pitthard (96), Pavel Horák (8), Jirka Doležal (21), Olda Jelínek (42), Kristián Liška (68), Honza Doležal (37)

Trenéři: Martin Nekola

Ježci Heřmanův Městec - ERA Svítkov Stars Pardubice 5:2 (1:2,2:0,2:0)

Naši hráči byli maximálně nabuzení a zahájili hru velmi dobře. Zápas to byl celkem vyrovnaný, první třetina sice začala gólem do naší branky, ale poté následovaly naše 2 slepené góly a vývoj se obrátil v náš prospěch, prosadil se Jirka Doležal a Pája Horák - 1:2. Bohužel ve druhé třetině domácí vyrovnali a v 21. minutě se změnil stav na 3:2. V poslední třetině domácí zvýšily rozdíl na 4:2 a ke konci při naší power-play jsme inkasovali na konečný stav 5:2.

Ježci Heřmanův Městec - ERA Svítkov Stars Pardubice 10:2 (2:0,7:1,1:1)

Ve druhém zápase jsme již na úvod dostali 2 rychlé góly, které možná ovlivnily další vývoj zápasu. Ve druhé třetině jsme inkasovali dalších 7 gólů a první gól do domácí branky dal povedenou střelou Martin Pitthard. Třetí třetina již byla ve znamení posledního gólu do naší branky a v samotném závěru upravil stav na konečných 10:2 kapitán Jirka Doležal.

MČR - Mladší žáci

S Ježky jsme se již setkali na ChmeldaCupu, kde jsme měli výbornou formu a porazili jsme je 2:1.

Na sobotní utkání se skládal náš tým pouze ze 6ti mladších žáků a doplňovali je naše svítkovské hvězdičky z přípravky a minipřípravky. Přesto jsme uspěli a musíme pochválit zejména brankáře Lukáše Novotného, který nás podržel v důležitých momentech. Dále chválíme ostrostřelce Ríšu Nováka, kterému se střelecky dařilo a nesmíme zapomenout na Káťu, která bojovala jako správná kapitánka na všech frontách. Zmíníme také Vojtu N., který po přesunu z obrany na centra ožil a podal výkon, jaký se od něj očekával, dále Štěpána, Vojtu K. a další z obrany, kteří hlavně závěr druhého zápasu zvládli výborně. Naše mini hvězdičky bojovali, sbírali zkušenosti a byli vidět.

Brankář: Novotný Lukáš (9), obránci: Koukol Vojtěch (35), Kánský Štěpán (66), Novotný Vojtěch (19), Adámek Radek (96), Půlpán Daniel (91), útočníci: Novák Richard (52), Vobořilová Katka (18), Novotný Lukáš II. (7), Lapka Ondřej (34), Cejpová Adéla (3), Korbel Martin (16), Novák Jakub (14), Vlachý Vašek (71), Doležal Jan (37).

Trenéři: Ríša Novák, Bohouš Lapka

Ježci Heřmanův Městec - ERA Svítkov Stars Pardubice 2:3 (0:0,1:0,1:3)

Již od začátku trenéři zapojovali do hry všechny hráče, jak malé tak velké, jak nové tak zkušené. Zápas začal velmi slibně, první gól do domácí branky přesně trefil Ríša Novák. Třináct vteřin potom však vyrovnaly domácí, a za necelé tři minuty daly další gól a Ježci vedli 2:1. Ve druhé třetině dokázal snížit rozdíl opět Ríša Novák, ale v poslední třetině jsme inkasovali další 2 góly a stav skončil - 5:2.

Ježci Heřmanův Městec - ERA Svítkov Stars Pardubice 2:3 (0:0,1:0,1:3)

Druhý zápas začal třetinou bez gólů, ve druhé třetině jsme inkasovali gól a ve třetí třetině další, za stavu 2:0 by asi nikdo nevěřil, že se může celý zápas obrátit v náš prospěch. Šest minut před koncem jsme našli způsob, jak zápas zvrátit a díky výborné hře přišly góly Štěpána Kánského a Ríši Nováka a srovnali jsme na 2:2. Minutu před koncem dal vítězný gól Honza Doležal po přesné nahrávce kapitánky Katky Vobořilové. Soupeř již nestačil zareagovat a my si můžeme připsat první 3 body do tabulky (po dlouhé době)!

Na závěr chci poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům, kteří s námi jeli do HM a podpořili hráče při důležitých okamžicích výborným fanděním, což pomohlo hlavně při posledním zápase MŽ.

Děkujeme Alča a Luboš

Těšíme se na další zápas v sobotu 18.9.2010 na hřišti ve Svítkově, kde uvítáme HK.