Ani Opava na mladší dorost nestačila

Mladší dorost (Luboš Novotný) - Náš tým zatím nenašel v kvalifikační skupině o Extraligu přemožitele ani v neděli 28. 9., kdy do Svítkova dorazila SHC Opava.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - SHC Opava 6 : 2 (0:1, 3:1, 3:0), střely na branku 34 : 10

V první třetině měli kluci a dívky plné ruce a nohy práce s běhavým soupeřem, největším problémem ale bylo neproměňování šancí. Opava naši chybu potrestala a dostala se do vedení 0 : 1. Úvod druhé třetiny nám také nevyšel, když Opava využila přesilovku a zvýšila stav na 0 : 2. Naštěstí se kluci nesložili a zvyšujícím se tempem začali soupeře přehrávat. Ještě do konce třetiny se podařilo zvrátit vedení na naši stranu. Na začátku třetí třetiny jsme zvýšili již na 4 : 2 a zbytek zápasu jsme dohráli v klidu. Trenéři měli možnost vyzkoušet hráče i na jiných postech, než jsou zvyklí.

Trenér Petr Kopečný k zápasu dodal: Opava byla velká neznámá v kvalifikační skupině MD, na zápas jsme se však připravovali jako na každý jiný. Troufnu si říct, že jsme z úvodu zápasu byli lepším týmem, ale soupeř trestal na 100%. Po dvou přesných trefách a léhké rozmluvě v kabině začal tým šlapat dle našich představ a skóre se začalo přelévat pozitivně na naši stranu. Výborný zápas odehrál starší žák Novotný, jenž je již pevným kamenem dorostenecké kategorie a po skvělém výkonu létaly na hřiště čepice za vstřelený hattrick. Závěr utkání byl zbytečně vyhecován, každopádně 3 body zůstaly doma.

Sestava: Novotný Lukáš, Outratová Petra - Adámek Radek, Vraný Štěpán, Doležal Jan (0+1), Modrý Ondřej (0+1), Flos Milan - Král Jakub (3+1), Hlaváček Tomáš, Novotný Vojtěch (3+0), Novák Jaroslav (0+1), Novák Richard (0+1), Škodová Eliška (0+1), Zaplatílek Petr, Svoboda Kazimír, trenéři Petr Kopečný, Ondřej Almaši