A-tým porazil Dobřany

A tým mužů (red.) - V rámci druhého extraligového kola přivítali sveřenci trenér Kopečného na domácí půdě ve Svítkově TJ Snack Dobřany. Velice pohledné a divácky atraktivní utkání domácí zvládli, když zvítězili 6:3.

Zápas, který provázelo horké počasí musel bavit! Už ve třetí minutě utkání otevřel skóre kapitán Stars Tomáš BUREŠ - 1:0. O šest minut později bylo ve Svítkově ještě veseleji, když hostující obraně unikl Tomáš HUDEC, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Dobřany ale dokázali do konce úvodní periody stav zápasu snížit. V jedenácté minutě hry se prosadil Daniel MICHÁLEK - 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. V devatenácté minutě skóroval Jan MATOUŠEK, který tak vyrovnal stav na 2:2. Následně ale svítkovští znovu zapli. Vydařená tříminutovka znamenala pro Svítkov vedení 5:2. Trefili se Jan STROMKO, Tomáš HUDEC a Matyáš BLÁHA.

Do třetí třetiny tak vstoupili hráči okolo trenéra petra Kopečného s náskokem tří branek. To však vydrželo pouhých 58 vteřin. Přesilovou hru totiž využil Jan HRABICA a poslal Svítkov do čtyřgólového vedení - 6:2. Hosté ještě zvládli snížit na 6:3. Postaral se o to ve 34. minutě utkání Václav ŠLEHOFER.

Nic to ale nezměnilo na tom, že si Svítkov pohodlně dokráčel pro další tři body do tabulky CROSSDOCK Extraligy. Po úvodních dvou kolech tak černobílí mají na svém kontě šest bodů!

Trenér Petr Kopečný utkání zhodnotil jak písemně tak v pozápasovém rozhovoru: Do duelu s Dobřany jsme šli po kvalitní přípravě na hřišti a s chutí navázat na tříbodovou výhru v Polabinách.  Začali jsme velmi aktivně a vedli o dva góly, soupeře jsme však nechali srovnat naprosto zbytečnými chybami. Ačkoliv soupeř v půlce zápasu stále držel nerozhodný stav, nechtěli jsme bláznit za každou cenu. Měli jsme více ze hry a zejména rychlostně a kombinačně navrch. Góly postupně přicházely a tak jsme došli pohodlně až do cílové rovinky. Nyní chceme potvrdit vzestupnou tendenci výjezdním zápasem v Prachaticích.

HBC Svítkov Stars Pardubice - TJ Snack Dobřany 6 : 3 (2 : 1, 3 : 1, 1 : 1)

Střelci: Bureš (Malý, Martínek), Hudec (Martínek), Stromko (Vaňo, Bláha), Hudec (Bureš, Bláha), Bláha (Vaňo), Hrabica (Hudec, Bureš)

Soupiska: Šťovíček, Novotný - Besperát, Bureš, Doležal, Havlík, Hrabica, Korbel, Korec, Martínek - Bláha, Hudec, Kábrt, Koudela, Malý, Pavlíček, Shejbal, Stromko, Vaňo, Waber