A tým potvrdil domácí neporazitelnost i proti vedoucí Poličce

A tým mužů (red.) - Zatímco ve venkovních zápasech se našemu A týmu zatím nedaří, doma drží neporazitelnost. Toto pravidlo dodržel i v neděli 20. 10., kdy nastoupil proti doposud neporažené Poličce.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 6 : 2 (2 : 1, 1 : 0, 3 : 1)

Střelci: Král, Novotný L. (Bureš, Macháček), Bureš (Černický, Doležal), Paukrt (Faltus, Bureš), Kopriva (Král, Černický), Král (Faltus, Mitra),

Soupiska: Majerníček (Procházka) - Doležal, Adámek, Staněk, Pelikán, Flos, Macháček, Gregor - Bureš, Černický, Kopriva, Faltus, Král, Dudík, Novotný L., Novotný V., Paukrt, Pilař, Mitra

Průběh zápasu převzatý z webu www.hokejbal.cz: Svítkov vstupoval do utkání s velkou motivací, protože měl Poličce co vracet. Hráči Poličky na pardubického soka umějí, ale tento duel bohužel Poličákům nevyšel. Pardubice hned od startu utkání působily svěže, zato hokejbalisté Komety byli poněkud ospalí, a to se ukázalo hned ve 2. minutě. Příliš dlouho přidržený balónek Grubhofferem vybojoval Král, jenž se zpoza branky vytočil a propasíroval míček mezi Novákovy betony. Jenže za nedlouho poskytl Svítkov Komeťákům přesilovku, kterou využil Filip Štefka nekompromisní střelou do levého vinglu. Potom ale dostal zápas úplně jiný rozměr. Pardubičtí hráči začali mnohem více běhat a dařilo se jim svého soupeře přečíslovat.

Druhý gól padl do poličské branky po chybě obránce, jenž nedokázal pohlídat hráče před brankou, který lehce zakončil a stav se změnil. Hostům se poté začalo kupit čím dál více takových chyb a jejich spásou byl konec první třetiny. Ve druhé části zápasu Polička svoji hru stabilizovala a také si vybojovala pár přesilovek, dokonce hostující celek měl možnost početní výhody 5 na 3, tu ale neproměnil. Po nevyužitých šancích se dostal opět na koně Svítkov, což se odrazilo ve 27. minutě, kdy si hráči Poličky nepohlídali Bureše, jenž dostal přihrávku na zadní tyč od Černického. Pardubický forvard už poté neměl problém trefit odkrytou branku. Kometa bohužel nedokázala najít ten správný recept na vstřelení snižujícího gólu.

Poslední třetina přinesla čtyři góly, tři na pardubické straně a jeden na té poličské. Polička se pomalu začala dostávat do své útočné třetiny, ale vždy si vylámala zuby na skvěle chytajícím domácím Majerníčkovi. 36. minuta přinesla opět odskočení Svítkova, ale ihned za minutu snižoval znovu Filip Štefka, který svůj tým držel. Polička ale tento zápas dělala mnoho individuálních chyb. Když už Kometa sahala po vyrovnání, tak přišla poslední kapka. Kopriva už pouze kosmeticky upravil na 5:2. Poté přidal ještě jeden gól Král a bylo po zápase. Výsledek mluví za vše, ale jeho průběh až tolik neodpovídá. Svítkov tak napravil svoji prohru na jihu Čech. Hokejbalisté Komety by měli zpytovat svědomí a připravit se na další zápas.

A na závěr velmi velmi emotivní komentář zastupujícího kouče Pavla Šprincla: Zápas to byl těžký, hlavně co se přípravy týče. Neměli jsme hlavního trenéra, který byl v té době v zahraničí. Petr řídí filosofii, tréninky i taktiku, řídí tým globálně, což já ještě úplně neumím. Jsem spíš roztleskávačka a fanoušek, než trenér. Mluvím k jedincům, k lajnám, ale tým normálně neřídím. A dnes jako soupeř pan Štefka, pro mne nejrespektovanější trenér první ligy. Potřeboval jsem plán, který budu schopen udržet, popřípadě na něj reagovat a kluci mu musí uvěřit a pomoci mi. A kluci to udělali a zvládli. Dirigovali si střídání, protože jsme měli lajny složené s jasným plánem kdo na koho nastupuje a jaká je role konkrétní lajny v zápasu. Já jsem někdy v zápase položený až moc, nemám ten nadhled, pořád bych rád dal gól a klukům vlastně jen celý zápas fandím a důvěřuji. Chápu chyby, protože plynou ze snahy. Kluci mi tento zápas uvěřili a plnili vše od první buly do posledního hvizdu. Nebudu vyzdvihávat jediné jméno, protože tohle byla týmová práce a pro mne obrovský zážitek. Stejně jako si budu pamatovat na svůj první extraligový gól tak nikdy nezapomenu na tuto výhru. Teď už jen dovézt body i z venku, ať si jsou kluci sami sebou jistí. Aby důvěřovali jeden druhému a mohli se na sebe spolehnout. To na hřišti rozváže ruce a uleví hlavě. Najednou vychází věci, které bychom jindy ani nezkusili. A do této fáze je chci dostat. Parádní neděle, jen zápis jsem psal na třikrát, to je šílenost. Klukům děkuji za zážitek!!