A tým si přivezl tři body aneb víkend plný antihokejbalu

A tým (David Černický) - A tým má za sebou nejnáročnější víkend podzimní části. V sobotu se Stars představili v Mladé Boleslavi, v neděli pak v Karlových Varech. Z pracovních důvodů se omluvil současný trenér Jiří Bitnar a s týmem tak odcestoval na své poslední zápasy Robert Koch.

HBC Tygři Mladá Boleslav :  HBC JTEKT Svítkov Stars 4 : 3 sn (1 : 1, 1 : 0, 1 : 2 - 1 : 0, počet střel 32 : 33)

Branky: Šováň, Král, Hrnčíř

V sobotu 21. 11. 2015 se vydali naši hráči do Mladé Boleslavi, aby se poprali o další tři body. Díky velice špatnému počasí a plastovému povrchu se odehrál naprosto nekoukatelný zápas plný nepřesností a pádů. Skóre zápasu otevřel v čase 2:54 Pavel Šováň, Tygři však dokázali do konce první třetiny vyrovnat, když se trefil Kadeřábek. Ve druhé třetině se počasí ještě více zhoršilo a do vedení se dostali domácí. V poslední části se Svítkov dvakrát prosadil díky gólům Jakuba Krále a Štěpána Hrnčíře. Bohužel také jednou inkasoval a po základní hrací době tak zápas skončil remízou 3:3. Rozhodovalo se tak až v samostatných nájezdech, kde byli úspěšnější hráči Mladé Boleslavi a Stars si tak odvezli pouze jeden bod. Útěchou může být fakt, že všichni hráči dohráli zápas bez zranění.

K zápasu se vyjádřil trenér Robert Koch: Hrálo se za smíšených přeháněk a tak zápas na plastovém povrchu připomínal spíše klouzanou. Bylo to herně vyrovnané utkání, o čemž svědčí i poměr střel (32:33). Potěšil mne fakt, že jsme za nepříznivého stavu 3:1 utkání nezabalili a dokázali ho srovnat. Remíza je spravedlivá.

Svůj pohled na utkání přidal střelec úvodní branky Pavel Šováň: Myslím si, že to nebyl vůbec lehký zápas s ohledem na počasí, spíše to připomínalo hru o udržení se na nohou. Byl jsem rád, že jsme to za stavu 3 : 1 nezabalili a hráli pořád dál, takže z mého pohledu byla remíza po základní hrací době na místě.

Soupiska: Černický M. – Filip, Hrnčíř, Svatuška, Šatara, Šováň – Cinko, Čejgl, Černický D., Král, Michal, Večerník, Waber, Zaplatílek

SK HBC CSKA Karlovy Vary : HBC JTEKT Svítkov Stars 3 : 4 (1 : 1, 1 : 2, 1 : 0 - 0 : 1, střely 39 : 28)

Branky: Čejgl, Šováň, Král, rozhodující nájezd Čejgl

Článek k tomuto zápasu budu psát s odlehčením, protože jinak to snad ani nejde. Jak by řekl Zdeněk Pohlreich: Viděl jsem hada sr*t, žábu mlátit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat, ale tohle to jsem teda ještě neviděl. K zápasu bohužel nemohl nastoupit dorostenec Petr Zaplatílek, kterému rozhodčí předchozí den ztratili ostaršení a tak Svítkov musel hrát jen na dvě formace. Úvod utkání byl celkem poklidný s šancemi na obou stranách. Jako první se prosadili naši hráči po krásném sólu Martina Čejgla. Do konce první třetiny se domácím však podařilo skóre srovnat díky přesné trefě Kantnera. První třetinu doprovázel neustálý pláč domácích hráčů, který ale pánům rozhodčím v uších nelahodil. Ve druhé třetině došlo ale na první panenku (desetiminutový osobní trest). Domácím se ale podařilo vsítit branku zásluhou Bauera. Za patnáct sekund ale po přihrávce mezi kruhy prostřelil domácího brankáře Pavel Šováň. Kaskadér Frič pak chtěl divákům zřejmě předvést svůj oblíbený kousek „skok skrz mantinel“, rozhodčím se ale toto vystoupení moc nelíbilo. Karlovarští se dožadovali trestu a také ho dostali. Po vyjádření sympatií ke svitkovským fanynkám a sudím byli obdarováni dalšími dvěma osobními tresty. Když si pak jako cíl vybrali brankáře Černického, nastoupili Svatuška se Šatarou a situaci rázně uklidnili. V čase 27:58  se po krásné kombinaci s Martinem Čejglem prosadil Jakub Král. V klidnější třetí třetině se domácím podařilo vyrovnat gólem Suse a zápas tak dospěl k samostatných nájezdům. To, co se ale odehrálo na karlovarské střídačce by ani v Hollywoodu nevymysleli. Po jednom z neúspěšných nájezdů se poprali hráči Karlových Varů mezi sebou. Rozhodující nájezd pak proměnil Martin Čejgl a Svítkov si tak z Varů odvezl dva body a spoustu vtipných střípků z utkání.

O zápase se rozepsal i úspěšný střelec Martin Čejgl: Zápas s Varama byl jeden z těch zápasů, který se neměl odehrávat přímo na stadionu, ale pod stříškou cirkusového stanu. Za prvé by to zamezilo kluzkému povrchu na plastu a za druhé by to zachytilo tu správnou "klaunovskou atmosféru", která v tomhle zápase panovala. Nicméně co se samotné hry týče, zápas byl relativně vyrovnaný, za hlavní postavu zápasu by se dala označit nedisciplinovanost převážně ze strany domácích, z které pramenila spousta vyloučení. Šance se střídaly po celý zápas na obou stranách a vzhledem k předvedené hře obou celků, byla remíza po základní hrací době zřejmě zasloužená. Bonusový bodík se nám podařilo vystřelil v nájezdech, kdy trenér mazaně vsadil na jistotu :-D.

Hodnocení trenéra Roberta Kocha: Dlouho jsem neviděl utkání, v němž by padlo tolik trestů, včetně třech vyšších. Domácí se dokonce po neúspěšném nájezdu poprali na střídačce. Neuvěřitelné. Nicméně, když se vrátím k zápasu, tak jsem rád, že jsme udrželi nervy na uzdě a hráli svoji hru. Škoda jen, že jsme nezískali všechny tři body. Za oba zápasy ale musím kluky pochválit.

Soupiska: Černický M. – Cinko, Svatuška, Šatara, Šováň – Čejgl, Černický D., Filip, Hrnčíř, Král, Michal, Večerník, Waber