Archiv 2010: Po velkém dramatu vyhrál Svítkov 5:3

04. 10. 2010 | Adam Vašina | B team - Neděle 3.10. byla ve Svítkově plná sportovních událostí. Kromě tradičních plochodrážních závodů o zlatou přilbu se na hokejbalovém hřišti u Bylanky konala ještě jiná sportovní akce planetárního významu. Ti, jež dali přednost závodům na ploché dráze, udělali zcela fatální chybu. Inu, posuďte sami.

V utkání nastoupil za domácí vítěz několika závodů diamantové ligy ve většině běžeckých disciplín a zároveň jediný muž na světě schopný předběhnout a tečovat vlastní střelu Michal „bílý Bolt“ Hanč

Jako další trhák pro diváky nutno zmínit skvělé občerstvení bez front a s bohatým sortimentem. V neposlední řadě se po hřišti také proháněla megahvězda regionální hokejbalové redakce Ondřej Špulák.  Tento zápas tak měl všechny předpoklady pro zaplnění tribun až do posledního místa.

Poměřit síly s domácím výběrem přijel tým Chrudimi, který se letos snaží překonat všechny rekordy ve slušnosti. Hosty kromě krásného průměru 43 tr. minut na zápas „zdobí“ také přetékající seznam  vyšších trestů. Do zápasu tedy domácí vstoupili nejen s cílem získat tři body, ale také pokud možno přežít ve zdraví souboje s nejzářivějšími hvězdami ligy v kolonce tr.minut. Začátek střetnutí přinesl nápor Svítkova, bohužel však bez gólového efektu. Jako první se tak do černého trefil hostující Staněk, který střelou od modré v čase 10:54 procpal míček mezi betony Danihelky. Po první třetině tedy 0-1.

Do druhé třetiny chtěli domácí vstoupit aktivně a hlavně zvýšit frekvenci střelby. Zůstalo však pouze u teoretických řečí na střídačce a domácí hráli snad ještě hůře než v druhé půli první třetiny. Přišel tak trest v podobě gólu Nováka, který zvýšil na 0-2. Zbytek třetiny již nepřinesl nic, co by stálo za zmínku a tak před poslední části hry Svítkov prohrával o dvě branky.

Ve třetím dějství se domácí konečně pobrali z polospánku ve kterém odehráli dvě třetiny a zaveleli k velkému obratu. Na 2-1 v čase 5:42 snížil Jurga a v desáté minutě po brankách Kopečného a Žáka domácí již vedli 3-2. Už to vypadalo, že se zápas nudně dohraje a s jednogólovou výhrou se domácí odeberou ke svým manželkám,milenkám či do oblíbené nálevny. Nakonec se však konalo drama překonávající všehny dramatické zápletky z venezuelských telenovel. V čase 14:20 vyrovnal při power-play hostů Trojek a následný řev Košťála na adresu svých spoluhráčů rozklepal skleněné výplně oken ve všech obydlích v okruhu minimálně 100m. Nájezdů jsme se však ve Svítkově nedočkali, protože osm vteřin před koncem svým druhým gólem Jurga vrátil vedení domácím. Vteřinu před koncem ještě přidal tečku v podobě pátého gólů „sniper z pod Tater“ Zděnek. Konečný výsledek (pro ty, co nečtou nadpisy) je tedy 5-3 pro domácí.

Hodnocení vedoucího mužstva M. Bulvy:  Vzhledem k tomu, že nás příští dva hrací víkendy čekají těžcí soupeři Medvědi a Olympie, chtěli jsme dneska bodovat. Soupeře jsme rozhodně nechtěli podcenit, známe jeho kvality z Lúzr Cupu. Bohužel nám dlouho nepřálo střelecké štěstí a prohrávali jsme 0:2, pořád jsme věřili, že nás první vstřelená branka může nakopnout, dokonce jsme zápas otočili na 3:2, bohužel v poslední minutě se rozhodl soupeř pro power-play a po několika dorážkách vyrovnal. Naštěstí se nám podařilo 8 vteřin před koncem po střele Jurgy zvítězit, závěr byl opravdu dramatický. Jsem hrozně rád za 3 body! Rád bych poděkoval i dvou hráčům z A-teamu, kteří se bodově velmi podílely na naší výhře.

ERA Svítkov Stars Pardubice „B“ – HBC Jokerit Chrudim „B“ 5:3 (0-1, 0-1, 5-1)

Branky Svítkova: Jurga(Vašina),Kopečný,Žák(Kopečný),Jurga(Kopečný),Zděnek

Střely:  50-50, Vyloučení: 2-3, Využití přesilovek: 1-1

Sestava Svítkova: B:Danihelka O:Bulva, Vokál, Košťál, Kopečný(„A“), Danihelka Ú:Zich, Zděnek, Hanč - Šafránek, Žák, Beneš - Vašina, Mareš, Jurga(„A“)