Archiv 2010: B tým proklouzal k výhře 4:8 v Heřmanově Městci

26. 09. 2010 | Adam Vašina | B team - Přání všech hráčů jedoucích do Heřmanova Městce  je vždy stejné bez ohledu na klubovou příslušnost a ligu, kterou hrají. Proboha, jen ať neprší! Stejné přání měla i mužská rezerva Svítkova, bohužel však nebylo vyslyšeno.

Již od rána nepřetržitě pršelo a déšť pokračoval i v průběhu celého zápasu. Pokud zkombinujete vodu a unikátní Stilmat povrch v ježkárně, dostanete skvělou skluzavku,  se kterou se všichni na hřišti musí vypořádat.

Hosté se s ní od začátku vypořádávali velice dobře a již v čase 4:10 vedli 0-2. Nejprve se po přihrávce Zděnka prosadil jediný bílý muž na Zemi schopný konkurovat etiopským běžcům Hanč a o dvě minuty později si oba jmenovaní role prohodili. Přesně 5 minut po druhé trefě hostů se trefili i Ježci, využili přesilovou hru a dostali se na rozdíl jediné branky. Klid do přestávky však hráčům v červeném dal Seidl, jenž si krásně převzal příhru Kánského a z otočky poslal míček do sítě. Po první siréně tak hosté v klidu vedli 1-3.

Do druhé třetiny se Svítkovu vstup opět vyvedl. Seidl zpoza branky krásně našel volného Vašinu, který „žabkou“ o zem překonal domácího Michálka. Poté však domácí ukázali, jak bleskově využít přesilovou hru. Pouhých 6 vteřin početní výhody jim stačilo ke skórování a snížení na 2-4. Radost jim však vydržela jen minutu, než Novák vystřelil na bránu Michálka. Ten si sice s jeho střelou ještě dokázal poradit, ovšem na dorážku Vašiny už byl krátký. Za stavu 2-5 se zdálo být o osudu utkání rozhodnuto. Avšak nebyl by to Svítkov, kdyby si zápas pořádně nezkomplikoval. V posledních 2 minutách druhé části hry domácí dvakrát skórovali, snížili na 4-5 a Svítkovským už se možná v hlavách promítaly vzpomínky na utkání s „C“ týmem „autosklářů“.

Vzpomínky na druhé kolo však byly naštěstí rychle zažehnány. Seidl po spolupráci s Kánským a Košťálem podruhé využil přesilovou hru. Za 4 minuty dal definitivní klid Svítkovu Hejkrlík, když baseballově trefil odraženou střelu Beneše. Konečnou podobu výsledku dal krásnou střelou k tyči po Seidlově příhře Žák. Svítkov si tak nakonec zaslouženě odvezl z heřmanoměstské klouzačky 3 body.

Hodnocení vedoucího mužstva M.Bulvy: Do Heřmanova Městce jsme jeli s cílem vybojovat tři body, což se nám podařilo, největším nepřítelem dnes bylo jednoznačně deštivé počasí. Do stavu 5:2 jsem byl s naším výkonem spokojen, pak jsme ztratili koncentraci a nechali soupeře snížit na rozdíl jediné branky. Naštěstí pro nás jsme dnes uměli proměňovat šance a odskočili na přijatelný výsledek. Rád bych dnes vyzdvihnul brankáře Aleše Danihelku a celou první lajnu plus všechny střelce, kteří se gólově na zápasu podíleli. Doufám, že stejnou produktivitu si přenesou na příští týden.

Ježci Heřmanův Městec „C“ – ERA Svítkov Stars „B“ 4:8 (1-3, 3-2, 0-3)

Branky Svítkova: Hanč(Zděnek), Zděnek(Hanč), Seidl(Kánský), Vašina(Seidl), Vašina(Novák), Seidl(Kánský,Košťál), Hejkrlík(Beneš), Žák(Seidl)

Střely: 27-32

Vyloučení: 3-2

Využití přesilovek: 2-2

Sestava Svítkova: B: Danihelka O:Novák,Žák-Bulva,Košťál-Danihelka Ú:Seidl,Kánský,Vašina-Šafránek,Hejkrlík,Beneš-Zděnek,Hanč,Šlitr