Archiv 2010: Ani pěkné podzimní počasí nepřineslo Áčku úspěch

13. 10. 2010 | Matouš Musil | A team - Jeden z posledních výjezdů A teamu bohužel nedopadl vůbec podle očekávání. Na Moravu jsme jeli s tím, že bychom chtěli dovést nějaké body, ale ,,krátká“ soupiska hned při odjezdu nevětřila nic dobrého.

Nutno však podotknout, že samotný sobotní výkon 11 hráčů nebyl vůbec špatný. Odjezd byl plánován na 11:00. Po krátkém zdržení útočníka Vaška Šíbla (spinkal                         ) jsem tedy odjeli chvíli před dvanáctou. Na místo jsme dorazili v dobré sobotní náladě a plní očekávání pro nás neznamých soupeřů.

HBC rigum hodonín : ERA Svítkov Stars Pardubice  6:4 (2:0, 2:2, 2:2)

Hned na začátku zápasu měli domácí nesrovnalosti se soupiskou které museli řešit škrtnutím dvou hráčů. Do zápasu tedy nastoupilo 11 hráčů Svítkova a 16 hráčů Hodonínského  rigumu. Úvodní pár minut bylo ve znamení oťukávání a poznávání soupeře. To však ukončil Hodonínský hráč Toth Michal rychlým průnikem do obraného pásma a násladným golem. Zápas tím pro nás bohužel začal špatně a první třetina se nevyvíjela dobře ani nadále. Tři vyloučení našich obránců znamenalo pro Team úbytek mnoho cenných sil a bobužel další inkasovaný gol. Tentokrát hráč Rapant Michal využil přesilovkové nahrávky a tahem pokořil našeho golmana Černického. První tedy třetina skončila 2:0. Přestávka však pomohla nabrat sil a do druhé třetiny jsme šli cílem vyrovnání. Ještě neukončený trest obránce Nekoli z minulé třetiny však domácí vužili pro zvýšení náskoku. 3:0  Na to už ale Svítkov našel odpověď a obránce Hlavsa volné místo v brance domácích. 3:1 Síly se začaly pomalu srovnávat a zápas nabral vyrovnaný průběh. Půlka druhé třetiny opět ukázala goly. Nejprve se trefil domácí Rapant Michal a zhruba minutu na to poslal do branky hodonína pěknou odpověď Michal Krištof. 4:2 Do konce druhé třetiny se již stav neměnil. Třetí část utkání potvrzovala vyrovnanost obou týmů až do 10. minuty kdy dostal Svítkov hned dva goly po sobě. 6:2 Vše se zdálo ztraceno když 20 vteřin poté dotlačil do branky míček Svítkovký Jakub Mareš a tím dostal Svítkov znovu do hry. 6:3. Domácí však chtěli stav už jen podržet a proto bylo těžké se prosadit. Těsně před koncem Svítkov získal pásmo šlo se vhazovat před branku Hodonína. Trenér Mareš stáhnul golmana a všichni na střídačce jsme jen doufali. Padlo buly a po pár přihrávkách Svítkov snížil na konečný stav 6:4.

SK Sudoměřice : ERA Svítkov Stars Pardubice  7:3 (0:1, 5:0, 2:2)

Od tohoto soupěře jsme s týmem očekávali velmi dobrý výkon a tak trochu jsme doufali, že by je mohla ovlivnit porážka kterou si nesli z předešlého zápasu. Tým domácích Sudoměřic nastoupil v počtu dvanácti hráčů z nichž někteří nesli moc dobrou pověst výkonného hráče. První třetina se rozehrála a na gol jsme čekali celých deset minut. Po takové době team Svítkova doslova dotlačil míček za záda domácího golmana. 0:1 Do konce třetiny měl Svítkov za cíl udržet stav a to se také podařilo. Přestávka měla týmu Svítkova přinést síly, ale bohužel by hráči tuto třetinu asi ani nezačínali, být na nich. Druhá třetina totiž přinesla jasnou odpověď Sudoměřic a Svítkov dostal příděl 5ti branek na které nenašel odpověď. 5:1 Druhá přestávka znamenala doslova hřbitovní ticho Svítkovské střídačky. Do poslední části zápasu jsme nastoupili, jak přejetí válcem. Šestý gol Sudoměřic tomu vůbec nepomohl. 6:1.

K světlé chvilce Svítkovského týmu můžeme řadit až sedmou minutu kdy ,,veteráni“ Borovec a Koch bodovali hned dvakrát během jednoho střídání. 6:3.  Naděje se pro Svítkov ukázala v desáté minutě kdy byl Sudoměřický hráč vyloučen za hákování a následovala přesilovka. Během ní se Svítkovský obránce Šováň bohužel zranil a nemohl dokončit zápas. Tato skutečnost způsobila rozruch a toho v oslabení dokázali využít hráči Sudoměřic kteří vstřili branku na konečných 7:3