Archiv 2010: Béčko si připisuje první tři body za výhru 6:5

13. 09. 2010 | Adam Vašina | Muži "B" - Krásné nedělní počasí nad polabinským hřištěm domácích „autosklářů“ vůbec nenaznačovalo, jak bouřlivý zápas se chystá. Oba týmy v prvním kole odešli bez bodu a tak v tomto utkání chtěly za každou cenu bodovat.

Zápas pro hosty začal skvěle, již v čase 2:06 Záleský nahazoval na bránu a míček se nakonec ocitl až v síti domácího Štěpánka. Zbytek prvního dějství se nesl ve znamení mnoha soubojů a hokejbalu „nahoru dolu“ s několika střeleckými pokusy na obou stranách. Gól však již nepadl a tak po první třetině časomíra ukazovala stav 0-1.

Do druhé části hry se povedl vstup naopak domácím a v čase 16:28 o sobě dal poprvé vědět Šprincl. Poté se hrál hokejbal podobný tomu v první třetině. Vzruch na hřiště přinesla až hezky sehraná přesilová hra Svítkova, kdy si Vašina Pazderou několikrát vyměnili míček a prvně jmenovaný ho nakonec poslal mezi betony domácího brankáře. Z vedení se však hosté neradovali dlouho, již za necelé tři minuty se znovu střelecky prosadil Šprincl a bylo srovnáno. V čase 27:02 dostal domácí obránce Tomáš Kaša trest 5+ok za vražení na hrazení a domácí se 5 minut museli bránit v oslabení. Hostům se však přesilové hry dařily a v čase 27:37 vrátil slovenský sniper Zděnek vedení Svítkovu. Tím byl účet zápasu po druhé třetině uzavřen na 2-3.

Do posledního dějství hosté vstoupili ještě lépe než do prvního. Časomíra se po přestávce posunula o pouhých 48 vteřin, když kapitán Svítkova Kánský našel lobem Seidla a ten střelou nad lapačku vstřelil 4. gól hráčů v červených dresech. Ani ne o dvě minuty déle šli v akci dva na jednoho Vašina se Synkem a prvně jmenovaný zakončoval střelou do stejných míst jako před ním Seidl a posunul hosty do vedení o tři branky. V této fázi utkání již nic nenasvědčovalo žádné dramatičtější zápletce, avšak infarktový závěr měl teprve přijít. V čase 36:33 zkompletoval domácí mág Šprincl hattrick a o 26 sekund později Rosička snížil na 4-5. Poté přišel trest ve hře pro Synka za kopnutí protihráče a zároveň 5 minut hry ve čtyřech pro hosty. Přesilovou hru využil hráč číslo 14 v domácí sestavě. Pokud byste hádali, že číslo 14 měl Šprincl, měli byste pravdu. Hosté se však nepoložili a vložili zbytky sil do závěrečného náporu. Ten přinesl své ovoce v podobě dorážky Hejkrlíka, který určil konečný výsledek 5-6.

Martin Bulva (vedoucí ERA Svítkov Stars Pardubice "B")"Z počátku zápasu jsme se přizpůsobili hře soupeře, což mělo za následek pouze těsný náskok, ve druhé třetině to byla taková přetlačovaná ze které jsme šli do třetí třetiny s jednobrankovým vedení, ve třetí části jsme rychle odskočili o tři branky bohužel jsme se nechali v závěru ukolébat a místy předváděli amatérské situace, za které nás soupeř potrestal. V dalších utkáních by se nám to nemuselo vyplatit. Nebyli jsme dnes schopni ubránit skoro jediného střelce domácích Šprincla, který ukázal své kvality. Naštěstí se nám povedlo dát ještě jeden gól v závěru, který nakonec utkání rozhodl. Musíme na sobě stále pracovat."

HBC   Autosklo H.A.K. Pardubice „C“ – Era Svítkov Stars „B“ 5:6 (0:1; 2:2;   3:3)

Branky Svítkova: Záleský (Šlitr), Vašina (Pazdera), Zděnek (Kánský, Novák), Seidl (Kánský), Vašina, Hejkrlík (Šlitr,Šafránek)

Střely: 34:32, vyloučení: 6:6 (Navíc za Svítkov Synek 5 + do konce utkání, následně TH), využití: 0:3, v oslabení: 0:0

Sestava ERA Svítkov Stars Pardubice "B": Danihelka (Pleskot) - Novák, Vokál - Bulva, Košťál - Danihelka, Záleský - Seidl, Kánský, Vašina - Šafránek, Hejkrlík, Mareš- Synek, Pazdera, Zděnek, Šlitr