A-tým veze 3 body z Hradce!

Hráči okolo trenéra Petra Kopečného zamířili v sobotu v rámci 4. kola CROSSDOCK Extraligy na půdu HBC Hradec Králové 1988. Zápas příliš branek nenabídl, přesto si Svítkováci odvezli domů 3 body za výhru 2:1. Prosadili se Matyáš Malý a Jakub Král.

Úvodní třetina příliš hokejbalové krásy nenabídla. Hrál se spíše bojovný hokejbal. Naši hráči dostali příležitost dvou přesilových her. Ani jednu však nedokázali svěřenci trenéra Kopečného přetavit v gólovou radost. Při té druhé navíc přišel šok v podobě soupěřova gólu. 4 sekundy před koncem úvodní periody unikl ve vlastním oslabení domácí Petr ŠIMEK, který překonal Lukáše Novotného střelou k levé tyči - 1:0.

Ve druhé třetině svítkovští dokázali stav utkání otočit. Nejdříve se ve 23. minutě prosadil po krásné přihrávce Ondřeje Wabera aktivní Matyáš MALÝ - 1:1. Ve stejné minutě hry dokázali Svítkováci otočit stav utkání na naši stranu. Jakub KRÁL byl nejblíže odraženému míčku, a doklepl ho tak za záda bezmocného Petra Bryknera - 1:2.

Třetí třetina byla opět spíše o bojovnosti obou celků. Ani jeden z týmů se nedokázal na delší dobu udržet v útočném pásmu soupeře. V závěru utkání zkoušel soupeř hru bez brankáře, ani ta však vyrovnání pro královéhradecký tým nepřinesla. Stars tak přivážejí zpátky do Pardubic 3 body za výhru 2:1, a nadále tak po čtyřech extraligových kolech drží svoji neporazitelnost.

Za týden přivítají naši borci na domácím hřišti ve Svítkově úřadujícího mistra Extraligy, pražský Kert.

HBC Hradec Králové 1988 - HBC Svítkov Stars Pardubice - 1:2

Střelci: Šimek - Malý (Waber, Stromko), Král (Kohoutek, Hudec).

Soupiska Svítkov Stars: Novotný, Sterenčák - Bureš, Doležal, Kaščák, Korbel, Korec, Martínek, Hrabica - Hudec, Kábrt, Kohoutek, Král, Malý, Stromko, Vaňo, Waber.

Další statistiky utkání

Patr Kopečný, trenér Svítkova: "Dnes jsme utrpěli výhru. Domácí tým podal velmi solidní výkon. Hodně jsme se trápili v kombinaci a rozehrávce. Naštěstí se nám podařilo zápas urvat bereme tři body. Taková utkání jsou a jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Domácí se sešli v nejlepší možné sestavě a hráli hodně důrazně. Toto vítězství nám hodně pomůže do dalšího utkání, kdy doma přivítáme pražský Kert Park."