A-tým vyválčil z víkendu 5 bodů!

A-tým mužů (Kazimír Svoboda)

Náročný víkend má za sebou svítkovské „áčko.“ To nejprve v sobotu zavítalo do Plzně, kde svěřenci trenéra Petra Kopečného uspěli po prodloužení 4:3. Druhý den pak ve Svítkově hostili letohradské Jeleny. V náročném zápase domácí zvítězili 3:0, a v tabulce CROSSDOCK Extraligy tak drží třetí místo!

HBC Plzeň - HBC Svítkov Stars Pardubice 3:4 po prodloužení  (sobota 21.10)

Statistiky zápasu

Sobota znamenala pro svítkovské hráče výjezd do Plzně. Zde se naši borci utkali od 14:00 hodin s místními Mečouny. Svítkovští nemohli do utkání vstoupit lépe, když hned v úvodní minutě poslal náš tým do vedení Lukáš KOHOUTEK – 0:1. Ve 4. minutě zápasu domácí stav srovnali. Byl to Martin KUNZMANN, kdo se o to postaral – 1:1. V úvodní třetině to ještě nebylo vše. Ve 12. minutě hry vrátil Svítkovu vedení Jakub KRÁL – 1:2.

Hosté také do druhého dějství vstoupili skvěle. 26. vteřin po jeho začátku poslal do dvoubrankového vedení Svítkova Jan STROMKO – 1:3. V 18. minutě zápasu však snížil domácí Jakub VOBRUBA – 2:3.

Ve třetí třetině padla pouze jedna branka. Ta z hole domácího Davida MICHELA – 3:3. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm byl šťastnější svítkovský tým. Vítězství černobílým vystřelil ve 49. minutě duelu svým druhým gólem v utkání Jan STROMMKO – 3:4.

Z prvního ze dvou víkendových zápasů tak Svítkov vybojoval cenné dva body!

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Hokejbal Letohrad 3:0 (neděle 22.10)

Fotogalerie Štefan Havran

V neděli odpoledne přivítali svítkovští hráči na domácí půdě úřadujícího vicemistra z Letohradu. Byl to tým, kterému Svítkov do té doby nedokázal v Extralize vzít ani jeden bod. Tentokrát se však historie měnila, když domácí zvítězili 3:0.

Utkání se od začátku hrálo ve vysokém tempu. Několik úvodních šancí Svítkova hostující brankář pokryl. Fanoušci domácího celku se dočkali až v 10. minutě utkání. To se po střele Kohoutka před brankou nejlépe zorientoval velezkušený matador Ondřej WABER, jehož dorážka skončila v síti – 1:0.

Byl to jediný gól, kterého se diváci v úvodní periodě dočkali. Ve druhé třetině se hrál sice aktivní, avšak bezbrankový hokejbal. Největší přiležitost si vytvořila útočná řada Svítkova Král-Hudec-Mály, jejichž kombinace ale ke gólu nevedla.

Třetí třetina nezačala pro svěřence trenéra Kopečného dobře. Po faulu domácího Kaščáka znělo zpoza hrazení burcující „ve čtyřech, dáme góla ve čtyřech.“ Jak si diváci přáli, tak se také stalo! Několik šancí stačil hostující Novák v brance chytit. Na bekhendový blafák Tomáše HUDCE už byl krátký – 2:0. V samotném závěru ještě do prázdné branky upravil na konečných 3:0 Lukáš KOHOUTEK.

Svítkov tak z náročného víkendu, během kterého zavítal na hřiště Plzně a druhý den odehrál obtížný duel s Letohradem, získal důležitých 5 bodů!

Další zápas černobílé čeká příští neděli, kdy na svém hřišti ve Svítkově přivítají v neděli od 13:30 hodin HbK Karviná.

Petr Kopečný, trenér Svítkova: „S body z víkendu jsme určitě spokojeni. Nedělní výkon byl výborný, ten sobotní tolik ne. V Plzni jsme měli slabší druhou polovinu zápasu. Doufali jsme, že to v neděli napravíme, a to se stalo. Plzeň hrála velmi aktivní hokejbal. V závěru sobotního klání se nám zranili dva hráči a museli jsme upravit sestavu. Jsme velmi rádi za dva body ze sobotního duelu. Nedělní zápas byl úplně jiný. Letohrad hraje trochu jiný styl. Více defenzivní a zaměřený na osobní souboje. To nám sedělo víc."