A tým postoupil do semifinále 1. ligy

Muži (Karol Jankura) - Po dvou víkendových vítězstvích nad Suchdolem postoupil náš A tým do semifinále 1. ligy.

Sobota 7. 5. 2022:
Vedeli sme, že víkend bude ťažký. V sobotu sme vstupovali do zápasu s odhodlaním streliť pár gólov čo najrýchlejšie, aby sme sa ukľudnili. Bohužiaľ súper potrestal našu chybu v 4. minúte v strednom pásme krásnym gólom v prečíslení do prázdnej brány, kde Novotný nemal šancu. Po tomto góle sme vedeli, že máme dosť času na otočenie a Suchdol hral to, čo potreboval. Trápili sme sa do polovice zápasu. Potom nám to tam začalo padať. V čase od 23:44-22:24 sme dali dva góly a tie nás naštartovali správnym smerom. Keď sme na začiatku 3. tretiny dali gól na 3:1 a myslím, že sme súpera odrovnali. Potom sme to navýšili na 6:1 a zápas dotiahli do víťazného konca.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Suchdol nad Lužnicí 6 : 1

Střelci: Matýs (Bláha), Hrubý (Král), Král (Šimůnek, Hrubý), Bláha, Bureš (Matýs, Král), Korbel

Soupiska: Novotný, Majerníček - Bureš, Doležal, Hrabica, Hrubý, Korbel, Korec, Pelikán, Svatuška - Bláha, Čech, Černický, Kábrt, Klinecký, Král, Malý, Matýs, Novotný, Šimůnek, Zeman

Neděle 8. 5. 2022:
Nedeľa bola zase úplne iná ako sobota, čo sme všetci vedeli a pristúpili sme k zápasu zodpovedne. Všetko sme podriadili tomu, aby sme ukončili Suchdolu sezónu a my sme postúpili do semifinále. To sa začalo napĺňať od 5. minúty, kde nás poslal do vedenia Šimůnek. Do konca 1. tretiny sa ešte trafil nádherne v oslabení Bláha. V 2. tretine sme svoj náskok zvýšili na 4:0. 3. tretina sa už len dohrávala. Suchdol sme ustrážili až do času 44:55, ale to už bolo dávno rozhodnuté. Chcem sa poďakovať všetkým divákom za podporu v domácich zápasoch a Suchdolu za krásne a férové zápasy. Tešíme sa na semifinále.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Suchdol nad Lužnicí 4 : 1

Střelci: Šimůnek (Kábrt), Bláha (Bureš), Bláha (Malý), Korbel (Bláha, Kábrt)

Soupiska: Novotný, Majerníček - Bureš, Doležal, Hrabica, Hrubý, Korbel, Korec, Svatuška - Bláha, Čech, Černický, Kábrt, Král, Malý, Matýs, Novotný, Šimůnek, Zeman