Archiv 2010: Ohniví koně vezou ze Svítkova dva body za výhru po nájezdech

25. 10. 2010 | Adam Vašina | B team - Dva týdny po Velké Pardubické byl Svítkov opět plný koní. Tentokrát se tam proháněl tým Fire Horses, který toužil po zisku cenných bodů v 8.kole OHbL proti domácímu Svítkovu.

Hráči s hvězdou na prsou však byli ve skvělé formě a chtěli prodloužit sérii 4 vítězství v řadě.Dala se tak očekávat velká bitva. V sestavě hostí nechyběly posily z Přelouče a 3. nejproduktivnější hráč OHbL Hejhal. U domácích stojí za zmínku nově složená první formace, kde vedle sebe nastoupili 3 doposud nejproduktivnější hráči Svítkova.

V prvních střídáních zápasu domácí soupeře skvěle zatlačili a uzamkli v jeho pásmu. Tlak však trval pouze dvě minuty, protože přišel faul domácího hráče a první přesilovka pro tým Živanic. Tu Svítkov sice přečkal bez úhony, ale tlak z úvodu zápasu se vytratil a hra byla vyrovnaná. V 11. minutě přeloučský hráč ve službách Živanic Hackenberg ukázal, jak umí vystřelit. Jeho nechytatelná pumelice skončila v síti Danihelky a hosté vedli 0-1. Do konce třetiny se Svítkovským vyrovnat nepodařilo a po první části hry tak měli jednogólové manko.

Ve druhé třetině se domácí dočkali vytouženého vyrovnání. Seidl v rohu získal míček, našel před brankou Vostřáka zcela osamoceného Vašinu a ten si se zakončením poradil. Radost ovšem trvala jen půl minuty, po špatném vyhození v pásmu si s Danihelkou poradil nahrávající Drápalík a zakončující Hejhal. Aby toho nebylo málo, tak hned za minutu další gól Čapek, po špatném vyhození v oslabení a o dělbě bodů se zdálo býti rozhodnuto. První lajna domácích však byla při chuti a svou „slovenskou strel´u“ ukázal sniper Zděnek. I po druhé třetině tak vedli hosté o gól.

Třetí část se nesla ve střídání náporu na jedné a druhé straně. Hosté ze svého tlaku však vytěžili pouze zlepšení statistik znovu bravurního Danihelky a několik nastřelených tyček. Domácí vytěžili z minima maximum a po Vašinově nahození dostal míček do sítě Živanic navrátilec do sestavy Synek.

Oba týmy tak měli bod a poprvé v sezoně se Svítkovští dočkali nájezdové loterie. Danihelka skvěle pochytal všechny tři exekutory hostí, ale jeho spoluhráči také skórovat nedokázali. Zděnek trefil spojnici, Vašina se svým pokusem zapsal mezi adepty na nejhorší nájezd historie a Seidl přestřelil. V náhlé smrti nedal za domácí ani Šafránek a když se Vorba trefil mezi nohy brankáře domácích, tak bylo rozhodnuto, že druhý bod poputuje do Živanic.

Hodnocení vedoucího mužstva M. Bulvy:  Dnes to byl zápas především o výborných brankářích na obou stranách. Hra měla tempo, chvíli jsme tlačili my pak zase soupeř. Dnes bych pochválil Slávu Zdeňka, který podal v první lajně super výkon! Nečekali jsme jednoduchý zápas, pro nás bod vcelku dobrý, jen škoda že se nám nepodařilo ukořistit dva. Ze 4 nájezdů jsme nedali ani jeden gól, bez toho se nájezdy vyhrávají těžko.

Era Svítkov Stars Pardubice „B“ – HBC Fire Horses Živanice 3:4 po sn.

Branky Svítkova: Vašina(Seidl), Zděnek, Synek(Vašina)

Střely:  22-25

Vyloučení: 4-3

Využití přesilovek: 0-1

Sestava Svítkova: B: Danihelka (Pleskot) O: Vokál,Novák,Košťál,Bulva,Záleský,Kamaryt Ú:Vašina,Zděnek,Seidl-Šafránek,Hejkrlík,Hanč-Beneš,Synek,Šlitr