Archiv 2010: Ani nejlepší výkon sezóny na Deltu nestačil

21. 09. 2010 | Adam Vašina | Muži "B" - Los třetího kola OHbL byl k Svítkovu opravdu nemilosrdný. Do cesty se mu totiž postavil superfavorit soutěže, Delta Pardubice. V sestavě hostí nechyběl například útočník Novotný, který ještě dopoledne běhal po hřišti v extraligovém utkání v dresu „autosklářů“.

Ve výčtu osobností hostů by se dalo pokračovat ještě dlouho a tak to papírově vypadalo na jasnou záležitost.

Domácí však vstoupili do utkání aktivně a bez respektu k soupeři. Časomíra od úvodní sirény nestačila odkrojit ani 3 minuty, když svítkovští vedli 1-0. Po levé straně hřiště všem utekl Záleský, který nesobecky předložil míček Zděnkovi a pro toho už nebyl žádný problém poslat domácí do překvapivého vedení. Zbytek třetiny se nesl ve znamení výborné obranné hry domácích, kteří nepustili favorizované hosty k žádné vyložené šanci. Po první třetině tak byl stav 1-0.

Ve druhé třetině domácí sice pokračovali v dobré obranné hře, bohužel se jim však nepodařilo vyhnout individuálním chybám, které zkušený soupeř dokázal potrestat. Nejprve se prosadil v čase 20:59 Kantor a za dalších 35 vteřin poslal hosty do vedení střelou ze své hole Metelka. Za dalších 5 minut svůj průnik skvěle zakončil Málek a zkaženou třetinu z pohledu domácích dokonal 32 sekund před sirénou Adamů. Po dvou třetinách tedy časomíra ukazovala skóre 1-4.

Do poslední části hry vstoupil Svítkov hodně aktivně a již po 37 vteřinách to bylo 2-4. Vašina nahrál Novákovi na červenou čáru, ten vypálil, míček proskotačil zpět až k Vašinovi, který ho baseballově poslal do sítě hostů. Poté přišel nápor Svítkovských, který gradoval v přesilové hře 7 minut před koncem zápasu. Další branky se však již hráči v červeném nedočkali a tak zápas skončil 2-4. Nutno však zmínit, že i přes nejhorší výsledek odehráli domácí svůj jednoznačně nejlepší zápas v letošní sezoně a nebýt několika individuálních zaváhání, tak mohli brát i body.

Hodnocení vedoucího mužstva M. Bulvy:  Od dnešního zápasu jsme pořádně nevěděli, co čekat, vzhledem ke kvalitě soupeře. Nastoupili jsme do zápasu se zajištěným středem hřiště a čekali, s čím souper přijde. Tato taktika se nám myslím zejména v první třetině vyplatila, ujali jsme se vedení. Bohužel v druhé třetině jsme zapomněli na pokyny před zápasem a obdrželi rychle 4 góly, které vlastně určily výsledek zápasu. V poslední třetině jsme se sice zlepšili, ale více než jeden gól se nám dát nepodařilo. S takto silným týmem si předvedeného výkonu a nasazení velmi vážím!

ERA Svítkov   Stars Pardubice „B“ – Delta Pardubice 2:4 (1:0; 0:4; 1:0)

Branky Svítkova: Zděnek(Záleský), Vašina(Novák)

Střely: 19:22, vyloučení: 2:3 , využití: 0:3, v oslabení: 0:0