A tým přišel o plný počet bodů v samém závěru

A tým (Radek Cinko) - V neděli 2. 11. zajížděl A tým ke svému zápasu do Poličky.

Na hráče čekal plastový povrch a nedůvěru budilo ráno chladné a mlhavé počasí. Rozcvička proběhla z důvodu adaptace na neznámý povrch celá na hřišti, kde se ukázalo, že s povrchem problém nebude. První třetina začala ze strany Svítkova ospale, domácí si vytvářeli tlak a svítkovské několikrát podržel v brance Matrka. Obraz hry se změnil až od času 9:39, kdy do prázdné braky dorazil míček Čejgl. Poté byl Svítkov domácím víc než vyrovnaným soupeřem, vytvářel si tlak a dostával se do šancí. Stejný obraz hry nabídla i druhá třetina, jenže další gól svítkovští, navzdory dvěma přesilovkám, vstřelit nedokázali, naopak jeden inkasovali a tak se šlo do kabin za stavu 1:1 po dvou třetinách. Do třetí třetiny vstoupili hosté aktivněji
než domácí, což vyústilo v čase 30:31 v branku Večerníka. Z vedení se ale svítkovští neradovali dlouho, neboť domácím se povedlo z jednoho z protiútoků opět vyrovnat. Hosté se vedení ujali znovu v čase 40:27 gólem z hole Pittharda. Stav 2:3 Svítkov úspěšně bránil do poslední minuty, kdy ale v čase 44:07 přišla komplikace v podobě trestného střílení pro domácí za posunutí branky brankářem Matrkou. Nic na tom nezměnily ani protesty svítkovského kapitána, takže příležitost vyniknout při samostatném nájezdu dostal Matrka a bezezbytku ji využil. K dosažení tří bodů zbývalo už jen ubránit necelou minutu, což se ale nepovedlo a domácí několik vteřin před koncem srovnali na 3:3. Za nerozhodného stavu se pokračovalo samostatnými nájezdy, a jelikož Pitthard, Kopecký a ani Večerník neuspěli, stačil domácím k dvoubodovému zisku jediný přesný zásah.

SK Kometa Polička - HBC JTEKT Svítkov Stars 4 : 3 po samostatných nájezdech

třetiny: 0 : 1, 1 : 0, 2 : 2, střely 33 : 27, přesilovky 2 : 3 bez využití

Góly hostů: 9:39 Čejgl (Pitthard, Večerník), 30:31 Večerník, 40:27 Pitthard (Čejgl)

Sestava: Matrka ( Černický M. ), Pitthard, Šováň, Svatuška, Cinko M., Hlavsa, Šatara, Doležal, Večerník, Čejgl, Černický, Turčáni, Kopecký, Krištof, Velecký, Mifek, Cinko R.

Komentář trenéra Roberta Kocha: První minuty na plastovém povrchu byly pro nás velmi těžké. Trvalo půlku první třetiny než jsme si na něj zvykli a nebýt brankáře, tak jsme mohli prohrávat klidně 3:0. Po ojedinělé akci se nám ale podařilo dát branku a od té doby bych řekl, že bylo utkání vyrovnané a myslím, že jsme měli i více vyložených šancí. Ve třetí třetině jsme vždy tahali za delší provaz, ale bohužel po velké chybě v závěru jsme inkasovali velmi smolně 15 sec. před koncem hrací doby a posléze v nájezdech. Řekl bych, že na základě vývoje zápasu je pro nás bod velmi málo. Velmi kvalitně zahrála do obrany třetí formace, která dle mého zahrála nejlepší zápas v sezoně. Nyní máme opět víkend volno a pak veledůležité tři zápasy doma do konce podzimní části. V těchto zápasech se ukáže v jaké pozici půjdeme na jaře bojovat o play-off.