A-tým poprvé v sezóně prohrál

DOPLNĚNO!!! A tým mužů (red.) -  v sobotu nestačil na úřadujícího a několikanásobného mistra Extraligy. Pražskému Kert Parku podlehl na domácí půdě poměrem 2:6. O branky Svítkova se postarali Král a Bureš.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HC Kert Park Praha 2 : 6

Střelci: Král (Hudec, Bureš), Bureš (Hudec)

Soupiska: Sterenčák, Novotný - Besperát, Bureš, Doležal, Havlík, Korbel, Korec, Martínek - Bláha, Hudec, Choutka, Kantor, Kohoutek, Koudela, Král, Malý, Matys, Pavlíček, Stromko

Statistiky zápasu

Svítkovský tým držel dvě třetiny svého soupeře na uzdě. Dokonce dvakrát vedl, ve třetí třetině ale pražský Kert Park ukázal svoji sílu a rozhodl zápas čtyřmi góly.

Do zápasu vstoupili hráči okolo trenéra Kopečného velmi dobře. Už v 5. minutě hry poslal domácí do vedení Jakub KRÁL - 1:0. V 11. minutě zápasu soupeř stav utkání srovnal. Zasloužil se o to Dalimil ZVONEK - 1:1. Po první třetině tak platil nerozhodný stav.

Do druhé třetiny vstoupili svítkovští hráči znovu skvěle. Už necelé dvě minutě po startu druhé periody vrátil vedení na stranu Stars kapitán Tomáš BUREŠ - 2:1. Soupeř z Prahy ale stačil za 16 vteřin vyrovnat. Lukáše Sterenčáka překonal Radomír VANĚK - 2:2. Tím se gólově druhé dějství uzavřelo.

Třetí třetina patřila hostujícímu celku. 35., 38., 40. a 43. minuta. Takto se postupně prosadili Filip MACEK, David ŠPERL, David Šperl podruhé a Jakub KOVÁRNÍK - 2:6.

Hodnocení trenéra Petra Kopečného: Duel s Kert Parkem se nám nepovedl dle představ, ačkoliv jsme dvakrát vedli a do závěrečné třetiny šli za vyrovnaného stavu. Po dlouhé době jsme si ale zahráli hokejbal, kdy soupeř nebyl zalezlý a jen nečekal. Milým překvapením byla třetí lajna, kde si první ligová utkání připsali Tadeáš Kantor a Daniel Matýs. Co mne nejvíc mrzí jsou zbytečná vyloučení a absolutní vypuštění závěru zápasu, což je pro další zápasy nepřijatelné.

Hodnocení asistenta trenéra Karola Jankury: Do zápasu sme nastupovali s cieľom bodovať. Podriadili sme tomu všetko. Výsledok vyzerá kruto, ale priebeh tomu vôbec nenasvedčoval. Držali sme s favoritom krok dve tretiny. V poslednej tretine sme začali faulovať a majster to trestal. Do zápasu sme naskočili s 8 juniormi a dorastencami, ktorí sa vôbec nestratili. To čo nás zdobilo minulú sezónu, presilovky a oslabenia, tak teraz nám to nevychádza a súper to všetko trestá. Musíme na tom zapracovať a zlepšiť sa. Teraz nás čaká ďalší silný súper Kladno a pre výhru spravíme všetko. Týmto chcem pozvať všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť a hnali nás za výhrou.

Svítkovský tým tak prohrál poprvé v nové extraligové sezóně. Mrzet je to ale nemusí! Už tuto sobotu si totiž budou moci spravit chuť znovu na domácím hřišti. Od 14:30 hodin vyzvou ve Svítkově HBC Kladno.