A tým začal jaro vítězstvím a posunem na postupové pozice

A tým mužů (red.) - V neděli 3. 3. zahájil domácí jarní sezónu zápas s přeloučskými Jestřáby, který byl zároveň přímým soubojem o osmé postupové místo do play-off.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HC Jestřábi Přelouč 3 : 1 (0 : 0, 1 : 0, 2 : 1)

Na první jarní zápas dorazil do Svítkova určitě silný soupeř o čemž svědčí dlouhé čekání na první gól. Naši hráči mohli rozvlnit síťku několikrát zejména po brejcích rychlonohých mladíků, ale nepřesnost v zakončení tomu zabránila. Soupeř byl naopak velmi nebezpečný v přesilovkách, které od našeho týmu dostával. Stars ale plnili naordinovanou taktiku a tak se úspěch postupně dostavil. Ve druhé třetině se trefil od modré David Černický a my se dostali do vedení. Ve třetí třetině zvýšil Ondřej Waber, když brankáři Přelouče propadlo nahození na branku. Jestřábi poté snížili při přesilovce, účet zápasu ale z naší strany pečetil Karol Jankura. Trenérské duo Kopečný - Dudík k pochválení výkonu svého týmu.

Vítězství v zápasu poslalo náš tým na průběžné sedmé místo v tabulce, zda se tam udržíme napoví hned nedělní zápas proti dalšímu konkurentovi na postup z Jindřichova Hradce.

Střelci: Černický, Waber, Jankura

Soupiska: Majerníček (Šťovíček) - Doležal, Staněk, Adámek, Hlavsa, Waber, Filip, Vojtěch, Birta - Král, Paukrt, Novotný V., Černický, Jankura, Novotný L., Čech, Bureš, Zaplatílek, Petrus, Ilich