A tým vykopl dveře do Extraligy

Muži (Karol Jankura, úvod red.) - Po dvaceti pěti letech se impozantním způsobem vrátil náš A tým do nejvyšší české soutěže zápasem proti Dobřanům. Zcela jistě přijdou další a mnohem těžší, ale skočit po takové době hned do čela tabulky, to fanouška potěší.

HBC Svítkov Stars Pardubice - TJ Snack Dobřany 9 : 1

Střelci: Hudec (Kábrt, Bláha), Matýs (Král, Hudec), Horváth (Hrabica, Matýs), Hudec (Král, Matýs), Waber (Horváth), Matýs (Korec), Bláha (Korec), Horváth (Kubal, Matýs), Král (Paulovič, Matýs)

Soupiska: Novotný, Šupík - Bureš, Černický, Doležal, Horváth, Hrabica, Korbel, Korec, Paulovič - Bláha, Hrubý, Hudec, Kábrt, Kopriva, Král, Kubal, Malý, Matýs, Waber

Další podrobnosti zápasu

Do prvého zápasu v etxralige sme vstupovali s rešpektom, ale s chuťou zvíťaziť. Po úvodnom oťukávaní sme kompletne ovládli celý zápas. Po prvom góle v 6. minúte zrejme opadol zo všetkých hráčov stres a nervozita. Prvú tretinu sme nakoniec vyhrali 3:0. Keď sme na začiatku druhej tretiny dali dva góly behom 27 sekúnd tušili sme, že zápas je náš. Po 2. tretine bolo 7:0, ale vedeli sme, že Dobřany sa len tak nevzdajú. Pred 3. tretinou sme upozorňovali hráčov, že ešte nie je koniec. Dobřany hrozili strelami. Myslím, že behom minúty nastrelili 3 tyčky. Ak by sa z toho presadili, zrejme by to bol iný zápas. Našťastie Novotný držal čisté konto až do poslednej minúty, kde naši hráči prepadli v útočnom pásme a Novotný čelil nájazdu, z ktorého sme po dorážke inkasovali. Chlapci sa bavili hokejbalom celý zápas. Výsledok je dosť krutý pre Dobřany a my sme radi za prvú výhru a prvé body v sezóne. Presadili sa v zápase aj nové posili, čo je len pre dobro veci do ďalších zápasov. Po výhre sme samozrejme nohami na zemi a pripravujeme sa už na Plzeň, kde to bude náročné. Súperovi ďakujem za korektný zápas aj za nepriaznivého stavu.