Archiv 2010: Opět plný bodový zisk žáků

10. 11. 2010 | Alena Novotná | Mladší & Starší žáci - Na zápasech nebyl bohužel nikdo z pisálků, tak přinášíme pouze stručnější info z oficiálních zápisů a z postřehů od hráčů a trenérů.

MČR - Mladší žáci

Sestava týmu:

Brankář: Novotný Lukáš (9), obránci: Kánský Štěpán (66), Koukol Vojtěch (35), Adámek Radek (96), Půlpán Daniel (91), útočníci: Novotný Vojtěch (19), Novák Richard (52), Novotný Lukáš II. (7), Novák Jakub (14), Doležal Jan (37), Vobořilová Kateřina (18), Strouhal Jan (96),

Trenéři: Ríša Novák, Bohouš Lapka

Po několika zápasech s celky ze spodní části tabulky nás čekal tradičně výborný kádr z Letohradu, který s námi a HM bude asi bojovat o 4 -6 místo MČR východ.

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK OEZ Testa Letohrad 7:1 (1:1,3:0,3:0)

Do úvodního zápasu vstoupili MŽ výborně a už v 33. vteřině se prosadil Honzík Strouhal (as. Honza Doležal, Káťa Vobořilová). Ale za pět minut už bylo vyrovnáno, když se individuálně prosadil hostující kapitán. Druhá třetina začala stejně jako první a již v 16. vteřině se opět trefil Honzík Strouhal (Honza D.). Již za půl minuty zvyšoval na rozdíl dvou gólů Ríša Novák (Radek A.). V půlce zápasu zkompletoval hattrick Honzík Strouhal (Štěpán K.). Třetí třetina přinesla další tři góly. Nejdříve se prosadil Ríša Novák (Vojta N.). Za dvě minuty zvyšoval na 6:1 Vojta Novotný (Káťa). Na konečných 7:1 upravil skóre Štěpán Kánský (Vojta Koukol).

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK OEZ Testa Letohrad 5:2 (0:1,1:1,4:0)

Do druhého zápasu kluci vstoupili již bez vůdčí postavy úvodního utkání Honzíka Strouhala a bylo to hlavně ze začátku znát. V první třetině se střelecky prosadili pouze hosté, když využili přesilovku. Přesně v polovině zápasu vyrovnal Vojta N. (Dan Půlpán), ale za tři minuty se vrátilo vedení na stranu hostů. Ve třetí třetině stačilo našim hvězdičkám 30 vteřin, aby se skóre přehouplo na naši stranu. Na 2:2 vyrovnával Vojta N. (Ríša N. a Dan. Půlpán) a za necelých třicet vteřin nás poslal do vedení Honza Doležal (Štěpán K.). V závěru zápasu zvyšovala na 4:2 Káťa Vobořilová a připsala si po mnoha nahrávkách první gól. Na konečných 5:2 upravil skóre Štěpán Kánský (Vojta N.).

V obou zápasech MŽ předvedli kluci výborný hokejbal (důrazný útok, výborná obrana, spolehlivý brankář) a hlavně získali veledůležitých 6 bodů.

MČR - Starší žáci

Brankář: Ptáček Jan (33), Kaplan David (1), obránci: Michal Jan (29), Michal Pavel (92), Novák Jakub (28), Kudláček Aleš (12), útočníci: Pitthard Martin (96), Samuelčík Michal (13), Liška Kristián (68), Horák Pavel (8), Vojíř David (10), Doležal Jiří (21), Jelínek Oldřich (42) , Votava Petr (23), Klinecký Daniel (27), Novák Tomáš (18), Burgert Marek (66)

Trenéři: Martin Nekola

SŹ nastoupili proti Letohradu s kompletními třemi lajnami a odhodláním navázat na výhry v Přelouči a urvat další body.

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK OEZ Testa Letohrad 3:2 (1:0,1:1,1:1)

Do zápasu kluci vstoupili velice aktivně a nátlaková hra přinesla první gól, když se trefil Honza Michal (Martin P.). Celá první třetina probíhala v naší režii a soupeř se skoro k ničemu nedostal. Druhá třetina přinesla přesný opak. Hosté přitvrdili a zrychlili, ale Honza Ptáček v brance tým podržel. V závěru třetiny se hostům podařilo vyrovnat, ale naštěstí o minutu později vrátil vedení na stranu Stars Jirka Doležal (Pavel Michal). Do třetí třetiny kluci vstoupili opět aktivně a na 3:1 zvyšoval Martin Pitthard (Olda Jelínek). V této části hry se zdálo, že je rozhodnuto, ale tři minuty před koncem snížil Letohrad na rozdíl jednoho gólu, ale kluci závěr zvládli.

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK OEZ Testa Letohrad 10:3 (4:1,1:1,5:1)

Druhý zápas SŽ přinesl gólovou smršť Svítkova, Zápas byl herně vyrovnaný, ale střelecky se prosazovaly pouze naše hvězdy. V první třetině se kluci trefili 4x, ve druhé pouze 1x a ve třetí dokonce 5x. Hosté skórovali vždycky jednou v každé třetině.

Přehled KB hráčů:

Olda Jelínek 4+2, Jirka Doležal 3+1, Martin Pitthard 1+3, Pája Horák 2+0

Aleš Kudláček a Honza Michal 0+1

SŽ stejně jako MŽ  navázali na vítězství v minulém kole a získali důležitých 6 bodů.

Na závěr chceme opět poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům, kteří přijeli do svítkovské arény podpořit hráče.

Další zápas nás čeká v sobotu 13.11.2010, kdy MŽ jednou do České Třebové pro nějaký ten bodík.