Archiv 2010: Oba žákovské celky bodovaly

22. 11. 2010 | Luboš Novotný | Mladší & Starší žáci - V sobotu přivítali MŽ na svém hřišti ve Svítkově tým Ježci Heřmanův Městec, který spolu s námi a s Letohradem bude asi bojovat o „bramborovou medaili“.

MČR - Mladší žáci

Sestava týmu:

Brankář: Novotný Lukáš (9), obránci: Kánský Štěpán (66), Koukol Vojtěch (35), Adámek Radek (96), útočníci: Novotný Vojtěch (19), Novák Richard (52), Novotný Lukáš II. (7), Novák Jakub (14), Doležal Jan (37), Vobořilová Kateřina (18), Strouhal Jan (96), Vlachý Václav (71), Lapka Ondřej (34), Cejpová Adélka (3)

Trenéři: Ríša Novák, Bohouš Lapka

ERA Svítkov Stars Pardubice – Ježci Heřmanův Městec 1:2 sn (0:0,1:1,0:0 – 0:1)

Úvod prvního zápasu přinesl mnoho nepřesností a vzájemné oťukávání. Jako první se do šance dostali hosté, ale se střelou z dálky si Lukáš Novotný poradil. Stejnou mincí oplatil Štěpán Kánský, ale také bez úspěchu. Následovalo zaváhání naší obrany, ale brejk Ježků zlikvidoval výborný Lukášek. Poté výborně v obraně hrající Radek Adámek dvakrát vystrašil hostujícího gólmana, ale k dorážkám se bohužel nikdo včas nedostal. V závěru první třetiny přišel opět brejk hostů, který opět skvělým zákrokem zlikvidoval Lukášek.

Druhá třetina začala naším tlakem, kterému vévodil Honzík Strouhal. Nejdříve ho pěkným pasem vyslal Honza Doležal, ale bohužel hostující brankář včas zasáhl. Následovala pěkná akce Honzíků a Vojty Novotného, ale také bez úspěchu. Poté přišlo poslední varování hostů, třetí brejk během 13 minut zlikvidoval opět skvělý Lukášek. Chvíli na to se už hosté dočkali a pěknou střelou se ujali vedení (0:1). Naštěstí o dvě minuty později bylo srovnáno. Tvrdou střelu Štěpána dorazil mezi nohy brankáře důrazně hrající Vojta Novotný (1:1).

Celou poslední třetinu hráli kluci velmi aktivně, ale chybělo trochu štěstíčka. Nejdříve to zkoušelo duo Honzíků, poté se k nim přidala i Káťa Vobořilová, ale jenom párkrát zazvonila tyč. Přišly i šance Vojty, Ríšy a Štěpána, ale se vším si poradila dobře hrající obrana hostů včele s gólmanem. V závěru přišlo jenom hloupé vyloučení Vojty Koukola (po odpískání), které naštěstí nepřineslo žádnou větší komplikaci a tak utkání v základní hrací době skončilo 1:1.

Následovala trestná střílení. Naši kluci bohužel nedokázali ani jednou překonat hostujícího gólmana, a tak jedinou přesnou střelou do růžku rozhodl o výhře Ježků Zaplatílek.

ERA Svítkov Stars Pardubice – Ježci Heřmanův Městec 3:2 (0:0,2:1,1:1)

Druhý zápas začali kluci hodně aktivně. Nejprve vyslal Ríša do pasu Vojtu N., následovaly velké šance Honzíka Strouhala a Honzy Doležala, 3 minuty v útočném pásmu, ale bohužel bez gólu. Poté párkrát zahrozili hosté, ale přišla největší šance Svítkova v první třetině. Střelu Honzíka Strouhala do poloodkryté brány zastavil skvělým zákrokem hostující gólman, a proto první třetina skončila bez gólu.

V úvodu druhé třetiny přišlo vyloučení Honzy Doležala, ale oslabení kluci zvládli. O minutku později jsme se už mohli radovat. Po pěkné akci Honzy D. skóroval Honzík Strouhal. (1:0) Poté Ježci hodně přitvrdili, což asi nejvíce pocítili Vojta N. a Katka, ale naštěstí ledové obstřiky vše spravily. Ve druhém zápase dobře hrající obrana Svítkova opět zaváhala, ale další brejk včas zlikvidovala Káťa. Zaváhání si vybrala i obrana hostů a přečíslení 3 na 1 využil Ríša Novák za asistence Honzíka Strouhala. Za stavu 2:0 kluci trošku polevili a toho hosté využili a snížili na 1:2.

Třetí třetina začala opět opatrně. Každý věděl, že to bude asi o gólu, který rozhodne. V úvodu třetí třetiny byli aktivnější hosté, ale především výborně hrající Ráďa Adámek a Vojta Koukol v obraně řádili. Naštěstí se v 6. minutě  krásně a přesně trefil opět Ríša N. (as. Honzík S.). Zdálo se být rozhodnuto, ale minutu poté hosté snížili na rozdíl jediného gólu a drama znovu začalo. Hosté v závěru zkusili power-play , ale nejblíže gólu byl paradoxně Vojna N., který přes půlku hřiště trefil tyč.

Závěr zápasu kluci zvládli a připsali si k dopolednímu bodu za remízu další důležité tři body do tabulky.

MČR - Starší žáci

Brankář: Ptáček Jan (33) obránci: Michal Jan (29), Michal Pavel (92), Novák Jakub (28), Kudláček Aleš (12), útočníci: Pitthard Martin (96), Liška Kristián (68), Horák Pavel (8), Burgert Marek (66), Doležal Jiří (21), Jelínek Oldřich (42), Votava Petr (23), Klinecký Daniel (27), Novák Tomáš (18)

Trenéři: Martin Nekola

V neděli 21.11.2010 odpoledne odehráli na svítkovském stadionu starší žáci svůj poslední domácí dvojzápas podzimní části sezóny. Stars přivítali ježčí tým z nedalekého Heřmanova Městce a i když výsledek neumožňuje pět vítězné ódy, prezentovali se sympatickým výkonem odpovídajícím jejich aktuálním možnostem. Po výsledcích 1:5 a 4:3 po samostatných nájezdech přece jen nějaké body zůstaly doma, na což jsme v době nedávno minulé nebyli vůbec zvyklí.

Vedoucí týmu Alče Novotné zazářily oči, když na zápase starších žáků zahlédla vytouženého pisálka a hned mne pověřila sepsáním několika řádků. Pravda ale je, že se ve starších klucích příliš neorientuji a že jsem místo sledování organizovaného děje na ploše musel občas sledovat i dění mimo plochu, kde se naprosto neorganizovaně pohybovala moje minipřípravková ratolest. Takže se předem omlouvám za případné nepřesnosti.

Tým starších žáků je jeden z vícera produktů klubu, který zažívá v současné době vzestup. Příliv nových zájemců o hokejbal zatím neustává ani v této kategorii. Oproti loňské sezóně, kdy trenéři občas řešili, zda vůbec bude mít kdo nastoupit, zabývají se letos primárně výkonnostními otázkami, což jsou, jak předpokládám, určitě příjemnější povinnosti. Hmatatelným výsledkem snažení týmu je snad již definitivní opuštění výsledkového suterénu, kde byla zanechána osamocená Přelouč, a pozvolné stoupání do klidnějších středotabulkových vod. Nutno samozřejmě podotknout, že zapracovávání nováčků s sebou nese určitou výsledkovou daň, ale perspektivu před sebou máme.

ERA Svítkov Stars Pardubice – Ježci Heřmanův Městec 1:5 (0:1,0:1,1:3)

Na naší straně byla mírná převaha v počtu hráčů, což s odkazem na předchozí odstavec byl příjemný pohled. Jak jsem se dozvěděl, mohlo nás být ještě o jednoho borce více, ale bohužel svátek 17. listopadu vyšel na úřední den, takže registrace neproběhla včas. Trochu smůla vzhledem k blížícímu se konci podzimu. Já přišel až v době, kdy už na tabuli svítil nepříznivý výsledek 0:1, ale záhy bylo vyrovnáno díky zkušeně zakončenému úniku Oldy Jelínka (as. Martin Pitthard). Nedisciplinovanou hrou se poté náš tým dostal do oslabení až pět na tři, což soupeř trestal dvojicí gólů jak přes kopírák, kdy u pravé tyče zůstal stát volný hráč a přesnou přihrávku zametl do naší sítě. Poté jsme inkasovali ještě dvakrát, přičemž poslední gól padl při hře bez brankáře. Zápas skončil 5:1 v náš neprospěch.

ERA Svítkov Stars Pardubice – Ježci Heřmanův Městec 4:3 sn (1:1,2:1,0:1- 1:0)

Jiný průběh měl druhý zápas. Stars se dostali do vedení díky gólu Dana Klineckého (as. Martin Pitthard), ale soupeř srovnal poté, co naši hráči nechali příliš mnoho modrých dresů v předbrankovém prostoru. Následující důrazné protesty brankáře Honzy Ptáčka proti tomuto pojetí hry byly, bohužel, na místě. Díky dvěma trefám Dana Klineckého, který zkompletoval hattrick (u obou si asistenci připsal opět Martin Pitthard) jsme odskočili na dvoubrankový rozdíl, ale soupeři se velmi rychle podařilo odpovědět alespoň jedním zásahem a dostat se tak na dostřel. Delší dobu se pak dařilo bránit těsné vedení a přitom několikrát vážně ohrozit branku soupeře. Nakonec ale k vyrovnání došlo a zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich byli naši střelci neomylní – Dan Klinecký, Martin Pitthard i Pavel Horák, přičemž heřmanoměsteckým se povedly pouze dva přesné zásahy ze tří. Alespoň dva body tedy zůstaly doma.

Mladší a starší žáky čeká již jen poslední dvojzápas na půdě favorizovaného Hradce Králové. MŽ hrají v sobotu 27.11.2010 a SŽ v neděli 28.11.2010.