Archiv 2010: Moravská mise vyšla napůl, v Opavě bez šance

12. 09. 2010 | Petr Kopečný | Muži "A" - Druhý zápas na Moravě nevyšel pro hostující Stars vůbec dobře. Nedodržování taktických pokynů spojené s individuálními chybami sráželi výkon ještě více. Opava tedy i druhý zápas s týmem z Východních Čech zvládla a zaslouženě vyhrála.

Bývalý extraligový mančaft domácích vlétl do úvodu zápasu s velkou vervou. Již ve druhé minutě šli do přesilovek 5 proti 3. Jedno vyloučení se podařilo využít. Když Svítkov ustál velký tlak domácích, přišla hrubka na modré čáře hostí, kteří nechali trestuhodně mnoho volného místa a domácí Anděl si s Mroviecem poradil kličkou do bekhendu. V první třetině tak rozhodovaly zejména přesilové hry.

Ve druhé části přinesl Svítkov aktivní přístup ve hře, ale i přesto se zkušení domácí dokázali prosadit a zvýšit vedení o jednu branku na 3:0. Zejména nepokrytí hráčů v obranném pásmu dávalo Opavě mnoho šancí ke střelbě.

Závěř zápasu patřil i přes menší tlak Svítkova domácím, kteří pohodlně navyšovali skóre. Alespoň čestný úspěch jde na vrub dvojice WeberKopečný, kteří díky dobré spolupráci v rohu hřiště dotlačili míček za záda skvěle chytajícího Klepače. Poslední slovo si ovšem opět vzali domácí, jmenovitě Pavlík, který stanovil vysoký příděl 6ti branek do sítě Svítkova.

Václav Mareš (trenér ERA Svítkov Stars Pardubice)„Oproti sobotnímu zapasu, kdy hráči plnili stanovenou taktiku, byl nedělní výkon sotva třetinový a to na mužstvo Opavy nemohlo stačit. V přístích zápasech musíme zjednodušit přechod do útoku a více střílet.“

SHC Opava –   ERA Svítkov Stars Pardubice 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3.Čapisnký (Přibyla) PP, 15.Anděl (Štindl, Christ) PP, 29.Fuhrich (Šindlář, Hlaváček), 34.Fuhrich (Hlaváček, Pavlík) 37.Čapinský (Vladař) PP, 44.Pavlík (Hlaváček) – 37.Kopečný

Střely: 29:14, vyloučení: 6:7, využití: 3:0, v oslabení: 0:0, diváků: 72

Sestava ERA Svítkov Stars: Mroviec (Vondra) - Kopečný, Mokříž - Hák, Hlavsa - Šováň, Šatara - Chudoba - Krištof - Weber, Černický - Nesládek - Borovec, Šíblo - Koch - Veselík, Cempírek