A tým se přiblížil play-off

A tým (Petr Šatara) - Cíl svítkovských pro tento víkend byl jasný, pojistit si účast v play off. Toto se Svítkovu povedlo jen částečně, svému konkurentovi z Ostravy utekl na rozdíl šesti bodů a jistotu play off ještě nezískal.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice vs. HC Jestřábi Přelouč 4 : 3 s.n.

Sobotní ráno provázelo deštivé počasí, a schnoucí kaluže na hřišti prorokovali spíše bojovný hokejbal. Přelouč na svého soupeře opravdu vyrukovala s ohromným nasazením a domácí jejich atakům nestačili. V důsledku tohoto tlaku hráli domácí velmi brzo ve dvojnásobném oslabení, které naštěstí pro Svítkov, skončilo bez branky. Hosté svého soupeře tlačili, nepouštěli do šancí, což dokazuje skutečnost, že první zákrok si hostující Danihelka připsal až v deváté minutě! Svítkov dál odolával tlaku hostí a zejména díky Matrkovi držel bezbrankové skóre. Domácí se dostali do minima střeleckých příležitostí, ale když už se do ní dostali, tak jí využili. Na začátku 14. minuty se dostal od mantinelu Černický a prostřelil Danihelku - 1:0.

Do druhé třetiny vešla Přelouč opět aktivněji, nepouštěla domácí z pásma, ale její tlak byl opět bez gólového efektu. A tak opět padl gól na druhé straně, Martin Cinko našel na modré čáře volného Veleckého, který střelou švihem překonal přeloučského brankáře - 2:0. Tato branka Přelouč zaskočila a domácí si sice nevytvořili střeleckou, ale pouze optickou převahu. Další ránu hostům zasadil po "centru" Filipa, agilní Zelinka - 3:0.

Ve třetí třetině si chtěl Svítkov pohlídat svůj pohodlný náskok a dojít si pro tři body. Avšak tuto vidinu začal narušovat nejdříve dorážející Adámek - 3:1, a později zbytečná oslabení domácích. Ti několik početních výhod ubránili, vše vypadalo, že domácí tři body uhájí. Jako by se snaha Svítkova v posledních minutách rozplynula, hosté dostali další možnost přesilové hry, kterou střelou z dálky využil Stoklasa - 3:2. Krátce na to fauloval hostující hráč a Svítkov mohl dohrát zápas v pohodlí přesilové hry. Jenže tuto idylku narušil faul domácího Filipa v útočném pásmu a domácím začalo být horko. Ti sice vyhráli v obranném pásmu vhazování, ale nedokázali dostat míček za červenou čáru, a tak se v power play po důrazu prosadil Moravec - 3:3. Aby toho nebylo málo, v posledních vteřinách měl rozhodující branku na hokejce Hejhal, ale netrefil branku.

Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde se za Svítkov prosadil Kohoutek s Hlavsou, kdežto za hosty pouze Čapek, a Svítkov získal důležitý bonusový bod.

Střely na branku: 10:31                   Vyloučení: 8:5           Využití přesilových her: 1:0

Branky: 13:01 Černický (Kohoutek), 16:13 Velecký (Cinko M.), 27:36 Zelinka (Filip), rozhodující nájezd Hlavsa - 33:13 Adámek (Mucha), 43:13 Stoklasa (Štefanský), 44:21 Moravec (Čapek, Štefanský)

Sestava: Matrka Tomáš - Hlavsa Martin (C), Šováň Pavel, Svatuška Jan, Šatara Petr, Cinko Radek, Nekola Martin - Filip Marcel, Hackenberg Tomáš, Zelinka Tadeáš, Černický David, Holéci Martin, Kohoutek Lukáš, Cinko Martin, Jirsa Tomáš, Velecký Jakub, Mifek Milan

Robert Koch (trenér): Jako v každém zápase proti Přelouči rozhoduje důraz u mantinelů a před brankovým prostorem. První dvě třetiny i přes střeleckou převahu jsme bránili tyto prostory velmi dobře a s přispěním výborného Matrky jsme vedli 0:3. Bohužel díky nezkušenosti a osobním zkratům, kvůli kterým jsme byli ve 3. třetině 4 x !!! vyloučeni za faul v útočném pásmu. Jsme inkasovali 3 branky a ještě byli rádi, že jsme nedostali na konci rozdílovou branku. Zápas jsme nakonec vyhráli na nájezdy, 2 body bych před zápasem bral všemi 10.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice vs. SK Sudoměřice 4 : 3 s.n.

Do utkání vstoupil Svítkov aktivněji než v posledním zápase a z jeho snahy pramenila přesilová hra. S tou domácí nenaložili vůbec dobře a výsledkem byl gól hostujícího Kaluži - 0:1. Ovšem Svítkov tato branka nepoložila a tak po přihrávce Hackenberga vyrovnal Zelinka 1:1. Možnost strhnout vedení na svou stranu získal Svítkov další přesilové hře, ale ani tato nevedla ke gólu,ale domácí potvrdili zmar v přesilových hrách, během této početní výhody byli dva krát vyloučení a hráli posléze minutové oslabení pěti proti třem. Další ránu Sudoměřicím zasadil Čejgl, jenž utekl po křídle a na dvakrát překonal hostujícího Komendu - 2:1.

Svítkov chtěl i ve druhé třetině potvrdit dobrý výkon z první třetiny a hned na ní navázal. Krátce po začátku třetiny dostal výhodu přesilové hry, se kterou naložil nejlépe jak mohl, z prostoru mezi kruhy se trefil Hlavsa - 3:1. Jako by tato branka uspokojila domácí hráče, kteří začali faulovat a nabídli hostům celkem šest přesilových her. Přes mnoho skvělých zákroků Mroviece a obětavosti bránících hráčů, se tlaku hostí nepovedlo veškerému tlaku odolat, na začátku dvacáté minuty snížil Ivánek - 3:2. Sudoměřice pokračovaly v přesilových hrách a po důrazu Chovance vyrovnaly - 3:3.

Po katastrofické druhé třetině nastoupil do poslední třetiny Svítkov aktivně, ale jeho příležitosti končily na hostujícím brankáři. Sudoměřice se nedali zahanbit a začali svítkovské ostřelovat. Třetí třetina nabídla spíše optickou převahu jednotlivých týmů, vážnější šanci si ani jeden z týmů nevypracoval, a tak další víkendové utkání dospělo do samostatných nájezdů. Ty nabídly sice bezbrankovou, ale za to napínavou podívanou, kterou rozhodl ve čtvrté sérii lídr svítkovského kanadského bodování, Martin Čejgl.

Střely na branku: 19:36       Vyloučení: 8:4           Využití přesilových her: 1:2                    V oslabení: 0:1

Branky: 5:43 Zelinka (Hackenberg), 13:06 Čejgl (Hackenberg), 16:30 Hlavsa (Hackenberg, Čejgl), rozhodující nájezd Čejgl - 2:38 Kaluža (Toth, Ivánek), 20:02 Ivánek (Rapant), 28:32 Chovanec (Helešic, Ivánek)

Sestava: Mroviec Jan (Matrka Tomáš) - Hlavsa Martin (C), Šováň Pavel, Svatuška Jan, Šatara Petr, Cinko Radek, Nekola Martin - Čejgl Martin, Hackenberg Tomáš, Zelinka Tadeáš, Černický David, Fišer Jan, Kohoutek Lukáš, Cinko Martin, Jirsa Tomáš, Mifek Milan

Robert Koch (trenér): Zápas proti Sudoměřicím byl úplně jiný než proti Přelouči. Tým ze slovenského pohraničí oplývá zkušenostmi z extraligy a jejich hra je založena na výborné práci s hokejkou a skvěle zvládnutými přesilovky. Do začátku 2. třetiny jsme hráli, tak jak jsme chtěli a vedli jsme myslím po zásluze 3:1, bohužel po naší brance jsme dokázali být 6 x !!! za sebou vyloučení. Někdy jsme šli i do 3 a tak to bylo po 2. třetině 3:3 a to jen díky skvělému Mroviecovi. O přestávce proběhlo "mytí hlav" a 3. třetina proběhla bez branek a díky bohu také bez trestů. Letos jsme již po 4 z 5 možných samostatných nájezdech zvítězili a naštěstí jsme Porubě odskočili na 6 bodů. Věřím, že jsme tím udělali rozhodující krok do play - off.