A tým si přivezl z Plzně dva body

A tým (David Černický) - V neděli 29. 11. 2015 se náš A tým vydal do Plzně na svůj poslední zápas v podzimní části sezóny. Soupeřem mu byli hráči Plzně – Litic. Svítkov odcestoval na zápas pouze v deseti hráčích a vše tak napovídalo neúspěchu.

Díky špatnému počasí a plastovému povrchu se zápas odehrával celkem poklidně. V první třetině byli lepším týmem domácí hráči. Ti se také dostali do vedení, když dokázali překonat jinak skvěle chytajícího Černického. Bohužel se zanedlouho trefili domácí znovu a tak vedli 2:0. Svítkov to ale nezabalil a do konce první třetiny se mu podařilo vstřelit kontaktní branku. Ležící Černický našel v útočném pásmu Krále, který nedal plzeňskému brankáři šanci a „luxusně“ zakončil. Druhá třetina byla velice vyrovnaná. Šance se střídaly na obou stranách, ale gól se nepodařil vstřelit ani jednomu z týmů. Na začátku třetí třetiny se v rohu uvolnil jeden z plzeňských hráčů a střelou z kruhů vymetl pavučinu branky. Plzeň tak vedla již 3:1 a chtěla si pohlídat závěr utkání. V polovině třetí části se dopustil domácí brankář velké chyby, míček získal Jakub Král a předložil Černickému, který již měl snadnou práci. V závěrečných minutách si Svítkov vytvořil velký tlak, z kterého plynul další gól. Po souhře Wabera s Králem, druhý jmenovaný napřáhl na kruzích a propálil domácího gólmana a bylo vyrovnáno. Na konci zápasu předvedl Černický výborný zákrok, kterým svůj tým podržel a dal mu šanci poprat se o druhý bod. Rozhodujícího trestného střílení se ujal Ondřej Waber a bez problému dostal míček za záda brankáře. Svítkov si tak z posledního podzimního zápasu přivezl dva body a okupuje tak desáté místo v tabulce 1. ČNHbL.

Tohle říká Tomáš Hackenberg: Utkání se odehrálo na velmi kluzkém povrchu. To nám vyhovovalo, protože jsme k zápasu nastoupili v deseti lidech. Celý zápas jsme prakticky dotahovali a tak jsou pro nás dva body šťastné a velmi důležité.

V brance se opět představil Martin Černický. Jak se mu chytalo? Popravdě nic moc.. už by se měl ten, kdo plánuje zápasy nad sebou zamyslet, protože aby zápas připomínal klouzanou, tak to posouvá tento sport o dvacet let dozadu!! A to samé bylo minulý týden v Boleslavi a na jiných místech v republice. Jak by někteři řekli: "ještě že je doba plastová, můžu hrát" nebo "plast posouvá náš sport o několik úrovní nahoru", tak doba plastová v listopadu zapříčiní to, že velké množství hráčů už hrát nemůže, aby se nezranili a jestli tyto zápasy vidí někdo ze sponzorů, tak se nám musí smát, co jsme za blázny, že hrajeme takovouhle komedii.. Ano, plast nás posouvá dopředu, ale ať se začne liga hrát o dva týdny dříve a nejpozději druhý týden v listopadu je konec, nebo ať se v tomto období odehrávají zápasy u týmů, kde není plast, ale takhle se nedivím, že nás válcují jiné sporty.. Jinak k zápasu: myslím, že Plzeň byla lepší a tahala za delší konec provazu, ale konečně se štěstí usmálo na nás a díky tomu jsme si odvezli dva body, které se nám budou velmi hodit.

A jak to viděl coach Jiří Bitnar? Na kluzkém plastovém povrchu mělo utkání s hokejbalem pramálo společného. Byla to spíše fraška. Důležité ale pro nás bylo, že jsme dokázali z nepříznivého stavu 3:1 stáhnout na 3:3 a v šesté sérii nájezdů rozhodnout Waberem. Doufám, že v jarní části navážeme na tyto výkony a posuneme se z desátého místa tabulky výše.

HBC Plzeň – Litice : HBC JTEKT Svítkov Stars 3 : 4 sn (2 : 1, 0 : 0, 1 : 2), střely 21 : 20

Branky: Král (Černický), Černický (Král), Král (Waber), rozhodující nájezd Waber

Sestava: M. Černický – Šatara, Hrnčíř, Waber, Hackenberg, D. Černický, Král, Novotný, Michal, Doležal, Šováň