Archiv 2010: Pardubické derby

28. 09. 2010 | Luboš Novotný | Starší & Mladší žáci - V sobotu 25.9.2010 se odehrálo v Polabinách městské derby mladších i starších žáků.

MČR - Starší žáci

Sestava týmu:

Brankář: Ptáček Jan (33), Kaplan David (1), obránci: Michal Jan (29), Michal Pavel (92), Novák Jakub (28), Kudláček Aleš (12), útočníci: Pitthard Martin (96), Klinecký Daniel (27), Liška Kristián (68), Horák Pavel (8).

Trenéři: Martin Nekola

První zápas SŽ proti městskému rivalovi z Polabin přinesla mnoho zajímavého:

1)     Kapitánské „C“ oblékl Pája Horák

2)     Proti 3 kompletním pětkám domácích nastoupilo pouze 9 bojovníků ze Svítkova

3)     Po třech vynechaných zápasech nastoupilo opět kompletní útočné duo Klinecký, Pitthard a hlavně prvně jmenovaný Dan byl u všeho důležitého (1 gól, 1 asistence, ale i 4 vyloučení.)

HBC Autosklo H.A.K.Pardubice - ERA Svítkov Stars Pardubice 3:2 (1:0,1:0,1:2)

Do první třetiny jsme nevstoupili příliš dobře a již ve 2. minutě se gólově prosadil kapitán domácích (1:0). Celou třetinu kluci hráli poctivě, ale možná až s moc velkých respektem ze soupeře. Úvodní třetinu nás domácí přestříleli 20:5, ale výborně chytající Honza Ptáček tým podržel. Prostřední část přinesla mnohem vyrovnanější hokejbal, ale bohužel si kluci opět nepohlídali začátek a ve třetí minutě inkasovali (2:0). Naše hvězdy dál dobře bránily a hrozily především z brejků. Poslední třetina přinesla tížený gól, kdy se v 1. minutě prosadil Martin Pitthard po nahrávce Dana Klineckého (2:1), ale už za minutu domácí využili přesilovku a opět vedli o 2 góly (3:1). V této fázi zápasu jsme hráli asi nejlepší hokejbal, a když po krásném vysunutí našeho kapitána Pavla Horáka skóroval Dan Klinecký (3:2). V závěru kluci chtěli vyrovnat, bojovali, ale domácí si výhru zkušeně pohlídali. Porážka s oslabeným mužstvem proti favoritu soutěže 2:3 mrzí, ale jednoznačně zatím nejlepší zápas SŽ v této sezóně. Klobouk dolů.

HBC Autosklo H.A.K.Pardubice - ERA Svítkov Stars Pardubice 12:1 (3:0,7:1,2:0)

Druhý zápas přinesl to, co jsme si nechtěli připustit, ale co se asi muselo stát. Kluci se drželi zhruba prvních šest minut a potom se naplno projevila naše únava a kvalita soupeře a přišla střelecká smršť domácích. Pouze ve druhé třetině Aleš Kudláček zaznamenal čestný úspěch týmu. K druhému zápasu není moc co psát, jelikož se kluci celý zápas bránili domácím, ale síly docházely čím dál víc a to se bohužel projevilo na skóre.

MČR - Mladší žáci

Brankář: Novotný Lukáš (9), obránci: Kánský Štěpán (66), Novotný Vojtěch (19), Adámek Radek (96), Půlpán Daniel (91), útočníci: Novák Richard (52), Vobořilová Katka (18), Novotný Lukáš II. (7), Novák Jakub (14), Vlachý Vašek (71), Korbel Martin (16).

Trenéři: Ríša Novák, Robert Koch

HBC Autosklo H.A.K.Pardubice - ERA Svítkov Stars Pardubice  4:0  (1:0,1:0,2:0)

Je zřejmé, že proti polabinskému klubu, v jehož družstvu mladších žáků je dostatečný počet hráčů vhodného věku, se dá autosklo rozbít jen ve stoprocentní sestavě. Bohužel někteří hráči základního kádru Stars nebyli k dispozici, a tak do Polabin dorazilo družstvo složené z několika opor, ale také z hráčů hrajících hokejbal doslova pár dní a vybraných členů rozsáhlého kádru svítkovské minipřípravky. V kabině sice před zápasem zaznívaly jisté defétistické hlasy, nicméně tým si dal jasnou odpověď na hřišti a při daném stavu sil nic nevypustil a nepřipustil žádnou tragikomedii. Prohrál sice 4:0, ale prezentoval se velmi poctivě.

HBC Autosklo H.A.K.Pardubice - ERA Svítkov Stars Pardubice 7:1 (3:0,2:1,2:0)

Do druhého zápasu mužstvo navíc nastoupilo ochuzeno o jednoho z klíčových hráčů, zraněnou kapitánku Káťu Vobořilovou. Nicméně kluci, vědomi si toho, že za poctivou práci se nikdo neposmívá, pokračovali v solidním výkonu. Začátek sice nechytili a brzy prohrávali 2:0, nicméně po přesilovkovém gólu Štěpána Kánského (asistence Vojta N. a Ríša N.) se dlouho drželi za stavu 3:1 na dostřel. Tento stav změnilo až trestné střílení polabinských a i když zápas nakonec skončil 7:1, tak o dva góly vyšší rozdíl oproti prvnímu utkání ani neodráží ztrátu vzniklou zraněním kapitánky. Jako červená nit by se textem mohla táhnout i chvála na výkon brankáře Lukáše Novotného, ale snad to stačí alespoň takto na konec. Za sebe musím pochválit i místní stánek, neboť točené pivo je v hokejbalových luzích a hájích poměrně vzácné, notabene, když nejde o nějaký europrodukt, ale o poměrně neznámý chotěbořský mok.

Za komentář k MŽ děkujeme Petru Korbelovi.

Na závěr chceme opět poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům, kteří přišli podpořit svítkovské hvězdičky do Polabin.

Zápas s dalším favoritem soutěže nás čeká v sobotu 2.10.2010 na hřišti ve Svítkově, kde se utkáme s týmy z Poličky. Další den v neděli 3.10. navážeme turnajem přípravek v Polabinách, kde se většina našich minihvězdiček představí poprvé v této sezóně, tak přijďte fandit                         .