A tým v pohledném zápase podlehl extraligové Alfě

A tým mužů (Petr Kopečný, úvod a závěr red.) - Protože ve čtvrtém zápasu Poháru Pardubice naše přípravka soupeři z Polabin podlehla a celkový stav se srovnal, měl o vítězi rozhodnout poslední zápas mezi mužskými A týmy. A to rozhodně díky extraligové příslušnosti soupeře nebyl lehký úkol.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 5:2 (0:1, 0:2, 2:2)

Soupiska: Majerníček (od 30. minuty Šťovíček) - Adámek, Pelikán, Doležal, Flos, Macháček, Staněk, Korbel, Bláha T. - Král, Novotný V., Běloušek, Čejgl, Černický, Bureš, Novotný L., Drbal, Kopriva, Paukrt, Čech, Jankura

První herní prověrka od konce listopadu 2019 byla pro nás velmi vítána. Byli jsme si vědomi síly soupeře, který hraje špičku extraligy, disponuje mnoha reprezentanty a je rozehrán z pohárových duelů. Proto jsme v úvodní třetině chtěli chytit vůbec tempo zápasu a nedopustit nějakou bramboračku a to i při odzkoušení dvaceti hráčů na place. Myslím, že se nám to povedlo, ačkoli soupeř diktoval tempo hry.

Od druhé části jsme postupně zvyšovali napadání, což se vyplatilo, soupeřovi obránci začali dělat chyby a dostávali jsme se konečně do zápasu. Bohužel v půli druhé třetiny za stavu 0:1 přišel klíčový moment, kdy náš obránce dostal trest 2+2+2 a následné další dva tresty (sekera a vyhození míčku ze hřiště) znamenaly kontinuální hru v oslabení po dobu deseti minut. Paradoxně jsme z této situace dostali jen jeden gól. Avšak totální vyčerpání klíčových hráčů nám do karet moc nepřidalo.

Do třetí části jsme zredukovali sestavu, pokusili se ještě korigovat skóre, bohužel na více než nakonec výsledné to ale nestačilo. Zápas se hrál ve vysokém tempu, tvrdě, ale férově. Děkuji všem co se podíleli na této akci (součást Poháru Pardubice) a i svým hráčům za předvedené výkony. Bohužel si někteří nevybojovali své místo k závěrečnému turnaji ve Světlé nad Sázavou, kam jedeme za čtrnáct dní, a to pouze v nejsilnější sestavě.

A protože posledního vítězství dosáhl tým Autoskla, stal se o bod vítězem Pardubického poháru. Gratulujeme.