A tým přišel o naději na postup do play-off

A tým (Radek Cinko) - V neděli 15. 3. se vydal svítkovský A tým svést přímý souboj o play-off 1. ČNHbL do České Třebové.

Naději na postup pro Hvězdy znamenalo pouze vítězství v základní hrací době, svítkovští tak odjížděli k utkání namotivovaní a plní elánu. Ve vyrovnaném střetnutí plném tvrdých osobních soubojů nakonec ale doplatili na malou produktivitu a s vyřazovacími boji se tak loučí už jedno kolo před koncem základní části.

Do první třetiny nastoupil Svítkov už tradičně ze začátku vlažněji. Výsledkem tak byl rychlý gól domácích, o který se postaral v čase 1:09 Petr Kvasnička, který dokázal nikým neatakován z bezprostřední blízkosti prostřelit Mroviece v brance hostů. Až po prvním gólu začali svítkovští přidávat na tempu a vyrovnávat hru rychlostí, tvrdostí a nasazením, z čehož vyplynulo několik šancí. Vyrovnávací gól přišel v čase 12:33 z hole Veleckého, který se dostal k balonku po vyhraném vhazování v útočném pásmu a z prostoru mezi kruhy prostřelil Ehrenbergera v brance domácích. Do konce první třetiny už se neodehrálo nic podstatného a tak šly oba týmy do kabin za stavu 1:1, který sliboval velmi zajímavou podívanou ve zbytku utkání.

Druhé dějství nabídlo bojovný hokejbal z obou stran hned od začátku, bohužel pro svítkovské ale následovala hned po půlminutě hry přesilovka domácích, kterou dokázal v čase 16:02 využít Válek. Hosté se poté celou druhou třetinu snažili o vyrovnání, jenže když už se jim domácího gólmana překonat podařilo, rozezvučela se pouze tyč jeho branky. Snahu Hvězd těsně před koncem třetiny znovu utnulo vyloučení a domácí provinění hostů opět bleskově potrestali, když nabídnutou přesilovku hned po deseti vteřinách v čase 27:25 dokázal využít po bleskové souhře šikovně zakončující Hudec. Vyhnal z branky frustrovaného Mroviece, kterého nahradil pro zbytek zápasu zkušený Matrka. Do konce druhé periody už se ani jeden z týmů do výraznější šance nedostal, skóre tak před začátkem třetí třetiny bylo pro Svítkov velmi nepříznivé.

O přestávce se hráči snažili hecovat k lepšímu výkonu v poslední třetině, rozdíl dvou branek nebyl nijak propastný a otočení průběhu zápasu se sice jevilo jako těžký, ale nikoli nemožný, úkol. Celá třetí třetina se nesla ve stejném duchu, hosté se zuřivě snažili útočit a napadat domácí, kteří naopak často vyhazovali a kouskovali hru. Aktivní přístup přinesl svítkovským dvě přesilové hry, nicméně ani jednu borci s hvězdou na prsou využít nedokázali. Česká Třebová tak nakonec náskok dvou branek uhájila a zajistila si tak účast v play-off, naopak Svítkov skončí po základní části na sedmém místě.

Trenér Robert Koch: Rozhodující zápas sezóny se nám bohužel nepovedl. Dle mého vyrovnaný zápas rozhodla druhá třetina ve které jsme inkasovali dvě branky. Bohužel v dnešním zápase až na gól Veleckého nám nespadlo do branky soupeře vůbec nic a že jsme na to šance měli. Tímto zápasem máme jistotu, že se do play off nedostaneme. I přes bodově nejlepší sezónu za poslední roky, kdy jsme hráli velmi vyrovnané zápasy s mnoha týmy se nám to nepovedlo. Jsme určitě velmi zklamaní. Nyní nás čeká poslední zápas a pak dle mého nesmyslná skupina o 7 - 9. místo, kde není vůbec o co hrát a příjde mi naprosto zbytečná.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC JTEKT Svítkov Stars 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) , střely 24:28, vyloučení 5:5, přesilovky 4:4, využití 2:0, oslabení 0:0

Gól Svítkova: 12:33 Velecký (Waber, Turčáni)