Ani výkon Outratové nezabránil prohře v nájezdech

B tým (Jana Martinů) - V neděli 14. 9. v době oběda se náš B tým utkal v dalším zápasu nadstavby KHbL doma s Ježky a ani skvělý výkon Petry Outratové v brance nezabránil konečné prohře v nájezdech.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B - Ježci Heřmanův Městec B 2 : 3ss (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

V neděli v době oběda se oslabený B tým utkal v dalším zápase nadstavby KHbL doma s Ježky a jejich lajnou z A týmu, kterým nakonec podlehl až v nájezdech. Díky zranění brankáře Filipa Kavána měl ve své svatyni brankářku dorostu Petru Outratovou, pro niž to byla první a doufejme, že ne poslední, zkušenost. Ve svých řadách měl i starší dorostence, kteří sbírají své ostruhy v mužské soutěži.

První třetina se ještě obešla bez gólu, ale tu druhou otevřel v deváté minutě hostující Ondřej Běloušek (as. Petr Kopriva) 0:1. Nám se podařilo tři minuty nato vyrovnat z přesilovky gólem Vojtěcha Šlitra (as. Radek Kopecký a Tadeáš Zelinka) 1:1. V sedmé minutě třetí třetiny se dostali hosté opět do vedení, když využili nabídnutou přesilovku gólem Jana Böhma (as. Kamil Mlejnek) 1:2. Ovšem my jsme do dvou minut opět vyrovnali gólem Martina Hejkrlíka (as. Radek Kopecký a Lukáš Čeřovský) 2:2. Jelikož se do konce třetí třetiny již skóre nezměnilo, tak rozhodovaly až nájezdy, které proměnil hostující Jaroslav Kalvoda (2:3ss).

„Po dvou jasných výhrách jsme očekávali s Ježky úplně jiný zápas. Složení na tento zápas dostalo hodně změn, díky absenci několika hráčů. První zápas za muže si odbyla brankářka dorostu Petra Outratová. Petra si vedla dobře a předvedla jistý výkon, na obou obdržených brankách v základní hrací době nenesla žádný podíl. Do hry zasáhli ještě další tři dorostenci. Nechceme vyjma noviců na ně jmenovitě upozorňovat, protože cílem našeho klubu je dát prostor těmto mladým dorostencům, aby se otrkali v mužské soutěži. Je jen na nich, jakých způsobem se projeví a kolik prostoru dostanou.

V tomto zápase jsme se chtěli prezentovat především jistou hrou dozadu, přecházející v rychlý přechod do útoku. Na obou týmech bylo znát, že chtějí hrát podobný systém a nikdo nechtěl udělat chybu, která by znamenala branku v jeho síti. Přes bojovný výkon byla znát jistá nesehranost některých hráčů. Na můj vkus jsme hráli, až moc často v oslabení, bohužel i v dvojnásobném.

Šancí v průběhu zápasu jsme měli hodně, naše nemohoucnost proměňovat jisté gólové pokusy nás stály s Ježky další body a to můžeme být rádi, že za stavu 1:2 se nám podařilo vyrovnat. Z 35 střeleckých pokusů vstřelit dvě branky je málo. Do příštích zápasů musíme být brankově efektivnější a důslednější v prostoru u branky soupeře,“ zhodnotil zápas trenér týmu Martin Bulva.

Střely na branku: 36:23 (9:6,14:10:13:7), vyloučení 7:9 (3:1,1:4,3:4), přesilovky: 6:6, využití přesilovek: 1:1, branky v oslabení: 0:0

Sestava: Outratová Petra - Vokál Petr, Žák Daniel, Hejkrlík Martin, Šlitr Vojtěch, Zelinka Tadeáš, Čeřovský Lukáš, Kopecký Radek (A). Jelínek Oldřich (SD), Michal Pavel (SD), Bezdíček David (SD), trenér Martin Bulva

Branky: 26:19 Šlitr Vojtěch (Kopecký Radek, Zelinka Tadeáš) PP, 38:14 Hejkrlík Martin (Kopecký Radek, Čeřovský Lukáš)