Archiv 2010: Béčko znovu válí a přídělem 7:0 to odnesla Roneka

02. 11. 2010 | Adam Vašina | B team - Zápasy s Ronekou bývají různé. Své o tom ví i část svítkovského béčka, která loni působila v týmu Svítkovic a zažila moment, jenž se opakuje jen několikrát za tisíc let.

Tehdejší porážka od Roneky jistě zanechala šrámy na duši všem zúčastněným a dodnes je budí ze spaní. Navíc při pohledu na letošní výsledky „ronekářů“ by se mohlo zdát, že se opravdu posunují směrem kupředu. Ne, že by se stali dravcem tabulky, ale jistý posun kupředu tu znát je a uvidíme, čím nás tento tým ještě v budoucnu překvapí.

V zápase s outsiderem ligy je vždy extrémně důležité dát první branku, hosté (je fajn být doma host, nejen, že to máme z kabiny blíž na střídačku, ale ještě zastřelujeme míčky soupeře a ne své) to věděli a hned ve třetí minutě se prosadila po příhře Košťála nová akvizice týmu Kamaryt. Vstřelit gól švihem od půlky se opravdu často nevidí. Tentýž hráč zvýšil v čase 9:51 na 0:2 a do konce první třetiny stihl na 0:3 zvýšit Seidl. Jeho gól stál opravdu za to, krásná rána, která od břevna zapadla do Kabátovy branky.

Druhá třetina patřila zejména Slávovi Zděnkovi. Slovenský mazák využil absence autora článku na hřišti a ujal se vedení v kanadském bodování týmu. Oba góly byly jako přes kopírák, přesně jak jsme na ně u našeho slovenského střelce zvyklí. Nejprve nápřah až k nebesům a ještě výš, potom rána jako z děla a bezmocný pohled brankáře soupeře. Po dvou třetinách tak bylo skóre velice příjemných 0:5.

V závěrečné části hry šlo už pouze o vylepšení skóre a statistik brankáře Danihelky. V čase 31:19 se gólově prosadil Synek, dal tak branku v druhém zápase v řadě a věřme, že mu tato forma vydrží. Na konečných 0:7 upravil svým prvním gólem v „B“ týmu Mareš. Zbytek třetiny se nesl už pouze ve znamení tragikomických pokusů Zděnka o vstřelení hattricku, ovšem skóre se již neměnilo. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale Danihelka si svou první letošní nulu musel opravdu zasloužit skvělými 25ti zákroky a opět potvrdil svou skvělou formu z posledních zápasů.

Hodnocení vedoucího mužstva M. Bulvy Předmětem dnešního zápasu bylo získat 3 body, ty máme, takže úkol je splněn. Měli jsme trochu ospalý úvod, asi tou ranní hodinou (hrálo se od 9:00 – pozn. redakce), pak však již vše bylo podle plánu. Brankář vychytal první nulu a proběhlo vylepšení individuálních statistik i skóre. Dále se soustředíme na dalšího soupeře, kterému chceme na jeho půdě oplatit porážku z úvodního kola. Věřím, že máme schopné hráče, kteří se budou chtít porvat o co nejlepší výsledek.

HBC Roneka  – ERA Svítkov Stars „B“ 0:7

Branky Svítkova: Kamaryt(Košťál), Kamaryt(Zděnek), Seidl(Hejkrlík), Zděnek(Mareš), Zděnek(Bulva), Synek(Hejkrlík), Mareš(Zděnek)

Střely:  25-33

Vyloučení: 5-5

Využití přesilovek: 0-1

Sestava Svítkova: B: Danihelka (Pleskot) O: Vokál,Novák,Košťál,Bulva ,Kamaryt Ú:Mareš,Zděnek,Seidl-Šafránek,Hejkrlík,Žák-Pazdera,Synek,Šlitr