A tým porazil obhájce titulu

A tým (red.) - Po neuspokojivém výsledku z minulého týdne čekal v neděli 22. 10. naše borce náročný reparát s obhájcem prvoligového titulu z Poličky.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - SK Kometa Polička 6 : 3 (3 : 0, 0 : 2, 3 : 1)

Byl to ale právě náš tým, který měnil skóre první třetiny až na slibných 3 : 0. Polička se ale nechtěla dát jen tak a zásahy v úvodu a závěru druhé třetiny stav zkorigovala. V závěrečné třetině se nám ale při vrcholící snaze Poličky o vyrovnání podařilo zvýšit na 4 : 2, aby pak přišel poněkud divoký závěr s dalšími třemi brankami. Dvěma na naší straně a jedné na straně Poličky. Podrobný průběh zápasu si můžete pročít na odkazu pod článkem. Trenér Petr Hoffman hodnotí: Polička zasluhuje za své výsledky velký respekt a naše vítězství je tedy velmi cenné. Po nepovedeném zápase s Přeloučí jsme se nenacházeli v dobrém rozpoložení, navíc nás čekal vítěz minulého ročníku. Paradoxně takový zápas mohl být tím pravým lékem pro naše bolístky. Hráči si sami dokázali, že se mohou měřit s každým soupeřem a získali ztracenou víru v naše schopnosti. Stále se s hráči navzájem poznáváme, pracujeme na systémových návycích a naše forma bude gradovat pro play off. Jako velmi důležitý aspekt dnešního úspěchu vnímám detailní znalost soupeře. Vždy můžete tým lépe připravit, když hru soupeře znáte a jsem rád, že jsme mohli splatit Poličce vyřazení z play-off. Kometa přes dnešní výsledek pro mne zůstává favoritem soutěže, my jdeme stále po své cestě zapracování mladých a systematické práce na budoucnosti klubu. Šestnáctiletý Lukáš Novotný v brance a pět starších dorostenců v sestavě nám potvrzuje, že je to pro klub správná vize.

Branky a nahrávky: 4. Novotný (Král), 5. Černý (Mitra), 12. Hrnčíř (Bureš), 40. Černý (Černický), 44. Šimůnek (Mitra), 45. Novotný (Král)

Soupiska: Novotný L., Černický M., Doležal, Černický D., Černý, Šimůnek, Novotný V., Bureš, Jankura, Hlavsa, Hrnčíř, Král, Pitthard, Filip, Novotný P., Kohoutek, Mitra, Pelikán, Mlázovský