Ani ve druhém zápasu Excellent League dorost nebodoval

Dorost (Filip Uhlíř, úvod red.) - K druhému zápasu EXcellent League zajížděl náš dorost v neděli 13. 2. do pražské Hostivaře

HBC Hostivař - HBC Svítkov Stars Pardubice 6 : 3

Do druhého zápasu zimní EXcellent League v Hostivaři jsme vstoupili ještě hůř než doma proti Keltům. Pátá minuta a stav 0:3. Okamžitě jsme stáhli hru na dvě lajny, tím se vymanili z tlaku soupeře a začali jsme ho zlobit. I přesto si soupeř vytvářel vyložené šance. Opět nás držel gólman Smolík a když už byl překonaný, tak ho neuvěřitelnými zákroky zastoupil náš nejlepší hráč Milichovský. To nabudilo hráče ještě k větší aktivitě a podařilo se nám snížit na 1:3 Seidlem.

Do druhé třetiny jsme vstoupili dobře, nasazením a pohybem jsme si vynutili čtyři přesilové hry, ale bohužel jsme proměnili jen jednu Pepou Vlašičem. Ve čtvrté přesilovce jsme špatně prostřídali, soupeř trestal a to nás srazilo zase zpátky na zem. O dvě minuty později jsme udělali faul a z následné soupeřovy přesilovky inkasovali pátý gól. Jiskřičku naděje ještě vykřesal Koudela, kdy po nádherném uvolnění na modré čáře a následné střele skóroval na stav 3:6 a tím skončila druhá třetina.

Klukům jsme řekli, že ve třetí třetině už neinkasujeme a pokusíme ještě zvrátit nepříznivý stav. Gól jsme sice nedostali, ale ani nedali. I když šance tam byly, ale ty měl i soupeř. V polovině třetí třetiny nám došly síly a ani soupeř už neprojevoval aktivitu a zápas kontroloval až do konce. Týmu děkuji za nasazení a bojového ducha.