Archiv 2010: Blýská se na lepší časy?

21. 09. 2010 | Luboš Novotný | Starší žáci, mladší žáci - V sobotu jsme odehráli první zápasy na domácím hřišti, kde jsme přivítali mužstvo z Hradce Králové.

MČR - Starší žáci

Sestava týmu:

Brankář: Ptáček Jan (33), Kaplan David (1), obránci: Michal Jan (29), Michal Pavel (92), Votava Petr (23), Novák Jakub (28), Kudláček Aleš (12), útočníci: Pitthard Martin (96), Samuelčík Michal (13), Doležal Jiří (21), Jelínek Oldřich (42), Liška Kristián (68).

Trenéři: Martin Nekola

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Hradec Králové 1:5 (0:0,1:1,0:4)

První zápas přinesl pěkný, tvrdý hokejbal, ale gólu jsme se dočkali až ve druhé třetině, kdy se prosadil nejlepší střelec týmu Martin Pitthard. Vedení se nám bohužel nepodařilo udržet a hosté do konce třetiny stačili vyrovnat. Zatímco jsme v prvních dvou třetinách byli Hradci vyrovnaným soupeřem, tak třetí třetina byla plná nepřesných rozehrávek a chyb v obraně, které hosté trestali a 4 x skórovali.

ERA Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 2:4 (1:2,1:0,0:2)

Druhý zápas začal nádherně. V 5. minutě jsme se ujali vedení, kdy po nahrávce Míši Samuelčíka opět skóroval Martin Pitthard. Závěr třetiny nám bohužel opět nevyšel a hosté se dvěma slepenými góly svého kapitána dostali do vedení. Ve druhé třetině se nám podařilo vyrovnat kapitánem Jirkou Doležalem, kterému nahrával Honza Ptáček. V tomto období jsme byli lepším týmem, hostům ubývali síly a chtělo to přidat další góly. Ve třetí třetině jsme se přizpůsobili mdlému tempu hostů, ubylo šancí, ale hosté využili našich zaváhání a chyby 2 x potrestali.

Oproti minulé sezóně jsou výkony SŽ lepší (se soupeři hrají mnohem vyrovnanější zápasy). Věřme, že na první body nebudeme dlouho čekat.

MČR - Mladší žáci

Brankář: Novotný Lukáš (9), obránci: Koukol Vojtěch (35), Kánský Štěpán (66), Novotný Vojtěch (19), Adámek Radek (96), Půlpán Daniel (91), útočníci: Novák Richard (52), Vobořilová Katka (18), Novotný Lukáš II. (7), Lapka Ondřej (34), Cejpová Adéla (3), Strouhal Jan (8), Novák Jakub (14), Vlachý Vašek (71), Doležal Jan (37).

Trenéři: Ríša Novák, Bohouš Lapka

ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Hradec Králové 2:3 sn (0:0,0:1,2:1)

Na začátku zápasu se hrálo s třemi útoky a s dvěma obranami. První třetina byla velmi vyrovnaná, přinesla pár gólových šancí na obou stranách, ale přesto skončila 0:0. Druhá třetina přinesla z naší strany útočnější hokejbal, ale bohužel jsme nedokázali proměnit pěkné střelecké příležitosti a tak se v závěru třetiny do vedení dostali hosté. Třetí třetina přinesla infarktový průběh. V úvodu se hosté dopustili chybičky a rychlé přečíslení 3 na 2 využilo naše útočné trio Honzík Strouhal, Honza Doležal a Katka, když prvně zmiňovaný srovnal na 1:1. Tři minuty před koncem se do vedení opět dostali hosté a s námi to nevypadalo dobře, ale hvězdičky se nepoložily, přidaly v útoku a naklonilo se k nám i trochu štěstíčka a Honzík Strouhal vyrovnal 30 vteřin před koncem na 2:2 a tím skončila 3. třetina a svítkovská aréna bouřila.  Následovaly samostatné nájezdy, kde pouze jednou skóroval opět Honza Strouhal a hosté překonali výborně chytajícího Lukáše Novotného dvakrát, a proto si HK připsal do tabulky 2 b a my 1 b za remízu.

ERA Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 3:7 (0:4,2:1,1:2)

Druhý zápas začal katastroficky a již v 6. minutě jsme prohrávali po hrubkách 0:4 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Druhá třetina přinesla opět gól hostů 0:5. Pak se konečně prosadilo opět duo Hozíků a Strouhič snížil na 1:5, za dvacet sekund přišel další gól, kdy se po nahrávce Vojtíka N. prosadil Ríša Novák 2:5. Ve třetí třetině přišly dva góly hostů a nám se podařilo pouze upravit výsledek na konečných 3:7 kdy skóroval Honza Doležal za asistence Ríši Nováka.

Na závěr chceme opět poděkovat všem hráčům, trenérům a rodičům, kteří přišli do svítkovské arény podpořit hráče, náš dík patří také obsluze bufíku (manželům Kochovým), která se postarala o výborné občerstvení.

Další zápas s favoritem soutěže nás čeká v sobotu 25.9.2010 na hřišti v Polabinách, kde se utkáme s domácími tými H.A.K. Pardubice. Ale jak říká tréňa Ríša „každý zápas se dá vyhrát“