Archiv 2010: B tým v prvním kole nebodova

05. 09. 2010 | Adam Vašina | V úvodním kole dlouho očekávaného nového ročníku oblastní ligy přisoudil los Svítkovu těžkého soupeře v podobě týmu Hbc Splašené Hole Pardubice.

ERA Svítkov Stars Pardubice „B“ – SK HBC Splašené Hole Pardubice  3:4 (0:1; 2:2; 1:1)

Branky Svítkova: Vašina (Vokál), Žák (Bulva), Vašina

Střely: 27:26

Vyloučení: 3:3 (navíc Bulva a Vašina OT 10 min.)

První třetina se nesla v duchu urputného souboje o každý kousek hřiště a mnoho hokejbalově krásných momentů nepřinesla. Gól v ní ale nakonec padl, bohužel pro domácí do jejich sítě. V čase 11:22 využil nedůrazu domácích hráčů před vlastní svatyní Ladislav Žák a poslal hosty do vedení. Stav 0-1 svítil na světelné tabuli i po skončení prvního dějství.

Do druhé třetiny vstoupili Svítkovští aktivně a hned první střídání přineslo vyrovnání. Vokál nastřelil míček na bránu, Hudec hájící svatyni hostů ho pouze vyrazil před sebe a Vašina v čase 15:20 bekhendovým zasunutím za jeho záda rozjásal domácí střídačku. Radost z vyrovnání však netrvala ani minutu, protože již v čase 16:07 vrátil Holý vedení na stranu Splašených Holí. V druhé třetině byl Svítkov jednoznačně lepším týmem na hřišti a jeho aktivita se nakonec projevila i na skóre. Bulva nahazoval míček na bránu hostí a trefil Daniela Žáka do hrudi tak šikovně, že z toho bylo vyrovnání na 2-2. V tu chvíli časomíra ukazovala čas 7:27 ve druhé třetině. Už to vypadalo, že do závěrečné části hry půjdou oba celky za vyrovnaného stavu, ovšem 12 vteřin před koncem třetiny využil individuální chyby v obranném pásmu hostující útočník Dynter a střelou do šibenice určil skóre po dvou třetinách.

V závěrečné třetině nehrál Svítkov útočně vůbec dobře a dlouho se nemohl vymanit z vlastní obranné třetiny. V druhé polovině závěrečného dějství však domácí, hrající v zbrusu nových dresech, zlepšili svůj pohyb v útoku a dočkali se zaslouženého vyrovnání. V čase 40:05 se do míčku mezi modrou a červenou čarou opřel Vašina a svým druhým gólem v zápase znovu vyrovnal. Pak se však myšlenkami zřejmě ocitl v Naganu roku1998 asvou přehnanou oslavou si vysloužil osobní 10minutový trest a zbytek zápasu sledoval z prostoru vedle domácí střídačky. Vyrovnaný stav tentokrát vydržel pouze 48 vteřin, než Dynter svým druhým gólem v utkání určil konečný výsledek 3-4.

Hodnocení vedoucího mužstva M. Bulvy: Myslím si, že zápasu by více slušela remíza. Předzápasové prognózy zcela odhadly vývoj utkání. Byl to první zápas po přípravě, musí si to trochu sednout, hráčům však nemohu upřít bojovnost. Hlavně bych rád vyzdvihl výkon brankáře Danihelky. Věřím, že do dalších zápasů půjdeme se stejným nasazením.