A-tým postoupil do semifinále Extraligy!

A-tým: Minulou sobotu se čtvrtfinálová série mezi HBC Kladno a Stars přestěhovala do Svítkova. Za stavu 2:0 na zápasy pro Kopečného partu nabídl třetí zápas emoce, bojovnost a nakonec také vítěznou radost domácích!

V sobotu v 15:00 hodin vypukla bitva o extraligové semifinále. Dvouzápasový náskok, který si Svítkováci přivezli z předchozího víkendu po utkáních na Kladně, chtěli hráči pod vedením trenéra Petra Kopečného využít ve svůj prospěch a po roce znovu zamířit do semifinále.

Třetí čtvrtfinálový duel nezačal pro černobílé dobře. Hned z kraje 3. minuty poslal Kladno do vedení z přesilové hry Jan POSPÍŠIL - 0:1. Odpověď svítkovského celku na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 2:56 využil rovněž početní převahu Lukáš KOHOUTEK - 1:1.

Poté 353 skvělých fanoušků, kteří si v sobotu odpoledne našli cestu "pod myší díru," dlouho branku nevidělo. Výborná atmosféra i přesto panovala celým Svítkovem! Až ve druhé polovině třetí třetiny rozradostnil domácí publikum Jan STROMKO! Ten v čase 39:29 využil nabídnutou přesilovku po nádherné asistenci Kohoutka tvrdou střelou pod břevno - 2:1.

Hosté ale nic nevzdali. Čas 52:59 znamenal vyrovnání. Prosadil se Martin ŠPAČEK - 2:2. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se do největší gólové příležitosti dostal svítkovský Hudec, kterého ale skvěle vychytal Gerlich.

Duel tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich až ve třetí sérii slavil poprvé střelec. Byl to Lukáš Kohoutek, který rozvlnil síť kladenské klece. V páté sérii odmítl konec čtvrtfinálové série Lukáš Patera, který bezpečně nájezd proměnil. Do situace "náhlé smrti" začínal hostující mančaft. Větší tlak na domácí vyvinout nemohli. Jan Pospíšil totiž Novotnému v brance nedal šanci. Tak bylo slovo znovu na domácích. S míčkem se k brance rozjel opět Lukáš Kohoutek, který tentokrát bekhendovým blafákem překonal gólmana Kladna.

Další úspěšný střelec se mezi hráči našel až v deváté sérii. Byl to svítkovský Ondřej MATÝS, který pomalým, ale precizním nájezdem vymíchal Gerlicha. Kladenský Patera tedy musel proměnit, aby série pokračovala. Lukáš Novotný byl ale proti, a tak mohla v městském obvodu VI. naplno propuknout radost z postupu mezi čtyři nejlepší celky Extraligy!

V semifinále vypuknou boje o postup mezi nejelpší dva týmy po roce opět mezi Svítkovem a pražským Kert Parkem, který ve čtrvtfinále vyřadil Jeleny z Letohradu. (doporučujeme článek, týkající se přímo semifinálové série)

Kladnu děkujeme za skvělou a férovou sérii!