Archiv 2010: Další favorit padnul, Svítkov porazil Olympii

18. 10. 2010 | Adam Vašina | B team - Krásné počasí (sice byla kosa jako ****, ale nepršelo a co víc si v půlce října můžete přát) hostilo v supermoderní aréně U Bylanky utkání dvou týmů ze zcela jiných světů. Hosté z bezvýznamného městečka zavítali do bezesporu nejvýznamnější východočeské metropole.

Další zajímavostí byl souboj dvou jmenovců. Za hosty to byl extraligový útočník Jiří „tahámvšechnonasebe“ Košťál a za domácí člověk zapsaný v Guinessově knize rekordů za nejhlasitější řev, Robert Košťál

Přiznám se, jsem opravdu rád, že nejsem placen od slova (nejsem placen vůbec, což je ještě smutnější, ale to už je věc druhá), protože o prvních dvou třetinách není moc co napsat. Jediné, co bych vyzdvihnul byla ohromná bojovnost na domácí straně a bravurní výkon po celý zápas skvěle chytajícího Danihelky.

Třetí třetina však byla mnohem zajímavější. Nejprve hosté nedokázali pochopit rozdíl mezi 6 a5 hráči na hřišti. Po chvilkové diskuzi se sudími si tak šel jeden královéhradeckých hráčů odpočinout na trestnou lavici. Po 42 vteřinách však domácí přesilovku využili. Lepší z obou Košťálů (samozřejmě Robert) na hřišti vystřelil na brankáře, ten pouze vyrazil vedle sebe a míček do jeho sítě ekvilibristicky dopravil Hejkrlík. O pět minut později znovu překonal rychlost světla Michal Hanč, předložil míček Hejkrlíkovi a ten další „žblabuňkou“ zvýšil na rozdíl dvou branek. Všeobecné veselí na domácí střídačce však zarazili hned z následné akce Košťál (ten horší) se skórujícím Robichem. Do konce zápasu předváděl v bráně Danihelka, co se naučil ve škole čar a kouzel v Bradavicích od Harryho Pottera a hosty vyrovnat nenechal. Zápas tedy skončil 2-1 a Svítkov si připsal skalp dalšího z favoritů ligy.

Hodnocení vedoucího mužstva M. Bulvy:  Dneska jsme splnili, co jsme si před zápasem řekli. Na straně soupeře jsou takové kvality jako Košťál, Robich atd.,o to je naše výhra cenější. Střelecky se zadařilo Martinu Hejkrlíkovi, který dal dva důležité góly, každý zápas skóruje jiná lajna, což mě velmi těší. Největší radost mám z toho, že ke konci zápasu jsme trošku míchali s lajnami a kluci se vzájemně podporovali, čímž se ukázala vnitřní síla mužstva a dovolím si říct dobrá parta s velkou obětavostí. Výborně nám zachytal i brankář. Příští kolo je pro mě trochu prestižní, utkáme se s Živanicemi, v kterých jsem měl možnost loni působit, tak určitě vypíšu nějaké prémie. Letos Živanice disponují precizní defenzivou, skvělými golmany a střelcem Hejhalem, bude to velmi těžké!

ERA Svítkov Stars Pardubice „B“ – HC Olympia Hradec Králové 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky Svítkova: Hejkrlík(Košťál),Hejkrlík(Hanč)

Střely:  21-28

Vyloučení: 4-6

Využití přesilovek: 1-0

Sestava Svítkova: B: Danihelka O: Vokál,Novák,Košťál,Bulva,Záleský Ú:Vašina,Mareš,Seidl-Šafránek,Hejkrlík,Hanč-Zich,Šlitr,Zděnek